Panxhar kvas


Kvas në Rusi ka qenë gjithmonë një pije që mund të shuante jo vetëm etjen tuaj, por edhe ton deri trupin dhe rinovimin. Aktualisht, ka një numër të madh të recetave të lëngjeve për të pirë. Sot ne do të flasim për në detaje më shumë kvas panxhar . Ky produkt, si panxhar, konsiderohet burimin më të bukur të vitaminave të ndryshme dhe komponentëve minerale. Në mesin e këtyre substancave duhet theksuar jodi, hekur dhe bakër. Përveç kësaj, kur konsumohen rregullisht panxhar në trup rrit hemoglobinën.

Një tjetër karakteristikë e bukur e këtij produkti është se panxhar i madh lufton mikrobet që hyjnë në zorrë.

Panxhar kvas konsiderohet produkt shumë i dobishëm. Është për të ardhur keq se të përgatitur kohët e fundit një pije janë shumë më pak se më parë. Sa për pronat e tjera të dobishme të kvas marra nga panxhar, avantazh i dukshëm është se ajo vepron si një mjet i fuqishëm që ndihmon pastruar trupin.

Me përdorim të rregullt të trupit të tij janë nxjerrë radikalet dhe toksina të dëmshme. Gjithashtu, kvas panxhar është e rekomanduar për të përdorur praninë e sëmundjeve të zemrës. Sëmundje të tjera në të cilat përdorimi i rekomanduar i kësaj pije është me vlerë duke vënë në dukje problemet e mëlçisë, tëmthit, anemi, marramendje. Përveç kësaj, kvas panxhar ndihmon normalizimin e presionit të gjakut.


Rrjedhin nga kjo pije e perimeve është një mjet i shkëlqyer për pastrimin e enëve. Mos harrojmë për një tjetër pronave të dobishme të kvas panxhar. Kjo është mbushje e trupit me vitamina esenciale. Që lëng panxhar është një diuretik, kjo pije është aktive tregon trupin e lëngjeve të tepërta.

Kjo sugjeron se kvas panxhar është konsideruar të jetë një mjet i shkëlqyer për humbje peshe. Sipas nutritionists, me këtë pije duhet të caktoni ditë agjërimi, gjatë së cilës ju duhet të pinë dy litra kvas.

Thonë për contraindications nën të cilat ndaluara përdorimin e pije.

Ju nuk mund të pini atë për njerëzit që kanë sëmundje të veshkave, vuajnë nga sëmundje guri veshkave, përdhes. Nëse ka probleme me traktin gastrointestinal gjithashtu duhet të refuzojnë të pranojnë pije.

Recetë panxhar kvas

Bëni krijoj është shumë e lehtë. Rrepa e kuqe duhet të peeled dhe prerë në copa të mesme. Rezultojnë copat e nevojshme për të bërë një kavanoz tre-litër, të plotësojë atë në gjysmë të rrugës. Atëherë banka derdhi ujë akull të ziera. Mbyllja e bankës kapak të shtrënguar, ju duhet për të vënë atë në një vend të ngrohtë të eksitohet. Kohëzgjatja e këtij procesi është rreth katër ditë. Pas kësaj kohe ju mund të pini pije e përgatitur.