4 contraindications mëdha Yarrow


Përshëndetje miq! Sot ne do të flasim për contraindications yarrow.

Ju, i dashur lexues, nëse ju keni lexuar artikuj të tjerë që lidhen me bimeve medicinale dhe bimët, vërejti se 99% e të gjitha bimëve që janë - që contraindications e saj për t'u përdorur.

Fakti se ynë i mrekullueshëm gjithçka natyra ishte aq i rregulluar se një dhe i njëjti bimore (dhe jo vetëm bimë) mund të jetë si një ilaç dhe një helm.

Këtu të gjitha varet se si njerëzit do të përdorin atë.

Dhe nëse flasim në mënyrë specifike për pemë - në varësi të përdorimit korrekt ne do të marrin ose të përfitojnë apo dëm.

Prandaj, ne duhet të kuptojmë të gjithë është në disa raste ajo do të përdorë efektin maksimal, dhe në të cilat, megjithatë, vetëm të lënduar.

Kundërindikimet Yarrow


Së pari ne duhet të kuptojmë: - për të cilën ka contraindications? Arsyeja kryesore është vetitë e vërteta të kësaj bime. Për shkak të faktit se ajo është përdorur për të trajtimin e mbi 100 (dhe edhe më shumë) lloje të ndryshme të sëmundjeve - shumë veta për të vetë-ilaçe, që nuk është gjithmonë i suksesshëm. Në të vërtetë, le të flasim disa fjalë në lidhje me pronat dhe aplikimet.

Përdorimi i yarrow

Unë dua për të shprehur, fjalë për fjalë, disa sugjerime se ku të aplikojnë dru.

Në fakt, kjo bimë komponimet kaq shumë të ndryshme të dobishme për ne se ajo është përdorur kudo.

Kështu, përdorimi gjerësisht në mjekësinë popullore si ajo ishte:

 • agjent anti-inflamator,
 • Fondet antimicrobial
 • fondet në luftën kundër viruseve.
 • Kjo është kategoria më e zakonshme sëmundje në të cilën ajo është përdorur. Megjithatë, concoctions bazë të bimëve dhe TEAS janë komplekset e tilla mjekësore në të cilat një person mund të kuruar dhimbje të ulët mbrapa, dizenteri, probleme me gjak dhe probleme të tjera. Të thuash të drejtën, më shumë ju mund të lexoni këtu.

  Por gjithashtu mos harroni gjithashtu se është ajo ...

  Fakti interesant!

  Cirk profesionale të kultivuar ose jo e rekomanduar për të mbjellë pemë në veten time në shtëpi (dhe edhe më shumë në shtëpi), si përbërësit e tij mund të shkaktojë reaksione alergjike apo edhe helmim.

  Pra, një person mund të jetë helmuar, dhe nuk do e di edhe shkaktojë rrënjë. Kjo është për shkak se në uzinën e fokusuar shumë substanca të paqëndrueshme, duke përfshirë edhe toksina që shpejt depërtojnë sistemin e frymëmarrjes të trupit.

  Bazuar në këtë, këtu është një listë e contra Yarrow kryesore :

 • Efekti i kohës. Për shkak të faktit se centrali, siç u përmend më lart, është jo vetëm e dobishme, por edhe substancat toksike - ata gradualisht grumbulluar trupat tanë.

  Dhe në qoftë se ju jeni ende nuk trajtohen ato - trajtim parë që ju duhet të mos shpenzojnë më shumë se 2 javë. Pas dy javësh të përdorimit në mënyrë dramatike rritur shanset e helmimit. Gjithsesi, çdo përdorim gjithmonë kujdes për mirëqenien.
 • Efekti i numrit. Si në rastin e mëparshme, përsëri, shkak të prezencës së komponimeve toksike. Nëse keni caktuar trajtim - në kohët e hershme të marrjes ju: reduktuar dozën nga 50%.

  Po, ju do të kurseni veten nga helmimi të mundshëm apo komplikime të rënda nga intolerancës individuale. Nëse pas 2 Këto teknika të gjitha shkon mirë - atëherë ju mund të rrisë dozën e rekomanduar terapeutike në 100%.

 • Kundërindikimet herbs yarrow

  Për informata sa për të thënë se kjo bimë si derr i tredhur mitrës, ndikon seriozisht për gjakun tonë dhe të sistemit të enëve të gjakut. Për shkak të kësaj, Kundërindikimet herbs si yarrow reduktohet në atë kufi (ose eliminuar plotësisht) përdorimin e tij për ata të cilët:

 • presion i vazhdueshëm poshtë normal,
 • rritja e numrit të trombocitet në gjak.
 • Janë këto contraindications mëdha Yarrow neglizhuar shumica e njerëzve të përfshirë në vetë.

  Përveç kësaj, unë do të them se në qoftë se së shpejti ju do të duhet të marrë analizat e gjakut - mos e përdorni këtë barishte në ndonjë - çdo formë. Kjo do të ndikojë në rezultatet e analizave dhe ju do të krijojë probleme shtesë.

  Nëse jeni duke përdorur teas dhe çaj me bar këtë fabrikë - nuk është vetëm një contraindications. Limit vetes kurse të shkurtra të trajtimit dhe për të marrë një pak - pak në një kohë.

  PS: Unë kërkoj për komentet tuaja për këtë artikull mbi contraindications yarrow. Gjithashtu, ju lutem ndani nene nëpërmjet eksitim (kliko Delete), rrjetet sociale.