Buckwheat me kos në djegie përzierje në mëngjes


Përshëndetje miq! Sot unë do të doja të flas për mënyrën se si shumë hikërror dobishme me kos në mëngjes.

Ose më mirë, unë do të doja të ju them të vërtetën në lidhje me kombinimin e kos dhe drithëra, si dhe përdorimin e tyre në mëngjes.

Sot, ka edhe dietë, bazuar në vetëm këto janë 2 produkte.

Por, pasi ajo është efektive dhe e dobishme për trupin tonë?

Në fakt, pikat kryesore që ne të përpiqemi për të gjetur.

Rastësisht, në të njëjtën kohë edhe të shohim se si shumë proteina në pjesë e pasme.

Buckwheat me kos në mëngjes

Në parim, të dy nga pikëpamja e të ushqyerit dhe pozicionet e më shumë mjekësisë së lashtë orientale, një kombinim i kos dhe drithërat - një gjë shumë e mirë.


Megjithatë, unë dua për t'ju tërhequr vërejtjen për diçka. Nëse ju doni të përdorni ato në mëngjes, ajo është e rekomanduar për të filluar me 8 orë.

E rëndësishme!

Fakti është se zakonisht në mëngjes sistemet tona të tretjes janë vetëm - vetëm zgjohen. Dhe në qoftë se ju ende 08:00 hedh kos saj dhe drithëra këtë - ju vetëm të dëmtojë veten.

Fakti se barkun tuaj ky ushqim vetëm fillon të kalbet dhe helmojnë trupin tuaj. Nëse ju hani në kohën e duhur (nga 8 deri 09:30) - atëherë trupi është mirë proteinat dhe karbohidratet të tretet, dhe ushqyesve. Tani në lidhje me dietën , i cili është i bazuar në përdorimin e hikërror me kos në mëngjes .

Sinqerisht, nuk e bëjmë pakuptimta dhe mos e humbni kohën tuaj në një dietë dhe të ngjashme.

Fakti se mendja jonë dhe trupi nevojë shumëllojshmëri të vazhdueshëm të ushqimit. Dhe në qoftë se ju praktikë këtë dietë çdo ditë, ju ose:

 • shter veten mendërisht,
 • jo duke rënë në peshë
 • dhe nëse rivendosur, atëherë ajo të fitojnë më shumë nga ish.
 • Pra, nëse ju pëlqen - thjesht herë pas here mund të papritur veten këtë mëngjes në mëngjes. Por mëngjes kështu që gjithmonë jashtëzakonisht të rekomandojë.

  Sa proteina në hikërror

  E pra, në qoftë se ju doni të dini se si shumë proteina në hikërror, unë do të thoja se, në varësi të ndryshme, ai përmban 12 deri në 16% proteina. Kështu, është e rëndësishme për të kuptuar se në qoftë se ju vlim këtë drithëra, proteina asimilimit është shumë më e vështirë se ju thjesht do zamochyly disa orë në të njëjtën kos apo ujë.

  Përfitim hikërror dhe dëm

  Unë dua të them se përfitimet dhe dëmet e hikërror varen drejtpërdrejt nga sa shpesh dhe në çfarë sasi të përdorin atë. Pra, në qoftë se ju jeni "i tëri" në këtë rrëmujë dhe të hani atë çdo ditë - përfitimet do të shkojnë vetëm para 2 e - 3 ditë. Pastaj vjen ngopje trup. Për më tepër, dëmi mund të jetë për shkak se ju nuk përshtaten këtë rrëmujë.

  Nëse ju mendoni se ajo është ose ju nuk e hani atë pa oreksit thjesht sepse ata mendojnë se kjo është e dobishme - në këtë mënyrë ju vendosni një lëndim të rëndë në trup. Kjo qull është si helm. Rastësisht, kjo vlen edhe bollgur, dhe Mann, dhe për ndonjë tjetër.

  Përfitimet e qumështit Buckwheat

  Në fakt, kombinimi i këtij qull qumështit, ndryshe nga kombinimi i kos, shumë, shumë keq. Për shkak të kësaj ngrënies të rritur, më shpesh, ajo nuk është aspak e mirë.

  Pasi brenda gazeve dhe asimilimit është shumë e keqe dhe i ngadalshëm. Përfitimi i vetëm i hikërror me qumësht mund të ndjehen vetëm fëmijët nën 12 vjet. Per to, këto dy produkte kombinohen me njëri tjetrin.

  P . S .: Voice pyes mendimet tuaja mbi përdorimin e hikërror me kos në mëngjes dhe të kërkojë për të ndarë këtë artikull me të tjerët përmes bookmarks sociale.