Çaj jeshil


Kohët e fundit, më të popullarizuara të çaj ishte çaj jeshil. Ajo ka veti tonik, duke shkaktuar një ndjenjë e gëzim. Vajra esenciale t'i jepte një shije origjinale. Flavonoids përfshira në çaj jeshil kanë antioxidant dhe anti-kancer pronave. Vetëm verë e kuqe dhe kakao përmbajnë substanca të tilla.

Çaji jeshil ka ardhur tek ne nga India dhe Kina, ku edhe 5000 vjet më parë ajo ishte rritur dhe përdoret jo vetëm si një pije, por edhe si një ilaç. Infuzion të çajit të gjelbër ndalur gjakderdhje bëri locion për plagët, të zvogëlojë temperaturën. Më vonë mësova të prerë përdorimin e gjelbër e sheqerit në gjak çaj dhe presionin e gjakut.

Green është e ndryshme nga jo vetëm ngjyrë të zezë. Ai i nënshtrohet oksidimi minimal gjatë tri ditëve dhe pastaj të nxehtë. Oksidimi i lë çaj është më pak se 12%. Mbajtur atë si e zezë, me blic - trigjethësh ose bifolia shoots rinj bush çaj. Pas çaj të veçantë të përpunimit teknologjik nuk lë blackens dhe është i verdhë-gjelbër. Çaji jeshil është biologjikisht më aktiv se i zi dhe përmban më shumë taninet.

Rritja e popullaritetit të çajit të gjelbër është i lidhur me promovimin e jetesës të shëndetshme. Njerëzit janë bërë më të vëmendshëm për shëndetin e tyre dhe të marrin më shumë ushqime të shëndetshëm dhe pije.


Shkencëtarët kanë vërtetuar se çaji jeshil është e mirë për sistemin kardiovaskular, sepse përmban flavonoids, efekte të dobishme për enët e gjakut. Një disa gota të çajit të gjelbër një të mirë enët e gjakut ndihmojnë ditë dhe të zemrës.

Bisedë e veçantë rreth presionit të gjakut.

Çaji jeshil, si e zezë, përmban kafeinë, e cila rrit presionin pak në fillim, pastaj vaskulare tonesh dhe presion pika normale. Hipertensioni zakonisht më të mirë për të kaluar në çaj jeshil dhe të mos përdorin kafe të zezë.

Çaji jeshil ul kolesterolin, me sukses lufton bakteret që shkaktojnë pllakën. Infeksion viral është shumë e dobishme për të pirë çaj jeshil sepse ajo përmban vitamina B, vitaminë C, P, K dhe të tjerët.

Eliksir Shëndeti i quajtur shkencëtarët çaj jeshil në Japoni. Ai përmban gallate epihallokahetin kështu do të bllokohet enzimë përgjegjës për ndarjen e qelizave të kancerit. Kjo pije të shëndetshme mund të jetë një parandalim i mirë i kancerit.

Përdorimi i çajit të gjelbër si pjesë e dietë për humbje peshe ndihmon djeg paund shtesë. Prona e tij ka kohë që njihet për të reduktuar oreksin yjet e Hollivudit. Çaji jeshil përmban në mes 15 dhe 25% proteina në fasule ose fasule, kështu që është shumë e kënaqshme. Edhe në qoftë se një mëngjes të lehta ose drekë kërkon një filxhan çaj të gjelbër, ndjenjë e plotësi gjueti të gjatë për të shkurajuar snacking.

Një dietë me çaj jeshil për humbje peshe - një kufi i thjeshtë sasia e ushqimit që është i larë poshtë me një filxhan çaj të ngrohtë. Nja dy javë të kësaj dietë do të humbni një paund disa.

Dhe sa e mrekullueshme ton lëkurë ngrirë cubes të çajit të gjelbër! Tani ne mund të plotësojnë përbërjen e të dy ruse dhe të huaja të prodhimit, e cila është bazuar në ekstrakt çaji jeshil.

Dhe së fundi, si të krijoj çaj jeshil? Menjëherë përjashtojë qese çaj. Është vetëm një pije, nuk do të përfitojnë. Tea duhet të krupnolistovyye dhe zavaryuvatysya në ujë të pastër, në mënyrë ideale - në pranverë.

Para se të bëni çaj, ibrik çaji duhet të derdh mbi ujë të vluar, të ngrohtë atë.

Saldim Numri i llogaritur - një lugë çaji per filxhan pa slides. Uji është në asnjë mënyrë nuk duhet shumë kohë për të vlim. Krijoj së pari të mjaftueshme për të përgatitur 1,5-2 minuta, pastaj thahet plotësisht dhe derdh në gota. Nuk u lëshojnë vendas - ajo edhe mund të krijoj për një parti çaj pak.

Megjithatë, përdorimi i çajit të gjelbër duhet të vazhdojë me kujdes në pacientët me ulçerë stomakut, gastriti, thekshëm për saldim shkakton acarim të mukozës.

Nëse çaj jeshil siç duhet të krijoj dhe pini në moderim, ajo do të përfitojnë prej saj domosdoshmërisht.