Si është korrigjimi i buzëve


 • Cik plastike
 • Përdorimi biogel
 • Lipoliftinh
 • Një kufi i kuq i buzëve
 • Si është e buzët korrigjim hollë

  Cik plastike

  Çfarë grua nuk dëshiron të jetë e bukur
  qartë
  Buzët e plota? Por është e vlefshme? Për shumicën e grave, ideal
  opsion -
  Kjo buzët e plota sensual, por
  Cik e sipërme është fund pak më e hollë.
  Ndonjëherë ka konformitetit volumin sipërme dhe të poshtme
  Buzët, ekspozimi i mprehtë i qartë i nofullës së sipërme në
  buzëqeshje, buzët gjenetikisht hollë. Lips
  bëhet i hollë dhe humb peshën e tyre dhe moshën në
  Ata mund të zgjatet, pabarazi tyre duket sepse
  cik e sipërme zakonisht

  duke kaluar nëpër ndryshime të mëdha. Kur ndërrojë pamjen domosdoshmërisht të mbajë
  buzët plastike, ose fytyra është e shëmtuar.

  Buzët Plastike mbajtur:

 • në qoftë se defektet e lindjes formë Lip;
 • me buzën varur më të ulët;
 • zaraschenyya mbresë në qoshet e gojës së tij;
 • në prani të buzëve ndryshme beninje
  tumoret (cysts, lyth, fibromë, angioma);
 • Nëse keni ndonjë të lidhura me moshën ndryshime - rrudhave rreth buzëve,
  hedh lëng, sagging;
 • në qoftë se pacienti nuk është i kënaqur me formën buzët e tij;
 • asimetri në buzët.
 • Përgatitja për buzët plastike - është, para së gjithash, për të identifikuar dhe
  trajtimi i semundjeve kronike,
  duke përfshirë alergji, që nga pas kirurgjisë plastike në plagë


  mund
  shkaktojnë reaksione inflamatore dhe alergjike. Gjetur atë
  rralla, por megjithatë, është më mirë të mos rrezik dhe si për të
  prolikuvatysya.

  Ka lloje të ndryshme të buzëve plastike të përdorura në
  Në varësi të asaj pacienti dëshiron një rezultat, kontur,
  operacion për të krijuar kufirin e ri të kuqe, etj


  Përdorimi biogel


  Contour Lip bërë për të rritur buzët.
  Vëllimi është rritur duke futur në lëkurë e buzët xhel të veçantë. Zgjedhja e drogës varet nga
  lëkurën e buzëve dhe kohëzgjatjen e dëshiruar të veprimit të drogës. Tani është
  droga që mund të ndryshojë formën e buzëve përkohësisht, për disa

  muaj. Nën anestezi lokale shiringë gel është futur në rajonin e buzëve, dhe
  atëherë përdorni masazh të shpërndara në mënyrë të barabartë mbi sipërfaqen. Që prej
  Rajoni Lip enët e shumë të gjakut ndodh pas plastike kontornoy ënjtje dhe cianoza e tyre,
  janë mbajtur në dy javë.

  Në mënyrë për të shpejt të rivendosur buzët funksion ind
  pas buzët Contouring i parë përdoret ditë të ftohtë, dhe pastaj - Massage
  fizioterapi. Pas contouring buzët rekomandoi gjithashtu një dokument i heqjes dorë të përkohshëm
  nga trajtimet termike (p.sh., dhomë me diell)
  dhe aktivitet fizik. Si ujit nga xhel zhytur gradualisht, ndonjëherë procedurë kontornoy përsëritet cik plastike

  1-1,5 muaj. Efekti pas contouring buzët mbahen për një vit, pas së cilës shkrin xhel dhe
  kontur i buzëve mund të përsëritet.
  Contour Lip shpesh bëhet
  në lidhje me personin e përgjithshëm plasticitet apo korrigjimin e rrudhave, duke i dhënë fytyrën e efikasitetit të madh.


  Lipoliftinh

  Lip Contour me yndyrë e vet.
  Për këtë qëllim, i kryer injektimin e vet të indit dhjamor
  bark nën lëkurën e buzëve. Kjo
  Procedura mund të arrijë rezultate të qëndrueshme për një kohë të gjatë. Operacion
  kryhet nën anestezi lokale. Në vendin e marrjes së indit dhjamor nuk duhet
  mbetet.

  Qëndruar në spital pas një operacioni të tillë është e nevojshme, dhe rezultati është
  dukshme pothuajse menjëherë (disa ditë mbajtur vetëm një ënjtje të vogël e buzët).


  Një kufi i kuq i buzëve

  Korrigjimi i buzëve
  duke përdorur gels rrit sasinë e kuqe
  kufitar, por nuk përmirësuar formën cik. Nëse ju doni për të ndryshuar formën e buzëve,
  pastaj nën anestezi lokale ose të përgjithshme
  Operacioni është duke krijuar një kufi të ri formë të kuqe. Për ta bërë këtë, të prerë nga një rrip të lëkurës drejtpërdrejt mbi krye
  cik, buzë e sipërme e cila krijon një të ri buzët vizatim kontur. Pas largimit
  strips e lëkurë sewn buzë. Fashë është hequr në një javë më vonë

  Ju mund të përdorni pak ditë
  të kuq buzësh. Nënshkrimin buzët dhe humbje
  ndjeshmëri të lëkurës në rrëpirë postoperative gradualisht kalon
  3-4 muaj.


  Si është e buzët korrigjim hollë

  Buzët korrigjim hollë (ashensor cik) - një jo-pozitiv dhe
  operacion netravmatichnost. Rrjedh it
  zakonisht pa dhimbje dhe nuk shkakton komplikime dhe mbresë të dukshme (mbresë zakonisht
  ndodhet në kufirin e kufirit të kuqe dhe të lëkurës).

  Për të vendosur edhe në një kirurgji të vogël plastike në
  personi duhet të mendoni me kujdes gjërat përmes, dhe ndoshta të konsultohet me
  kirurg plastik. Ai do të gjeni se ju rekomandojmë.

  A nuk e bëjnë buzët e saj, "si Angelina Jolie", sepse ata janë
  të vendosura në tuaj dhe jo në fytyrën e saj dhe mund të ju lehtësojë të individualitetit.

  Informacion nga artikullin "buzët plastike."