Ju gjithashtu duhet të dini se çfarë përfitimet dhe dëmet e raspberries


Përkundrazi, për ju nuk janë një sekret i madh se përfitimet dhe dëmet e raspberries ishin të njohur për të paraardhësve tanë ende shumë të gjatë.

Dhe jo vetëm paraardhësit tanë, por edhe kafshët që jetojnë në zonën tonë.

Për shembull, të gjithë e dinë gjithashtu se ariu do këtë kokrra të kuqe.

Dhe kafshët - nuk është saktësisht krijesa stupid, dhe ushqim të mirë, më mirë të përgatitur se njeriu.

Dhe kjo nuk është e rastësishme, kështu që kjo kokrra të kuqe të jetë në mirësi. Kjo do të thotë se duke e përdorur atë - ne të përmirësuar karakterin tuaj. Por le të parë.

Çfarë, në fakt, dobia dhe dëmi raspberries në trajtim?

Karakteri i përmirësuar nuk është - fakti që ne jemi të lumtur ajo erë apo ngjyrë.


Përmirësimi ndodh kur ne e hani atë. Ishte në këtë kohë energjitë delikate e manave si irhy fisnike fillon të merret me biofield biofield njerëzor dhe çon në pozicionin e duhur.

Për shembull, ju e dini nëse apo jo se raspberries si banane, rrit në kuptimin njerëzor të lumturisë së brendshme. Dhe gjithashtu, si banane promovon optimizëm. Kjo është gjëja e parë pozitive që duhet të mbahet mend.

Dhe ai është, aq shumë fëmijë dhe të rriturit gjithashtu, si ato manaferrat. Plus, ajo shton një energji të brendshme që ju mund të ndjeni kur poyiste të paktën 150 gram fruta.

Çfarë është shumë interesante - përdorimi i gjerë ka edhe butë dhe qëllimet medicinale.

Pra, sot, njerëzit që përdorin praktikat e trajtimit Ayurvedic, këto manaferrat janë përdorur për trajtimin e sistemeve që janë në vijën e qendrës së trupit.

Nëse në hollësi, çka lidhet me trajtimin e trupit sipërme - eshte efekti në sistemin bronkiale. Nëse aplikuar në trajtimin e mesme dhe të poshtme pjesë të trupit - një trajtim të gastro - traktit intestinal, probleme ureter dhe problemeve me mitrës.

Rastësisht, në qoftë se ne po flasim për mes të trupit dhe trajtimin e saj - por kjo mund edhe ju dhe shqeme thata, e cila merret me problemet e shtyllës kurrizore dhe kockat ndihmojë. Gjithashtu, efekti trajtimi është për të normalizuar sistemin nervor.

Rastësisht, trajtimi është kryer jo vetëm ekspertë në Ayurveda. Ne kemi, në mjekësinë tradicionale janë gjithashtu shumë përdorime jo vetëm fruta, por edhe të thata gjethet, rrënjët dhe degët e një shkurre.

Unë do të them disa fjalë për ndikimin negativ në temën tonë mund të duket i njëanshëm. Në njerëz, kjo kokrra të kuqe mund të shkaktojë çrregullime alergjike. Kjo është kryesisht për shkak të faktit se mendja delikate trup shumë overexcited. Në çdo rast, nga kjo ju mund të shpëtoj nga alergjitë, në qoftë se ju filloni për të studiuar ndikimin e frutave të ndryshme, perime, fara dhe gjëra të tjera në trupin tonë. Në fakt, ajo që ne po përpiqemi të bëjmë në këtë blog. Tani pak për përdorimin dhe ushqim të shëndetshëm.

Përfitimet dhe dëmet e butë në drejtim të ushqimit

- Për këtë mirësi Berry trajtojnë ushqimit - kjo mund të jetë tharë në mënyrë të sigurtë, të tilla si dielli, dhe pastaj të marrë sa më e plotë e fruta të thata ose të përziejnë atë me fruta të tjera të dobishme. Ju gjithashtu mund të shtoni një çaj.

Nëse tharë në diell nuk është e mundur - ju mund të vënë në furrë në një zjarr shumë të ngadalshëm. Dhe pastaj vetëm të bien në gjumë marrë tharje në një kavanoz qelqi, mbyllni kapakun plastike dhe lehtë mund të ruhen në një vend të thatë, të tilla si një dollap ose qilar.

Nëse kemi parasysh se ka përfitime dhe dëmet e butë në drejtim të bazat e ushqim të shëndetshëm dhe një sërë ushqyesve - edhe ju doni të ju lutem.

Ajo dhe kulpër, përbëhet nga: bromine, elementet magnez, hekur, kalcium, vitaminë C, vitaminë A dhe E. Dhe kjo nuk është e gjithë lista.

Këtu, gjithashtu, pak - unë dua të them për ndikimin negativ që vlen për gratë shtatzëna dhe gratë që janë me fëmijë në gji. Shumica e frutave, natyrisht ju mund të përdorni, por të bëjë tretësirë ​​dhe çaj lë me gjethe - nuk rekomandohet.

Gjithashtu, gjatë ftohjet, nuk përzihen në potions shpërthyer dhe të degëve të saj dhe e lë.

Në lidhje me intolerancës individuale - një shans për të marrë efektin e kundërt. Edhe pse shumica - do patjetër pozitiv.

Nëse ju grevë në vijën e finishit në temën "përfitimeve dhe dëmeve butë" - që patjetër më të bukur.

Mirë manifestohet në faktin se ajo përmbante një glukozë lloj dhe fruktoza. Ata, nga ana tjetër, është një kundërsulm i fortë i energjisë për të gjithë ne.