Sipas ekspertëve rreth çfarë janë përfitimet dhe dëm i lëng panxhar


Unë dua të them menjëherë se Përfitimet dhe dëmet e lëng panxhar drejtpërdrejt varet nga shumë faktorë.

Sigurisht, të gjithë faktorët e vogla dhe të parëndësishme dhe arsyet që ne nuk do të listës, por themelore - ende provuar.

VEGJETARIANËT Në veçanti, mund të jetë e nevojshme ky informacion dhe të para-foodists të cilët shpesh kanë tendencë për të përfshirë në dietën tuaj në vend të limonadë dhe birrë është i freskët, natyrore.

Megjithatë, kushdo që kërkon për të ruajtur ose përmirësuar shëndetin e tyre - informacionin e mëposhtëm mund të hapë sytë tuaj për disa të vërteta të thjeshta.

Përfitimet dhe dëmet e lëng panxhar në aspektin e të ushqyerit e duhur

Kjo është gjëja më e rëndësishme që ju duhet të vonojë në kokën time, më shpejt ju të pini të përgatitur ju pini - aq më shumë ajo do të sjellë përfitime për trupin tuaj.


Ju ndoshta keni dëgjuar tashmë për faktin se dikur nga çdo perime ose fruta të dobishme për të shtrydh komponentin e saj të lëngshme - çdo minutë vlerën e kësaj pije është i dobësuar. Pra, këtu janë rekomandimet kryesore.

Nëse dhe shtrydh lëng - pastaj të përpiqet të shtrydh atë rreth sa më shumë që ju mund të pini në një kohë. I njëjti rekomandim vlen edhe për karrota të freskëta. Gjithashtu, nuk është fakti që në qoftë se ju derdh në stomakun tuaj në një kohë më shumë se 250 gram - i mirë i madh i tij nuk do të.

Më shumë gjasa, ju merrni edhe rezultatin e kundërt. Dhe, edhe më keq - do të mund të fillojnë dispepsi tmerrshme.

Prandaj, për të marrë rezultate të vërtetë të mira dhe shëndet më të mirë - më mirë për të ngrënë shpesh dhe në pjesë të vogla.

Për shembull, një filxhan një ditë ju do të jetë e mjaftueshme për të përmirësuar sistemin imunitar dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm. Sigurisht, ju mund të përdorni dy gota vetëm, është e dëshirueshme që interval mes doza të ishte të paktën disa orë.

Prandaj, sasia e 250 gram (mund të jetë më pak) lehtësisht të konsumojnë një qasje që do të sjellë efekt maksimal, sepse të gjithë përbërësit e nuk kanë kohë për të "zhduket".

Nëse do të lënë pas dore këto rregulla të thjeshta - ju mund zhgënjyes rezultate. Në përgjithësi, parimi hani pak, por shpesh - është se ju mund të zbatohet jo vetëm për të gjitha perime të freskëta.

Kjo vlen për pothuajse të gjitha produkteve.

Tani, disa fjalë për ushqyesve. Në fakt, shumë bojë nuk do të, në krahasim me panxhar shumë mbi përbërësve kimikë në mënyrë efektive të vdekur. Unë do të them vetëm se ai përmban një gamë të mirë të kripërave organike, të cilat janë shumë. Kjo jod kripë dhe sodium, dhe kalium, dhe të tjerët, të cilat gjenden edhe në sasi të mëdha në Physalis të freskëta.

Duke folur e komponentit të energjisë - ka aktualisht 10% karbohidratet për të ndihmuar të mbushur energji. Në mesin e vitaminave Vlen të përmendet vitaminë C. Ka pak dhe vitamina B dhe E.

Përfitimet dhe dëmet e lëng panxhar në drejtim të mjekësisë

Quite një përdorim interesant i "freskët" mund të gjendet në çrregullime të lëkurës. Për shembull, në qoftë se ju jeni një lëkurë obvitryla - është e mjaftueshme për të vënë lëng në zonat e problemit përmes fërkim.

Çfarë është e çuditshme është se në një orë ju do të vini re rezultatet. Pra, unë rekomandoj për të marrë shënim. Çfarë mund të vërehet është - aftësia për të pastruar trupin tuaj e toksinave dhe helmet.

Nëse një person rregullisht të pini një gotë me këtë lëng një ditë - substanca që janë në pije do të lidhë helmet e akumuluara dhe të shtypura ato. Ose, spastrim kastravec të kryejnë funksione të ngjashme.

Kjo gjithashtu vlen akumuluar, veçanërisht në shumë njerëz mbi 40, e kolesterolit në gjak. Niveli i saj do të bjerë gradualisht, nëse sistematikisht dhe qëllimisht të fillojë të marrë "të freskët".

Mos harroni se gjëja më e keqe që ju mund të jepni trupin tuaj nga këto pije - ajo bleu në paketa ose kanaçe të prodhuara në fabrikë. E pra, të paktën vrasin, por lëng jo të shëndetshme vit të plotë për të shtrihen në një kujdestar duke ruajtur të gjitha pronat e saj të dobishme.

Sidomos për shkak se para se ajo është derdhur në kontejnerë, vlim e tyre, veprimtarinë shumë më të ulët të ushqyesve.

Nëse ata nuk i mbeti në formën e saj natyrore. Sigurisht, ju mund të shtoni dhe sintetike, por ajo është - atëherë një tjetër kohë. Bazuar në gjetjet e mësipërme, ne mund të vijnë në përfundimin vijues.

Përfitimet dhe dëmet e lëng panxhar varet para së gjithash, në çfarë sasi dhe në atë kohë për të përdorur atë. Dhe së dyti, ajo është një cilësi të drejtpërdrejtë marrëdhënie dhe dobia e nëse keni blerë atë në një dyqan apo përgatisin duart e tyre.