Stomak hernie 3 faktorë që shkaku


Përshëndetje miq! Zoti na ruajt, natyrisht, për ju, ose në qoftë se në të gjitha, u diskale stomak.

Megjithatë, fakt i jetës është se ky problem herë pas here ndodh në disa njerëz.

Prandaj, ky artikull kam vendosur për të kushtojnë për të ju mbrojtur nga ky problem të tmerrshme dhe të ju tregoj arsyen kryesore për ndodhjen e saj.

Nëse doni të dini të gjitha shkaqet e mundshme?

Pastaj lexoni përmes.

Well, natyrisht, ju gjithashtu duan të flasin për simptomat e sëmundjes.

Stomak diskale

Çfarë është e gjithë kjo? Duke folur në gjuhën e thjeshtë - kjo është humbja e stomakut në zgavrën e kraharorit. Për të qenë i qartë, unë do të them se sa më shpejt që ajo që ndodhi - të fillojnë proceset serioze toksike në trup.


Stomak diskale shoqëruar nga fakti se në trup fillojnë të zhvillojnë patogjene me shpejtësi të çmendur. Njeriu fillon të "thahet" sytë.

Ka 3 faktorë kryesorë që shkaktojnë një hernie personi:

 • Përdorimi i vazhdueshëm i alkoolit (madje edhe pije të buta gjithashtu të japë efekte të rënda shkatërruese dhe negative. Përdorimi i alkoolit në të gjitha format e saj më shumë se 1 herë në muaj të çon në probleme serioze).
 • overeating (manifestohet veçanërisht në stres dhe çrregullime mendore. Në këtë pikë, shikoni për veten tuaj atë që është më e rëndësishme për ju. Ose nasolodyty shqisat tuaja më të rëndësishme për ju dhe përkëdhel gjuhën, ose më e rëndësishme për ju shëndetin tuaj).

 • një tjetër armik - pirja e duhanit. Këtë unë besoj idiotësi plotë. Për njerëz tashmë në paketat madje filloi të shkruaj, është shumë e keqe. A bëhet aq budalla njerëz?
 • Sidomos keq për ata njerëz që kanë këta 3 faktorë veprojnë në të njëjtën kohë. Në këtë rast, tashmë mund të përgatitur për një procedurë të tillë që fibrogastroscopy, që kam shkruar kohët e fundit.

  Nga arsyet kryesore kuptuar, dhe tani ka ardhur koha për të folur për simptomat kryesore të hernie në stomak, të cilat fillojnë të shfaqen mjaft dramatike dhe menjëherë.

  Simptomet e hernie në stomak

  Në njerëz, zakonisht shënuar simptomat fillestare që veçanërisht nuk mund të shqetësojë veçanërisht.

  Këto janë:

 • dhimbje në kafaz i kraharorit,
 • dhimbje sup të majtë dhe dhimbje e shurdhër nën brinjë.
 • Por më larg, simptomat bëhen më të rënda dhe identifikuar:

 • ka dhimbje të forta gjatë ushtrimit,
 • një person të fillojnë të shfaqen belching shpeshta, dhe pirja e duhanit të vazhdueshme në kafaz i kraharorit,
 • shpesh gjakderdhje të brendshme, e cila është praktikisht e pamundur për të parë qartë,
 • nganjëherë fillojnë të vjella nxis dhe ethe.
 • Rreth simptomat e stomakut diskale biseduar, dhe tani në një dietë.

  Ushqimi për stomakun

  Nëse ju tashmë keni zbuluar se çfarë - e problemeve me atë trup (veçanërisht hernie dhe ulçerë) - atëherë ju keni nevojë për të seriozisht Qasja në dietën tuaj.

  Këtu ju për dietë për stomak, të cilat nuk mund të ketë pronat mjekësore, por:

 • të gjitha ushqimet që ju hani duhet të jetë sa butësisht të jetë e mundur. Nëse ju hani perime, ata janë të rekomanduara për të vlim për disa kohë për t'i bërë ato më të butë.
 • ndaluar për të pirë alkool në çdo formë, dhe çdo sodas. Nëse nuk i përmbahet kësaj rregulle - rregullat e tjera nuk mund edhe të lexoni atë.

  Thjesht ende nuk do.

 • rekomandohet që të pini vetëm sasi të vogla të ujit të pastër (50-70 gram në një kohë).
 • vakt kryesor duhet të bëhet vetëm në drekë.
 • nëse i pranishëm në dietë ushqimeve tuaja të skuqura apo edhe i kalitur me erëza - ata gjithashtu përjashtojnë.

  Nëse ju nuk mund plotësisht të heqë dorë, të paktën të majë përdorimin e tyre për shumë minimale.
 • PS: Nëse ju ndonjëherë të dëshironi të keni probleme me hernie stomak - Regjistrohu për kurset e mi të lirë të trajnimit për dietë, në të cilat unë tha: çfarë saktësisht ju duhet të hani për të jenë të shëndetshme gjithmonë. Regjistrohu mundur menjëherë nën neni.