Përdorimi i fletë boronicë


Vazhdimi për të analizuar bimëve që rriten në zonën tonë - tani ne flasim për përdorimin e fletë boronicë.

Dhe gjëja më interesante që efektet kurative të bëjë jo vetëm ushqyesve dhe komponimet kimike që janë gjetur në shumicën e bimëve, si dhe vetë termocentrali.

Nëse ju them me pak fjalë, komponimet kimike - një aspekt fizik, dhe termocentraleve - një aspekt delikate të energjisë.

Dhe kjo ne tani flasim.

Aplikimi i lë Kastrati në Ayurveda

Në të vërtetë, në zonën tonë kjo bimë është përdorur për një kohë të gjatë dhe ne nuk mund të themi se të gjitha metodat ekzistuese të lidhura me Ayurveda.


Shumica thonë se ne e quajti atë Travnichestvo. Për shembull, përdorimi i njëjtë Yarrow ishte i njohur para Krishtit.

Në çdo rast, duke i dhënë na Ayurveda - një kuptim që çdo bush, bar, pemë - me forcën dhe karakterin e vet që, kur bashkëveprojmë me ne dhe ndikojnë në karakterin tonë dhe energji.

Bazuar në këtë njohuri, përdorimi i gjethes boronicë është për të siguruar që ata të mund të vihet në formë të thata në pjesë të caktuara të trupit dhe të sigurojë trajtim pa ndonjë pilula ose kirurgji.

Për shembull, një kombinim i të thata, bimë boronicë, rrënjët ngrënë dhe leh mbledhur nga pisha - mund kurë pneumoni.

Për këtë qëllim, ky zavertayut thatë përzierje në indet normale dhe e lidhi atë rreth parakrah dhe këmbë të ulët.

Pastaj, thjesht veshin këto zakonshëm.

Teknika është që bimët delikate të energjisë transferohet në trupin tonë delikate dhe mendjes është një efekt pozitiv në procesin e shërimit.

Ju gjithashtu mund të marrë së bashku çikore e ushqimit. Por ne duhet të jemi të kujdesshëm të mos e teproj. Sigurisht, më hollësisht këto teknika përshkruan dhe vlen Torsunov AG, e cila është një specialist i madh në këtë fushë.

Përdorimi i boronicë lë një zierje

Sigurisht, ne kemi një më të pranueshme dhe të njohura për të bërë teas dhe tinctures.

Por unë dua të them se përdorimi dhe konsumi i broths në kohë të caktuara kërkon që ne të zellit të madhe se metoda e përshkruar më sipër. Megjithatë, rezultatet me siguri janë.

Për shembull, në qoftë se e drejta për të bërë supë, të cilat ne tani përshkruajnë - ju mund të bëni të dy parandalimin dhe trajtimin e të njëjtës sëmundje të mushkërive. Në Futjet të rezistuar ftohjet dhe inflamacion dhe për të ndihmuar të njëjtin çaj përdorur raspberries. Gjithashtu, supë seriozisht ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e problemeve që lidhen me veshkat dhe uretrës.

Efektet e dobishme të shkuar dhe funksionit seksual. Për të përgatitur një zierje e ne - ne do të duhet rreth 4 - 5 gram gjethe të thata në formë.

Tjetra, ju duhet të ujë të vluar dhe i hedh ujë në një shumë prej rreth 80-120 gram.

Më tej, supë e ardhshme duhet të mbulojë dhe prisni rreth 20 minuta. Pas procedurës, koncentrohen që rezulton mund të jetë derdhur në një anije të rehatshme, dhe të marrë pasi të hahet një gjysmë lugë gjelle.

Kjo duhet të bëhet ose 3 ose 4 herë në ditë pasi mori 40-50 minuta pas vakt kryesore. Për efekt ishte maksimal - duhet të jenë në frontin e çdo teknikë për përzierje përmbajtjen për të shpërndarë materialin e të gjithë volumit.

Për më tepër, përdorimi në këtë mënyrë duhet të kryhet brenda 3 - 4 javëve.

Një tjetër rekomandim i rëndësishëm. Nëse ju keni përgatitur si më lart - se një ilaç i tillë nuk është i nevojshëm për të ruajtur më shumë se tri ditë.

Dhe për ruajtjen më të mirë gjatë këtyre tre ditëve - është më mirë për ta vënë atë poshtë frigorifer apo vend tjetër të ftohtë. Një kërkesë e veçantë e supë si boronica të thata - një efekt qetësues gjatë temperaturë të lartë.

Çfarë tjetër kërkesë provuar lë Kastrati - është përdorimi i tyre si një Infuser çaj. Nëse ju gatuaj një çaj nga këto letra - ju lehtë mund të marrë off atë ditë akumuluar lodhje.

Gjithashtu, ky çaj do të ju jap disa energji.