Ku gjeti aplikim Shabelnik Marsh tjetër


Të tilla si bimë Shabelnik kënetë gjetur aplikim në fusha të tilla të ndryshme të trajtimit të njeriut, dhe ka marrë edhe një kthesë për heqjen zakonisht sëmundje të pashërueshme.

Për shembull, ka raste të veçanta kur ai shpëtoi një burrë nga kanceri, megjithëse mjekët për të takuar një person i tillë var tag vdekur.

Megjithatë, kjo fabrikë nuk është një zbulim i vëllazërisë moderne mjekësore akademik dhe të përdoret (dhe ende përdorin) gjysheve tona dhe të mëdha-gjyshet.

E vetmja gjë që dikur pėrcaktuara - moderne "Mendjet mjekësi" messed seriozisht formojnë përdorimin e saj. Kjo është për shkak se shumë njerëz në injorancën e tyre, e përdorin atë si liquors alkoolike.

Paraardhësit tanë kurrë nuk e bëri këtë dhe të përdoren decoctions dhe teknika të tjera. Por kjo, unë mendoj se ne kemi një - ne flasim në këtë faqe.

Aplikimi Sabelnyk kënetë


Si e kuptojmë nga lart - ne e konsiderojmë përdorimin e uzinës duke përdorur mendjen, sepse unë nuk dua që ju të trajtohen nga parimi: ". Një kurë - një tjetër sakat" Dhe para se të shikojmë në teknikat specifike që ju mund të bëni në shtëpi - disa fjalë në lidhje me përfitimet.

Nëse ne flasim për të gjitha impianteve të trajtimit të - Shabelnik mund të mbani me ato që mund të përdoren për: probleme me urinë - sistemi seksual në rast të problemeve me bronke, mushkërive, inflamacion dhe shkatërrimit të lidhur me zhvillimin e kancerit.

Dhe këto grupe nuk mbaroi këtu. Dhe ne vetëm folën për një grup të sëmundjeve, edhe pa një ekzaminim të hollësishëm të cilat - beton. Dhe tani, le të flasim për probleme të veçanta të njeriut.

Pra, nëse njerëzit janë duke vuajtur nga nyje dhimbshme - mund të jenë të përgatitur rrugën e mëposhtme. Ajo duhet të jetë vaj luledielli (mundësisht jo të rafinuara), e cila shpesh është ngjyra me baltë dhe sedimenteve.

E megjithatë, ne kemi nevojë për 100-140 gram milled në një mulli mishit apo i grimcuar tërësisht lë Comarum. Më tej, e bën këtë dhe slurry rezulton është derdhur në litër dysheme, të përgatitur më parë, vaj.

E gjithë kjo është e përzier mirë dhe vendoset në një vend të ftohtë dhe të errët për 20-25 ditë. Ajo është e mirë për të përgatitur dhe ruajtur mjete të gatshme të një enë qelqi. Pas mjete të tilla mund të rubbed me bollëk në vende nyje dhimbshme.

Sigurisht, ajo do të jetë shumë më mirë në qoftë se ju të para-nxehet nyje, për shembull, u ndal në dush ose duke vënë një jastëk të ngrohjes. E megjithatë, ky vaj, në qoftë se ju mund të telefononi atë se, mund të rubbed në pikën e ndikimit. Dhe nëse flasim për dhimbje në stomak - ju mund të pini 2 - 3 javë mëposhtme zierje ose tretësirë.

Ata janë marrë gjethe të thata ose të freskëta në vlerë prej një lugë gjelle dhe derdhi ujë të vluar 250 gram.

Megjithatë, mbani mend se për çdo 250 gram ujë është lugë gjelle plot. Nga rruga, ju mund të përdorni jo vetëm gjethet, dhe çdo bar të mirë.

Të gjitha shumicën e ushqyesve nga të barit - të mjaftueshme për të mbajtur një tretësirë ​​të tillë gati 02:00 nën kapuç apo në një termos. Marrë mundur për 70-80 gram ore perpara nje vakti ose ne mes tyre.

Dhe në qoftë se në të njëjtën kohë, si një mjet shtesë për të aplikuar celandine - efekti do të jetë më e fortë. Gjithashtu, aplikimi Shabelnik kënetë gjetur në specie të tjera, të cilat do të diskutohet këtu tashmë.