Si të mos prokolotysya piercing


 • Durshlah urdhëroi?
 • Zgjidhni një mjeshtër

 • Ndërkohë, ajo është me vlerë një vështrim më të afërt, dhe ajo do të jetë shumë i mirë dhe më shumë se cute.

  Kjo duket të jetë një stërvitje vrima shtesë - shumë nuk do mend. Se nuk ka edhe nevojë (gjenerata e vjetër mund të ketë të drejtë: të mjaftueshme nga ato vrima se natyra po na përgatiten) - dhe këtu mendjen, atëherë? Të tilla "mërzitshëm" në Egjipt të angazhuar, ata janë gjithashtu Indians praktikuar dhe moshat Mademoiselle kurtuaznyh. Pra trupin ylli - nuk meritojnë progres. Megjithatë, Martesore kaq popullore. Përse?

  Ndoshta sekret për kërkimin e përjetshme është e ndryshme.

  Të jenë të ndryshme - është edhe vlerë atë. Dal nga turma - kjo nuk është vetëm e bukur, ajo është gjithashtu e dobishme. Një shpues është historikisht ishte një ndryshim (në vesh indian shpuar - një shenjë e privilegjit, nipples centurioni romak shpuar - një shenjë e guximit dhe trimërisë, e navels egjiptianët e lashtë shpuar - një shenjë e castes më të larta, etj). Sot - është gjithashtu një shenjë e dallim që është në dispozicion për ata që sinqerisht dëshiron. Gjëja kryesore në krijimin e ekskluzivitetit të saj - nuk e teproj.


  Durshlah urdhëroi?

  Kush nuk e ka frikësuar në sy të zonjat të rinj apo të rinj që nuk kanë parë Piercings në fytyrën e tij. Por ka shumë më tepër ekzotike.


  Për shembull, tru-depërtues - qafë për të bërë një vrimë në kafkë dhe fut dekoratë që ajo lënduar disa "receptorët kënaqësi". Ka hundë tmerrësisht të dhimbshme depërtues vertikal nga baza e hundës (mbi buzën e sipërme) në tip dhe veshit tunelet e saj (vrima shtrirë në disa centimetra).

  Megjithatë, edhe pse ekstremet në mënyrë që ata të zbuluar të thotë të artë.
  Ndër vendet më estetike dhe femërore Depërtues renditet cik e parë e sipërme (veshët nuk e marrin në konsideratë, është i parëndësishëm). Emrat punctures flasin vetë: Monroe (greenfly djathtas), Madonna (fluturojnë majtas), Medusa (pamje front përqëndruar nën hundë).

  I tmerrshëm sexy, sidomos kur zgjedh një bizhuteri të mirë - hollë, miniaturë, por jo i lirë të artikujve të luksit. Në krye të kësaj lip mprehtë - lloji më e lehtë dhe më të sigurta të mprehtë (buzët në asnjë anije të mëdha të gjakut dhe qendër komplekse).

  Në vendin e dytë të apelit, thjeshtësi dhe popullaritet - vetullat. Piercing mund të jetë horizontale, vertikale dhe kënd. Re: «Jo Brow sy» - depërtues në qoshe e jashtme të syrit (në cheeks), është e komplikuar për shkak se ju duhet të marrë parasysh veçantitë e shprehjeve të fytyrës.

  Kërthizë mprehtë është i treti në renditjen e popullaritetit, origjinalitet dhe bukuri.

  Pjesa tjetër e punctures janë më pak interesante "formale" (në krahasim me "joformale") zonjat.

  Tani për të rëndësishëm. Edhe një birë i thjeshtë duhet ta bëjë ekspert në kushte sterile. Ky kyç për të plagës shpuese të suksesshëm, nuk ka infeksione, efekteve anësore dhe parehati.

  Në mënyrë të qartë, shpues i amator (i mbushur me helmim të gjakut, inflamacionit, refuzim, kruajtje, HIV, AIDS, hepatiti, plagët, plagët keloid, alergji, etj) - jo për ne. Ne - bukuri dhe studio shpues i trupit.


