E vërteta në lidhje me përbërjen e karamele


Përshëndetje miq! Le të konsiderojmë në detaje përbërjen e paste.

Dhe në qoftë se qasja më rigoroz në këtë çështje dhe të fillojnë të kuptojnë, duket se sot ka kaq shumë lloje të goodies.

Prandaj, nëse flasim për përbërjen e saj, ajo do të jetë mjaft e ndryshme.

Për shembull, nëse ne shikojmë në supermarket të afërt, ku ne gjejmë këto goodies me një përmbajtje mjaft të lartë të përbërësve të dëmshme dhe aditivëve sintetike.

Por le të mos hidhen përpara dhe të fillojnë duke folur për përbërjen e paste, e cila përdoret nga gjyshet tona për të përgatitur këtë "vkusnyashky."

Karamele Përbërja

Duke folur për të vërtetë, recetë së hapur është bërë me ky fryt i shijshëm të freskëta dhe manaferrat, dhe mjaltë shtuar.


Megjithatë, ka disa receta, të cilat, përveç frutave pjekur dhe manaferrat, të thata në një mënyrë të veçantë, asgjë.

Prandaj, kjo ëmbëlsirë nuk ishte vetëm e shijshme, por edhe shumë, shumë të dobishme, që nga frutat e thata janë minerale dhe vitamina. Dhe për shkak të faktit se fruta dhe manaferrat avullohem ujë, ata në mënyrë dramatike rritur koncentrimin e saharoze dhe fruktoza.

Çfarë e bën karamele

Me kalimin e kohës, njerëzit shijet ndryshuar pak (unë mendoj se perekrutylasya), dhe tani paste përbërja përfshin:

 • Manaferrat thata ose fruta (ndoshta fakti që në të njëjtën kohë)
 • sheqer,
 • miell
 • produktet shtazore (vezë).
 • Unë do të them këtë, se sheqer dhe miell duke u shtuar këtyre goodies jo shumë kohë më parë.

  Nga rruga, mos harroni se artikulli në përbërjen e alte ju dhe I foli për gatim e tij në shtëpi. Pra, alte gjithashtu bëri më parë pa sheqer.

  Ushqim për Thought!

  Sa për mua, unë ndihem krejtësisht budalla për të shtuar në vezë paste bardhë. Më parë, ky produkt i bërë pa këtë komponent, atëherë pse të shtrembërojë një shije të vërtetë të asaj që ishte fillimisht? Për fat të mirë sot ka prodhuesit që përdorin receta të vjetra.

  Megjithatë, jo të gjithë prodhuesit janë të shenjta si ju mendoni. Pra, në qoftë se ju shikoni në supermarkete është një trajtojnë dhe i kushtoj vëmendje të karamele, ju do të shihni se sot prodhues përdor për prodhimin e:

 • flavors,
 • preservatives,
 • enhancers shije,
 • mbushëse dhe emulsifiers.
 • Dhe kjo nuk është e tërë arsenal, e cila është përdorur në prodhimin. Kështu që herën tjetër kur ju zgjidhni një ëmbëlsirë - gjithmonë të lexojnë atë që ata shkruajnë aty. Për shembull, sot është bërë marmelatë shumë e famshme. Ajo është tani qindra e specieve. Sigurisht, kjo është një produkt me cilësi dhe është i sinqertë g ...

  Në të vërtetë, si për të dalluar të mirën nga e reçel të keq, ju mund të mësoni nga neni në përbërjen e reçel. Megjithatë, gjithmonë mos harroni se delikatesë i gatuar në shtëpi do të jetë gjithmonë më mirë se shitja. Dhe kjo është pa marrë parasysh se si një produkt që është shitur do të jetë e natyrshme.

  Përfitimet karamele

  Nëse kjo është një karamele favor - atje do të thoshte një produkt që është përgatitur sipas recetave tradicionale, pa ndonjë aditivëve. Pra, në qoftë se produkti është 100% natyral, ajo është e madhe për të ngrënë në mëngjes. Për shkak të faktit se fruta të thata dhe manaferrat thata në karbohidratet ruajtura mirë - është e mirë ushqen trupin dhe i jep energji.

  Dhe, mirë që personi shije të ëmbël mëngjes i mirë akuzat emocione. Pra, nëse ju keni një humor të keq apo periudhë depresive në jetë - ëmbëlsi të tillë të dobishme për ju në sasi të vogla në çdo mëngjes. E pra, edhe në fruta të thata, siç thashë në fillim, shumë vitamina dhe minerale.

  PS: ju lutem komentoni mbi këtë artikull depo karamele , dhe të ndajnë atë me të tjerët duke klikuar në butonin më poshtë.