Ju tashmë e dini pse rrushi i zi ende jeta dhe rinia


Pra, është koha për të çmontimit rrush e zezë, si ajo është shumë, shumë i dobishëm për të gjithë trupin në nivele të ndryshme.

E tij të quajtur kështu vetëm sepse në lëkurë është një lloj i fito - antioksidantë.

Në fakt, numri dhe struktura do të përcaktojë se çfarë kokrra të kuqe ngjyrë përfundimisht.

Ne, nga rruga, është diskutuar tashmë disa nga karakteristikat dhe përfitimet e përbërjes së manave në trupin tonë.

Pra, unë rekomandoj, me këtë rast për të lexuar artikullin. Dhe ne do të flasim për atë këtu ...

Rrush Zi dhe resveratrol

Nuk ka nevojë të jetë i frikësuar vetëm emra të tillë si resveratrol si këtë kompleks natyror që është gjetur në lëkurat e shumë fruta të dobishme, si dhe shumë manaferrat.


Dhe, të errët të lëkurës - përqendrimi i këtij kompleksi do të jetë më i lartë.

Ky material është e dobishme në atë që hyn proceset metabolike të trupit dhe ka një efekt të dobishëm. Për më tepër, në mesin e njerëzve të cilët e njohin në lidhje me resveratrol, rrush shumë appreciated zezë larmi shumë, shumë e errët. Errët më mirë.

Kështu, evidenca më lart që të thonë se studime të shumta janë kryer nga shkencëtarë nga Italia, Amerika, Kanada, dhe vende të tjera. Për shembull, të njëjtat italianët, në 2006, ka pasur përvojë me peshk, i cili tregoi në vijim.

Peshk eksperimentale, kështu që resveratrol duke shtuar jetuar më gjatë sesa grupi tjetër të kontrollit të peshkut.

Kështu, provuar shkencërisht se të rrushit të zi ka veti rinovimin. Dhe, në një kuptim, ajo mund edhe të quhet eliksir i rinisë.

Megjithatë, e njëjta irhu freskët me - bollëkun e vitaminave, gjithashtu, mund të quhet. Megjithatë, nuk do të mbështeten vetëm në ushqim si një person për të mbajtur trupin fizik dinjitoz lloj kërkohet të ndryshme të ushtrimit, procedurat e trajtimit dhe më shumë.

Rrush Zi në dietë

Në këtë paragraf unë dua të zbulojë një çështje të shndritshëm. Fakti se disa "ekspertë" - rekomandohet si ushqim diete dhe shërimit, të shtoni në dietën e verës të bërë në këto manaferrat.

Ata argumentojnë historinë se gjoja përmbajtura në këtë verë si një përqendrim të lartë të resveratrol, që kemi diskutuar më sipër, dhe shumë komponente të tjera të dobishme. Miqtë e mi të dashur, unë dua të ju them një fakt.

Në të vërtetë, unë nuk do të të mohoj që ky faji mund të përmbajnë çfarë - kimikatet, por ... Vera është kryesisht një nga toksina më të këqija se jo vetëm rëndë ndot trupin tonë, por edhe negativisht dhe të pakthyeshme të ndikojë në mendjet tona .

Prandaj, dëmi që ju merrni nga edhe një verë të shtrenjtë dhe të mirë do të jetë më serioz dhe më i rëndësishëm sesa përfitimet varfër, të cilat ata thonë kështu.

Më mirë, në vend të kësaj, "të dobishme" verë blej një paund disa të tipit arra të thata arra shqeme, dhe ha.

I mirë i kësaj do të jetë shumë më tepër. Mendoni për këtë derisa qartë. Nëse keni pyetje - duke pritur për ta në komente. Në raste të tjera që lidhen me ushqimin - për rrush të zi mund të ngrihen të dy duart "Mbi!". Ajo mund të shtohet si një sallatë frutash, e cila është shumë e pazakontë, dhe në të njëjtën kohë e shijshme.

Ju mund të bëni desserts, pasta dhe më shumë. Sigurisht, opsioni më i mirë - është që të hani atë, si të gjitha manaferrat shëndetshme të freskëta. Ajo rezulton se në këtë artikull ne nuk mund rasryt pyetjet thellësi në lidhje me këtë ushqim.

Pra, le të vazhdojnë argumentet dhe opinionet tona në artikullin e mëposhtëm "përfitojnë rrush të zeza ..."