Bran për humbje peshe


Sot Shkurtimet për humbje peshe i ngushtë përfshihen në dietën e njerëzve të cilët janë vazhdimisht të shikuar figurën e tyre. Nëse ju nuk e dini dhe nuk e di se si të përdorin këtë produkt, atëherë kjo histori është për ju. Bran qenë gjithmonë bujqësore, produkt të mbeturinave. Por kohët e fundit krunde janë përdorur mjekët dhe nutritionists.

Interesi nga ana e tyre për shkak të faktit se përbërja e këtij produkti janë shumë elementeve dhe komponimeve trupit të dobishme. Pjesët kryesore janë krunde shell miell drithëra dhe Unsorted.

Pra, krunde e pasur në fibra, e cila ndihmon për të organizuar punën e trupit.

Kur ajo është organ konsumuar krunde fillon të prodhojë rritje të rezistencës ndaj sëmundjeve të ndryshme, të reduktuar nivelin e sheqerit në gjak.

Në mesin e elementeve të dobishëm të përfshira në Bran për humbje peshe, ia vlen të përmendet bakër, selen, kalium, magnez, vitamina B, E, krom, zink.

Kryesor pronat minerale krunde është pastrimin e trupit dhe për të krijuar një ndjenjë të ngopje. Ky efekt është arritur nga fakti se fibër diete zhytur lëngshme, krejtësisht mbushur stomakun.

Megjithatë krunde për të humbur peshë të ketë një numër të contraindications. Para se të përdorni këtë produkt është e këshillueshme që të konsultoheni me një mjek ose gastroenterologist.


Ju nuk mund të bëjë shkurtime në ulcera peptike, enterit dhe kolit etiologji infektive.

Përdorimi krunde për humbje peshe duhet të bëhet në moderim. Në të mprehtë ushqimit fibër mbushje një person mund të ketë disa efekte anësore që mund të manifestohet si bloating, vjellje, rritje fryrje. Shkurtimet e rekomanduar për të marrë një kohë të gjatë. Humbje peshe më të mirë duke përdorur këtë produkt në përputhje kurse.

Së pari shkurton humbje Pesha duhet të marrë një lugë çaji. Marrë dy javë më vonë për të sjellë numrin e produktit në dy lugë. Merrni krunde duhet të përdoret me ujë, si ata të fillojnë të veprojnë vetëm në ndërveprim me të lëngshme.

Kjo është një vend i përafërt si shkurtime të marrë për humbje peshe.

Hidh dy lugë ujë të zier dhe le produkt të qëndrojë e gjithë kjo. Pasi uji ka ftohur, ajo thahet dhe hani krunde, ose të përziera me rrjedhën kryesore. Gjatë ditës, kjo procedurë duhet të përsëritet tre herë. Nëse ju hani krunde veçmas nga vakt kryesor, ajo duhet të bëhet 20 minuta përpara se të hahet, të pijshëm ujin e tyre.

Shkalla maksimale e krunde në ditë nuk duhet të kalojë 30 gramë. Me trashje dhe hipertensionit janë kombinim i përkryer i shkurtimeve me panxhar. Është thënë se ky ushqim mund të shtohet në çdo pjatë, qoftë supë ose kos.