5 arsyet kryesore pse për ne të dobishme gëlqere frutash


Miqtë, përsëri unë dua të ju lutem ju, sepse sot ne do të konsiderojë fruta podrobnenko gëlqere. Lajm i madh, apo jo?

Kushdo që shkoi në "karnaval tonë" së pari, ende nuk janë plotësisht të vetëdijshëm se pse papritmas aq shumë gëzim në vendin dukje bosh.

Lexuesit e rregullt do të përgjigjet se në një muaj kam studiuar dhe analizuar në detaje çdo gjë lidhur me komponentët e ndryshme të gjakut.

Prandaj, të gjithë mësoi konkluzione në blog, tani një vëllim mjaft i madh përmban informacion në lidhje me këtë pjesë të rëndësishme të trupit tonë.

Kjo është pak i mërzitur dhe ...

Por, siç thonë ata, të gjithë nuk është e humbur, dhe tani ne do të rivendosë drejtësinë kaluar reputacionin blog për ushqim, sepse deri kohët e fundit të lexuesit në dy herë në ditë për të parë për artikuj të reja: mangoes, kajsi, rrush, lychee ekzotike dhe të tjerët.

Por në mendjen time unë përsëri mora - shkoni.

Më e dobishme për ne gëlqere frutash


E para, që ju të më shumë gjasa nuk e dini - është se disa prej komponimeve të këtij fruti janë aphrodisiacs natyrore. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të lyhet vazhdimisht lëng të frutave apo përtyp ai vazhdimisht vetëm për të tërhequr vëmendjen e seksit të kundërt.

Është e nevojshme për të vepruar më me arsye. Rreth 5 gram lëng shtuar në një sallatë, pije (jo çaj të nxehtë apo kafe) e bëjnë veten të ndihet në "kohën e dëshiruar". Së dyti, ajo që për gëlqere fruta - është aftësia e saj për të ngrohtë e trupit.

Pra, në qoftë se ju vazhdimisht të ftohtë ose në oborr tani, siç thonë ata - nuk muaji i majit - mund me pak - pak për të shtuar atë në ushqim.

Në këtë rast, ju mund të përdorni ose vetëm lëng, kështu që në qoftë se ju pëlqen, ose të gjitha nga fruti duke përfshirë lëkurë.

Për shembull, i copëtuar ose milled në një mulli mishit së bashku me lëkurë ajo lehtë mund të shtohet në të njëjtat sallatë, lëngje të freskëta, lëngje të freskëta, ushqime të ndryshme, duke përfshirë patate. Për shembull, thonë se ajo, së bashku me fiq, mjaltë dhe përbërës të tjerë janë shtuar për ëmbëlsira dhe desserts pa asnjë përpunim plotësues.

Ai u jep atyre disa kosi. Çfarë - Unë kam lëvizur gradualisht në të tretin-respekt ... Pra, avantazh i dytë - aftësinë për të ngrohtë trupin nga brenda, për shkak të faktit se ajo ka një shije të thartë.

Ajo ka kohë që janë provuar shkencën lindore, emri i të cilit - Ayurveda.

Dhe së treti, çfarë kemi thënë - është aplikimi për një ndryshim në shije pjatave të ndryshme. Përparësia e katërt është efekt terapeutik. Pra, nëse ju, ose të vjella të dashur - Ju mund të zbutur ky nuk është një proces i këndshëm.

Për ta bërë këtë, shtoni një gotë me ujë të pastër 8-10 pika e lëng gëlqere dhe një të vogël (më pak se gjysmë lugë çaji) të sheqerit dhe shumë pak - një sode pak (kjo duhet të jetë i pijshëm dhe kjo nuk duhet të jetë më shumë se një e katërta e një lugë çaji). Në përgjithësi, të gjitha shpejt dhe me saktësi përzierje dhe japin pije vuan.

Së fundi, një tjetër avantazh - lëng gëlqere aftësia për të përmirësuar tretje tonë dhe oreksin.

Megjithatë, është e rëndësishme për të kuptuar se është e dëshirueshme që të përdorin një kompleks dhe xhenxhefil. Kjo "djegur përzierje" nëse start i saj aplikoni çdo ditë për një javë të mirë në gjendje për të normalizuar tretje.

Për këtë, 10 - 15 minuta para një vakt, përzierje pak - një të vogël (5 gram) xhenxhefil me të njëjtën sasi të frutave gëlqere dhe hani.