Vitamina E për burrat dhe vitaminë E për flokët


Përshëndetje miq! Sot ne shikojmë në dy tema të rëndësishme.

Në - Së pari, ne flasim për pse ju duhet vitaminë E për burrat.

Dhe - Së dyti, kemi diskutuar ndikimin e sigurimit të vitaminës E për flokët, thonjtë, gra të lëkurës, sepse për ta është më e rëndësishme.

Në fakt, meshkujt duhet të lëshojnë edhe pak - një merak pak, sepse në qoftë se flokët tuaj ose të lëkurës apo thonjtë njeri i sëmurë - një shenjë e qartë e çrregullimit të trupit.

Megjithatë, një përjashtim është përdorimi i ujit chlorinated për larjen e trupit.

Kjo vlen kryesisht për banorët e qyteteve të mëdha. Kështu, klor thahet lëkurën tuaj dhe flokët, dhe parandalon zhvillimin e tyre normal.

Por, kjo është se si ne - që vetëm flasin, tani le të më pranë subjektit ...

Vitamina E për Burrat


Nëse jeni të interesuar në mënyrë specifike në: çfarë ndikimi kjo ka në sistemin pika riprodhues të burrave, atëherë unë kam diçka për ju - të informacionit. Nga rruga, që ne duhet të bëjë më të lehtë për të komunikuar, për të thënë se ky komponent është quajtur edhe - Tocopherol . Pra, në qoftë se unë e përdorin atë fjalë - ju e dini se çfarë do të thotë.

Pra tocopherol ka një ndikim shumë të fortë pozitiv në qelizat e trupit tonë dhe gjithashtu shumë të mira për anije. Nëse një njeri nuk është i duhet humbur në trupin e komponentit - it Anijet do të vuajnë .

Nëse ju them më tepër, ata bëhen më pak elastike, i brishtë, i dëmtuar lehtë. Dhe jo vetëm anije.

Të gjitha kardio - vaskulare sistem fillon të ndjehen të stresit. Kjo është veçanërisht e vërtetë capillaries. Dhe të jetë i qartë, është e "dinjiteti i njeriut" capillaries shumë, shumë. Prandaj, në qoftë se ju të filloni të vuajë tërë pajisjet apo kardio - vaskulare sistemit - një 100% ndikim negativ dhe tërë sistemi seksual .

Por, çfarë të bëjmë tani, dhe si për të parandaluar dhimbjen e tillë? Përgjigja është shumë e thjeshtë. Për ta bërë këtë, ju duhet të fillojë të marrë më shumë pikërisht ato ushqime që përmbajnë sasi të larta të këtij komponenti. Sidomos për ju kam shkruar një artikull të veçantë në të cilën ai shkroi se produktet që përmban tocopherol.

Por kjo nuk është e gjitha. Nëse ne të kthehemi në çështjet e njerëzve, ne gjejmë diçka tjetër - atë. Kështu, mungesa e këtij funksion të çon në shkeljen e jo vetëm sistemin e riprodhimit.

Që tocopherol është një pjesë integrale e shumicës së qelizave (mbulojë origjinal dhe mbrojnë qelizat), mungesa e saj shkakton mosfunksionim të organeve. Vitamina E është i nevojshëm për meshkujt për kancerin e prostatës, dhe mëlçisë, si dhe organet e tjera.

Dozimit e vitaminës E

Në fakt, ka vetëm 2 mënyra për të vitaminës E:

 • Merrni atë brenda
 • Përdorimi në natyrë
 • Dhe duke folur për gëlltitje, edhe këtu mund të dallojmë dy pika:

 • Merrni atë në formën e saj natyrore, së bashku me ushqim,
 • Merrni atë si aditivëve sintetike.
 • Është e rëndësishme për të kuptuar!

  Nëse jeni të saktë të ndërtuar dietën tuaj - ju nuk keni nevojë të përdorni aditivëve sintetike, të cilat janë të absorbuar shumë të dobët.

  Me fjalë të tjera, vetëm përmes përzgjedhur siç duhet dietë ju mund të harrojmë për mungesën e tocopherol në të dy burrat dhe gratë. E pra, në qoftë se ne flasim për aplikimin e jashtme, atëherë ne do të flasim më konkretisht më poshtë.

  Vitamina E për flokët

  Tani për vitaminë E për flokët. Kjo është një komponent shumë i rëndësishëm për rritjen dhe gjendjen flokë normal.

  Por unë duhet të them se ju nuk duhet të adhurojnë vetëm një komponent i kësaj, siç e flokëve është shumë e rëndësishme zink dhe krom. Duke folur e kromit, unë gjithashtu shkroi një artikull të veçantë titulli i të cilit është "ku produkte përmbajnë krom."

  E pra, nëse flasim në mënyrë specifike për tocopherol, flokët e tij të rekomandojë duke përdorur vetëm në natyrë. Në llojin ju mund të merrni vetëm nga këto vajra pa aditivëve. Mos e merrni produkte, të cilat kishin gjalpë e vërtetë. Nuk është shumë ndihmë për flokët tuaj.

  Por në qoftë se ju bëni maskë flokët e natyrshme, e cila do të jetë burimi kryesor i naftës - atëherë ju keni një shans për të njom flokët tuaj jo vetëm tocopherol por edhe komponime të tjera të dobishme.

  Rastësisht, të dy burrat dhe gratë të rekomandojë të paktën nga koha në kohë të masazh ose fërkim me vaj për të njom e lëkurës përbërësit e dobishme.

  Vitamina E për gratë

  Unë duhet të them se vitaminë E për burrat dhe gratë - është një nga burimet kryesore të të rinjve. Kjo është në sajë të tij qelizat tona më të qëndrueshme dhe të shëndetshme. Pra, mund të përballojë të moshës dhe oxidative proceset.

  Në fakt, proceset e oksidimit - është faktori kryesor i plakjes si një trup të burrave dhe grave. Pra, nëse ju doni të ruani dhe të përmirësuar shëndetin e të rinjve - këshilla ime për ju, të përfshijnë në dietën tuaj më:

 • vajra ftohtë presion vegjetale,
 • produktet e qumështit (e vërtetë)
 • arra në formë të papërpunuara.

 • PS: Ju lutem komentoni mbi artikullin mbi vitaminës E për burrat. Gjithashtu, në qoftë se informacionit vitaminë E për flokët Ju duk interesant, ju lutem ndajnë atë në rrjetet sociale. Kjo mund të bëhet duke klikuar në butonin më poshtë.