Çfarë përcakton dobi dhe dëm të halva


Përshëndetje miq! Diskutimi i sotëm sonë do të fokusohet në faktin se ka përfitimet dhe dëmet e halva.

Pse e bëri këtë temë të përgjithshme?

Fakti që sot prodhuesit më të (sidomos në CIS) të prodhuar këtë produkt duke përdorur komponente të lirë.

Në fakt, në mënyrë për të shpëtuar një produkt mund të substancave të tilla që sigurojnë përdorim të zgjatur dëme të trupit.

Në të vërtetë, për të ardhur keq është se përdorimi i këtij produkti të vazhdueshme për një javë, një person mund të prishin tretjes dhe të mëlçisë rënie funksion.

Pse është se, ju kërkoni? Kjo për shkak se secili prej nesh dëshiron të shpëtojë çdo kohë që është në dyqan.

Dhe, në mënyrë për të shpëtuar blerë "ajo është më e lirë."

Këtu ajo është në ushqim të tillë dhe komponentëve të shtuar të ndryshme që fshehin një dëm të mundshëm. Nga kjo rrjedh që ose duhet të blejnë më shtrenjtë, ose të bëjë gjithçka vetë, në shtëpi, për të përfituar. Çfarë duhet të zgjedh? Pikëpamja ime për këtë çështje ...

Përfitimet dhe dëmet e halva


Le të flasim në lidhje me produktin, duke e bërë shkallën e prodhimit, por edhe në shtëpi. Dëmtimi mund të jetë - për:

 • shtoni në prodhimin emulsifiers, preservatives, të aftë për të zhvilluar kancere të njeriut,
 • nëse etiketa është bashkëngjitur shënimit ngjyra dhe aditivëve të tjera "E" - kjo mund të shkaktojë alergji në njerëz apo prishin tretje,
 • i produktit për një kohë të gjatë në diell (rrezet direkte është mbeturina e shpejtë)
 • përdorimi në sasi të mëdha mund të çojë në stanjacion ose zorrë peshë të lartë në mëlçi.

 • Fakti interesant!

  Përfitimet dhe dëmet e halva është drejtpërdrejt e varur mbi ruajtjen e saj. Nëse keni blerë atë në dyqan, sigurohuni që ajo ishte e thatë. Nëse është shumë lagështi, dhe madje edhe më keq, me lëng e saj rrjedhin (ose të lëngshme formuar në paketë) - një blej nuk është i rekomanduar. Kushtet e magazinimit janë shkelur, dhe për këtë arsye ajo mund të fshehë dëmin.

  Duke folur për përfitimet dhe si për të zgjedhur produktin dhe për të dalluar atë nga një vepër e falsifikuar, ju mund të mësoni nga video në fund.

  Si të dobishme halva

  Nëse në pak fjalë për të thënë në lidhje me atë që është e dobishme halva, atëherë ju mund të flasim vetëm për të tashmen.

  Për shkak të faktit se produkti i vërtetë përmban shumë arra, fara luledielli, mjaltë, të thata fruta - kjo është një përparësi e madhe për të gjithë trupin tonë.

  Të gjitha këto komponentë janë në magazinë, përmbajnë proteina si të plotë, yndyrnat, karbohidratet dhe i pasur me vitamina dhe minerale terezi. Në fakt, më lejoni t'ju jap këtë recetë për ushqimet tona të shijshme orientale që ju mund të kënaqin veten dhe të dashurit.

  Përfitimet e halva përgatitura në shtëpi

  Përsëri, përfitimet e halva i përgatitur në shtëpi është se ajo përmban vlerë të lartë ushqyese. Kjo do të thotë se ajo mund të kënaqë të gjithë trupin tuaj. E pra, për të përgatitur një trajtojnë të tillë ne kemi nevojë për:

 • mjaltë i vërtetë (jo shop)
 • Të thata fiq që janë të sigurt për të para-zhytem nevojën për 6 - 08:00,
 • rrush të thatë, ngjyhet për disa orë,
 • thata dhe peeled fara luledielli,
 • Fakultativ të shtoni lajthi, arrat inde ose arra.
 • gjërat nuk të pikturoj një artikull të gjatë, video detajuar se si të gatuaj atë në shtëpi unë postuar më poshtë.

  Kalori halva

  Unë duhet të them se kjo nuk mund të thuhet për përmbajtjen kalori të halva, si numrat do të ndryshojnë në varësi të situatës. Definitely ne mund të themi se kalori mjaft e lartë. Ju lejon të marrin për shembull një produkt që ne kemi mësuar të gatuaj sipër.

  Ai përbëhet nga fiq të thata, 100 gram përmbajnë 650 kalori. Më tej, nëse e marrim fara luledielli, në të cilat numri i kalorive arrin 600. rrush të thatë janë gjithashtu mjaft të larta në. Megjithatë, në qoftë se ne të marrë parasysh është fakti se prodhimin e mjaltë natyrore është shtuar, atëherë ne të merrni "djegur përzierje".

  Në fakt, kjo kalori goodies do të jetë rreth 700 kalori, e cila është mjaft shumë. Prandaj unë e përsëris se përfitimet dhe dëmet e halva do të varet në përdorimin e saj. Merrni ajo nuk mund të jetë më shumë se 150-200 gram në një kohë, dhe kjo mund të jetë e vështirë me sistemin e tretjes.

  PS: në qoftë se ju ka pëlqyer artikull në lidhje me përfitimet dhe dëmet e halva, ju lutem, rekomandojë tek miqtë me anë të butonave të mediave sociale të vendosura vetëm - vetëm më poshtë.

  Gjithashtu ju lutem komentoni mbi këtë artikull.

  Dhe për gatim: