Xhenxhefil pronat e dobishme


Tani ne fillojmë për të studiuar pronat e dobishme e xhenxhefil të cilat do të konsiderohen në mbledhjen e mirë e artikujve mbi këtë temë.

Kuptuar se edhe në dy nene nuk do të jetë në gjendje për të vënë të gjitha mendimet e cilësisë dhe ndikimit në trupin tonë e kësaj bime gradualisht do të jetë e shkruar, unë mendoj se, të paktën 7 - 8 artikullin e plotë mbi atë.

Prandaj, ai që lufton për të marrë një shumë të informacionit dhe të gjitha detajet - ju keni ardhur aty ku duhet.

Oh, dhe mos vonojë futjen, ofrojnë tashmë të filluar ...

Xhenxhefil pronat e dobishme

Për shkak të jetës sonë mjaft aktiv nuk është gjithmonë shikojnë dietën tuaj dhe mirëmbahen siç duhet.


Në disa raste, njerëzit thjesht nuk ka të kuptuarit në të gjitha të ushqyerit e duhur dhe të matura, dhe ushqim i tyre është shpesh mjaft kaotike.

Si rezultat, ka një (kronik) mostretje i pjesshëm ose i përhershëm, me të gjitha pasojat që pasuan. Çfarë është e gjithë është thënë, ju mund të kërkoni?

On - faktin se ajo është një çështje mjaft i ditës, xhenxhefil dhe vetëm na ndihmon të krijuar funksionin tonë të tretjes. Po, kjo bimë - mënyrë të natyrshme dhe e natyrshme për të përmirësuar funksionin e sistemit tonë të tretjes.

Kjo shpjegon mjekësisë orientale, Ayurveda. Fakti se tretje të ushqimit në gastro tonë - traktin e zorrëve - nuk është vetëm një proces thjesht fizike në të cilën ndodhin reaksionet kimike ose molekulat bashkëveprojnë.

Ajo është gjithashtu atje, por ende pak më thellë. Shkarko fund është se shumë seriozisht në përpunimin tonë të ushqimeve të hollë të siguruar energji, e cila në mjekësi orientale të quajtur zjarrin e tretjes. Dhe ju mund të ndjeheni atë më shumë se një herë.

Për shembull, kur ju merrni uritur dhe ndjenjë kur me sa duket fillon "thithur" në stomak - ky është efekti i forcës vogël. Dhe në qoftë se kjo energji është i dobët - si tretjes dhe asimilimit të ushqimit gjithmonë do të zhvillohet ngadalë dhe pa shumë efekt.

Mua më duket pak e kryer larg dhe unë përsëri filloi të humbur nga tema e bisedës sonë. Ne kemi nevojë të lidhin këto Gadgets Çfarë unë podvozhu të gjitha?

Prandaj, është e xhenxhefil si një perime ngrënshëm natyrshme të aftë për të ndez në forcat e trupit tonë që nxisin tretje të mirë dhe thithjen.

Për ta bërë këtë, ju thjesht mund të hekura apo prerë në copa të vogla gram 10 - 15 të këtij centrali dhe hani minuta për 8-10 minuta para vaktit kryesor. Por në qoftë se ju ende nuk është praktikuar atë që është e mundshme, atëherë filloni të vogla.

Për ta bërë këtë ju vetëm e mjaftueshme 3 - 5 gram. Dhe, me kalimin e kohës, gradualisht të rritur sasinë. Në mënyrë për të ngrënë xhenxhefil të pastër nuk duket shumë i trishtuar ju stërvitje - mund të spërkasë një majë të vogël të kripës.

Por ende, unë rekomandoj që të bëjë pa të. Dhe më afër dhe më të gjatë ju përtyp - zjarri më i brendshëm është i aktivizuar. Dhe në qoftë se ju keni probleme reale me stomak, ju mund të bëni pije medicinale në vijim.

Merrni 200 gram lëng pineapple, shtoni pak atje - vetëm piper i bluar (i zi) dhe një majë e gjallëri. Dhe pi një pije gjatë ditës për 30-40 minuta para ngrënies. Megjithatë, në këto ditë nuk është e rekomanduar për të ngrënë shumë.

Në fund të këtij neni, unë dua të theksohet se pronat e dobishme e xhenxhefil ne vetëm - vetëm filluar të merren parasysh, është më e rëndësishme në dietën tonë se i plotëson sy.

Pra, shpesh shkojnë në për të mësuar në lidhje me atë-to-date informacion.