Airan hollim


Ajo ka qenë prej kohësh e njohur se nga përfitimet e trupit të njeriut të produkteve të qumështit. Për shumë vite, produktet e mëposhtme qumështit të ushqyerit si kos, kefir, djathë, janë ndihmë e madhe për të zgjidhur problemin e peshë të tepërt. Ka edhe metoda të veçanta të humbjes së peshës në bazë të këtyre produkteve. Ndër këto metoda duhet theksuar dietë kefir që është shumë popullor në mesin e ata njerëz të humbur peshë. Sot ne flasim për një tjetër pije të fermentuara të qumështit të quajtur Ira .

Ajo mund të krahasohet me kos ose kos. Kjo pije është konsideruar të jetë shumë e dobishme për traktin e tretjes. Airan ndihmon normalizimin microflora zorrëve, eliminon stanjacion dhe kalbëzim proceset në trup.

Ky produkt qumësht është i përfshirë drejtpërdrejt në pastrimin e zorrëve, duke hequr produktet e mbeturinave nga ajo.

Siç e dini, toksina të ndryshme dhe substancat e dëmshme që grumbullohen në trup, duke çuar në formimin e peshë të tepërt. Gjithashtu kjo lejon pije të përmirësuar shëndetin dhe të rritur imunitetin. Airan në gjendje të ketë një efekt pozitiv në të frymëmarrjes, sistemit nervor. Përveç kësaj, përdorimi ayran përmirëson thithjen e ushqyesve. Pesha humbje në këtë pije nuk është vetëm e dobishme, por edhe shumë e shijshme.

Është thënë se Ira është konsideruar një pije shumë kalori dhe të ulët-kalori se shpejt saturates trupin.


Konsumi i rregullt i produkteve të qumështit normalizojë gut. Si pjesë e ayran pije përmban një numër të madh të proteinave të paraqitura në formë lehtësisht të tretshëm. Në ditët e nxehta, ky produkt është një mënyrë e përsosur për të shuar jo vetëm uritur dhe të etur.

Nëse ju dëshironi të humbni peshë, atëherë ayran pije si një opsion i frikshëm për trajtimin ditë. Kohëzgjatja kurs është 1 deri në 3 ditë. Çdo ditë duhet të pini deri në 1,5 litra produkte të qumështit. A kushton disa teknika. Opsioni më i mirë është konsideruar si një gotë e ayran çdo 3-4 orë.

Gjithashtu, gjatë agjërimit ditë duhet të pini rreth dy litra lëng, të cilat mund të jenë ujë të pastër ose çaj jeshil pa sheqer.

Nëse ju nuk jeni gati për të bërë një ditë të tërë për t'u ulur në këtë pije, mund të përdoret në vend të snacking Ira. Një tjetër mundësi për humbje peshe ayranom konsideruar një vakt zëvendësim në një gotë të produkteve të qumështit.