Aplikimi konfuze


Share kërkesë mashtruese është vetëm për shkak se kjo fabrikë në dekadat e fundit ka humbur popullaritetin e saj.

Njerëzit janë tani gjithnjë e besoj reklamat, dhe vetëm harrojmë për mënyrën se si ju mund të thjeshtë, metodë e natyrshme dhe të sigurt për të ruajtur shëndetin e tyre.

Megjithatë, ju e kuptoni shëndetësor të bazuar jo vetëm në atë se si për të trajtuar sëmundjen, por edhe në të ushqyerit tonë.

Prandaj, ne konsiderojmë përdorimin e mashtruese jo vetëm shëruese dorën, por edhe nga pikëpamja e përdorimit të saj në ushqim.

Përdorimi i gabuar ushqyese

Nëse ju filloni të marrin në konsideratë përdorimin e mashtrimit në dietën tonë - shpesh mund të përdorni rrënjët.


Edhe pse disa njerëz hanë dhe vetë bimore. Duke folur në mënyrë specifike në lidhje me rrënjët - how dhe rrënjë Yarrow, ato përmbajnë shumë vitaminë C dhe vitaminë E.

Nuk janë minerale të tjera që kontribuojnë në forcimin e mëtejshëm të sistemit tonë imunitar. Por ju duhet të mbani mend në lidhje me përdorimin e saktë të kohës. Koha më optimale - ose në mëngjes në 9:00 ose pas 19:00 në mbrëmje.

Në këtë kohë, ai përmban karbohidratet, thithen më lehtë nga ne. Rastësisht, kjo është ushqim mjaft e mirë rrënjët energji për ne, sepse përmbajnë karbohidratet e 40% të peshës totale.

Prandaj, rekomandohet rrënjët ngrënë si formë të freskët dhe të thatë. Sigurisht, të freskëta prej tyre do të jetë më, por që ne nuk mund ta mbledhë këtë fabrikë gjithë vitit - ju mund të hani në formë të thata.

Gjëja më e thjeshtë që ju mund të bëni - është për të shtuar 5-8 gram në supave. Ajo është e bazuar në faktin se kjo supë apo gjellë është përgatitur në tre njerëzve ose një familje të vogël.

Së pari, të njëjtën gjellë do të jetë shije mjaft të pazakontë dhe e këndshme, por edhe atje do të profilaksa si sistemin e tretjes dhe të mëlçisë, veshkave dhe sistemit biliar. Dhe kur është fjala për erëza të tilla si qimnon dhe rigon, të cilat janë gjithashtu të dobishme për stomakun dhe zorrët - ata kanë nevojë për të shtuar mjaft.

Përdorimi i mashtrimit në mjekësi

Siç rezulton, kjo barishte mund të përdoret në një shumëllojshmëri të gjerë të llojeve të sëmundjes, ose për parandalimin e tyre.

Për shembull, mjet të thjeshtë në parandalimin dhe trajtimin e madje edhe fazat fillestare të ulcerat gastrike - bëj infusions e kësaj bime. Gjithashtu, është e mundur që të përdorin infusions dhe çikore, të cilat kurrë nuk do të jetë e tepërt.

Për të përgatitur tretësirë ​​duhet të marrë rreth 40 gram bimë në formë të thatë dhe i hedh ujë të vluar në një shumë prej 0,5 litra. Le të qëndrojë disa orë. Pastaj, rreth një orë para vaktit kryesor - të marrë një zierje në shumën prej 100 gram.

Sigurisht duhet të jetë brenda 2 - 3 javësh. Siç u përmend më lart - përdorimin e vazhdueshëm të ushqimit mashtruese si mollë balsam - çon në parandalimin e sëmundjes. Gjithashtu, kemi harruar të përmend - një ndikim pozitiv në trurin tonë dhe të sistemit nervor.

Sidomos ju nuk duhet të harrojmë përdorimin mashtruese të sezonit të ftohtë, kur shumë njerëz kanë një tendencë për ftohjet. Vetëm duke e bërë teas për të parandaluar, ose edhe më mirë duke shtuar ushqime - ju do të jetë më i mbrojtur nga shkatërrimi nga infeksionet virale dhe ftohjet. Këtu, ajo është e rekomanduar për të përfshirë këto TEAS gjethet e Kastrati njëjta ose të manave të kulpër.

Dhe siç e dini, është dimri i sistemit tonë imunitar - të paktën dobësim kundrejt viruseve të ndryshme. Ju mund të doni për të paralajmëruar. Gjëja më e keqe që ju mund të bëni për veten tuaj, dhe veçanërisht për fëmijët e tij - të marrë atë dhe të mbjellat e ekstrakte bimore në bazë të alkoolit.

Tani ka shumë receta të ndryshme, e cila përshkruan se si për të bërë tinctures mbi alkoolit ose vodka ose verë. Kjo është e pakuptimtë, sepse në drejtim të shërimit dhe sens të përbashkët njerëzor - është trajtimi dhe parandalimi i përkasin injorant.

Gjithashtu, ju më në fund të themi se përdorimi i mashtrimit do të jetë aq efektive në qoftë se ruhet siç duhet.

Për këtë, si për shumë bimë të tjera të thata, ajo është e rekomanduar për të vënë bimëve të thata në qese leckë apo kavanoz të mbyllur fort qelqi dhe dyqan në një vend të thatë.