Bëhu contraindications kujdesshëm ose xhenxhefil


Ashtu si çdo bimë tjetër, contraindications Ginger është vetëm si ndonjë, e marrë me zgjedhje rastësore, herbs, perime, ose diçka të tillë - atëherë.

Për më tepër, edhe nëse ajo është shërim dhe të shëndetshme për të ngrënë ose përdorim pa e ditur rregullat dhe parimet qeverisjen - ju mund të merrni rezultate krejt të kundërta se parashikuar fillimisht.

Pra, nuk ka nevojë të argëtojë iluzionin se nëse ndonjë - se bimore ka veti medicinale - ai i sigurt do të veprojë mirë.

Pra, le të përpiqemi për të gjetur për veten: cilat janë rekomandimet e ekspertëve na mbron nga gabimi dhe situata të mundshme të vështira.

Çfarë është contraindications xhenxhefil

Në praktikë, përdorimi i tepruar fanatychnist i kësaj bime mund të shkaktojnë anomalitë në funksione të caktuara trupore.


Mund të ju jap një shembull të thjeshtë. Gjithkush e di se mjaltë - një ushqim shumë të dobishme.

Por nëse ju hani atë mbi aktivitetet e tyre - ju mund të bëni seriozisht miq me "mik bardhë" në nja dy orë. Prandaj, në qoftë se ju përdorni xhenxhefil në qëllime të ushqimit dhe medicinale - të jenë shumë të kujdesshëm, sepse ka një ndikim të fortë mbi zemrën dhe sistemin e enëve të gjakut.

Sidomos në qoftë se ju dhe kështu me radhë kardio - vaskulare problemet e sistemit. Pra, nëse ju e dini se ju keni një tendencë për rritje të gjakderdhje - që si ushqim dhe për qëllime mjeksore për të përdorur këtë perimeve duhet të jenë shumë, shumë të kujdesshëm.

Ajo duhet të jetë pjesë shumë të vogla të shtoni atë në dietën tuaj ose trajtimit, dhe të përpiqemi për të zbuluar eksperimentalisht numrin optimal për ju. Për shembull, në qoftë se ju tejkalojnë standardet tuaja - ju mund të merrni rrahje zemre të parregullt.

Ju gjithashtu mund të ndërpresin presionin e gjakut. Ajo mund të shkojnë të dy lart dhe poshtë.

Dhe në qoftë se ju keni një plagë, veçanërisht në atë të imponuar seams - rekomandohet që të përmbahen nga çdo përdorim i gjallëri në çdo formë, si dhe rrënjë e saj.

E njëjta gjë vlen për ato raste, në qoftë se ju kohët e fundit përjetuar gjakderdhje të brendshme ose ju keni një tendencë për ta në lidhje me sëmundje të caktuara.

Në përgjithësi, për të përcaktuar se çfarë ju keni marrë një normë mjaft lehtë.

Nëse jeni të vërtetë të hahet ose të marra si një drogë më shumë se që ju nevojitet - për të kaluar 1,5 - 02:00 (ndoshta më herët), ju mund të përjetojnë depresion dhe çrregullim të brendshëm mendor.

Gjendja mund të ndryshojë në pesimist. Dhe në qoftë se ju dëgjoni zemrën time këtë herë, vetëm vënë një dorë për këtë - ju do të dëgjoni se ritmi është i shqetësuar. Megjithatë, ka disa baza të sakta në të cilat ju mund të gjykojnë.

Për shembull, nëse një 1-1,5 ju keni filluar djegie në stomak ose zorrët e dobësisë në pasojat e tij - ju e dini se ky numër për ju thjesht nuk përshtaten.

Është e nevojshme për të reduktuar sasinë e 2 herë.

Gjithashtu, xhenxhefil ka contraindications për përdorim të jashtëm. Pra, për orën e kaluar 2 pas aplikimit të jashtëm, do të shihni skuqje e lëkurës dhe të reaksioneve të tjera alergjike. Dhe, si çdo organizëm individual - është këshilla: të fillojë vetëm nga shumë të vogla.

Dhe pastaj, gradualisht rritet në konsum ushqimore ose përdorim si një agjent terapeutik në porcione të vogla. Si rezultat, duke përdorur këto këshilla të thjeshta dhe rekomandime praktikuesit, ju nuk do të jetë i shqetësuar nga contraindications Ginger, shpresoj që ju të kapur. Dhe në gazetat mbi këtë temë, ju gjithmonë mund të gjeni në faqet e blog.