  Zgjidhni një mjeshtër

  Mbani në mend, jo gjithmonë i zoti dhe Salons pastrohen bukuri vajzë i butë stilolapsa mbajë procedurë më profesional se armët burrat titrim në të modës "vendi i pelegrinazhit" rinisë joformal.

  Kaq të çuditshme të mjaftueshme, ajo ishte aty "live" specialistë të certifikuar.

  Pastërtia dhe rregull institucion - është gjysma e betejës (si anestezi, përfshin procedurat). Pra, ne mund të sigurtë të shohim prapa ... dhe të vazhdojë në provim.

  Ju nuk mund të jepet në mëshirën e "ekspertit" kur ai i ofron për të bërë armë mprehtë. Shoqata pirseriv mbarë botën tashmë votuar në favor të infeksioneve çerdhe ndalimit dhe të përqëndrohet probleme.

  As nuk mund të vënë vetullat, buzët, navels "në bllok" një njeri nuk është i gatshëm të sigurojë: një portofol certifikatë, detajet e plotë të përvojës tuaj dhe i bezdisshëm kur u pyet për të shpjeguar detajet e metodës së sterilizimit të instrumenteve të para operacionit, për të përshkruar karakteristikat e hala tregojnë çertifikatën Bizhuteri dhe karakteristikat e tyre (me garancitë e sigurisë metalike).

  Nëse kapur hije pasigurie - larg nga kjo "master".

  Përndryshe, rasti për të vogla. Kontrolloni nëse ju contraindications (rëndim i një sëmundje kronike, prania e sëmundjeve sistemike dhe të lëkurës, ethe, koagulimit të gjakut të dobët, alergjike për anestezi apo metaleve, epilepsi dhe çrregullime mendore, menstruacioneve ose shtatzanisë, alkoolit apo dehje tjetër) , zgjidhni llojin e kërkuar të birë, për të gjetur dekoratë dhe një mendje të mjaftueshme në një rrotull të gjatë së bashku.

  Në bizhuteri ylli është më e rëndësishme se pamja e jashtme dhe sigurinë e tyre. Thuaj labret kurvar nga (mbulesë me rrjedhin në të cilën vidhos topin) ose postës (shkopin drejt seksion të rrumbullakët në të dy skajet e topa dehur) e banane (si barbell, shufra lakuar vetëm) ne mund të lehtë të dallojë veten kur ne ata do të tregojnë shitësi (sidomos si mjeshtër duhet të na këshillojnë në pritje).

  Por material i cili dekoratë, për të kujtuar mirë, birë më të mirë menjëherë pas futur titan dhe variantet e saj (të zeza - Blackline ™ dhe Gold zirkon Gold ™), PTFE - bizhuteri bërë nga plastike si një formë e Teflon, ari të lartë të standardeve. Më vonë, ai mund të futni të artë të lehtë, çelik kirurgjikale me nikel pranueshme, niob (të gjithë janë në dyqane të specializuara). Unë shpresoj askush nuk do të blerë bizhuteri për depërtues nënkalimit apo rrugë pranë stalla?

  Sa për kujdes, është e rëndësishme të mbani mend që të ndryshojë "bukurinë kolosal" tonë (dekoratë) vetëm pas shërimit të plotë (fytyrë mesatare 1-2 javësh, kërthizë 1-6 muaj).

  Dhe para saj duhet të jenë të kujdesshëm për të mos dëmtojë trupin.

  Këshilloi të mos pirë duhan, dietën (më pak alkool, e nxehtë, të kripura, pikante, ngjyra që përmbajnë), dy herë në ditë për të larë të gjakut dhe limfatike dekoratë dhe jam zgjidhje CHLORHEXIDINE ose miramistin (vetull, kërthizë) ose 3-5 herë në shpëlarje ditë Goja me zgjidhje që përmbajnë kompleks CHLORHEXIDINE (lip) pa cranking dekoratave.

  Nëse të gjithë do të ndiqni këto rregulla korrekte Beauty pa sakrificë siguruar që EDK.