Si për të trajtuar celulitin ozonit


 • Trajtim celulitin
 • Ozoni si një mënyrë për të luftuar celulitin


 • Trajtim celulitin

  Trajtim Cellulite është një nga më të rëndësishme në mjekësi moderne estetike. Cellulite - patologji nënlëkurës yndyrë natyra polietilohichnoy. Klinikisht, kusht është manifestuar në formimin e "portokalli zhvishem" celulitit "nyje" dhe "kodra" në zonat më të populluara të yndyrës nënlëkurës, nën lëkurën e kofshë, prapanicë, stomak, të paktën - këmbët, supet dhe rajonin e mesit. Cellulite ndodh vetëm në gratë, kryesisht të moshës 30-40 vjet, kështu që supozohet se kjo patologji është i lidhur me çrregullime hormonale.

  Shpesh zhvillimi i celulitit lidhur me marrjen e kontraceptivëve oral.


  Ind dhjamor është e formuar nga qelizat yndyrë, i lidhur me afërsi me njëri-tjetrin dhe i zhytur në substancën ndërqelizor depërtuar në rrjetin e fibrave fibroze dhe elastike. Qelizat e yndyrës janë të rrethuar nga fibrat për të formuar lobules yndyrë. Në kundërshtim me perceptimet e përbashkëta, një ind të shëndetshme yndyrë furnizuar mirë me gjak, sepse ajo shërben si një deklaratë për depo dhe energji kërkesat e energjisë së ruajtur. Çdo qelizë yndyrë është e rrethuar nga një rrjet i capillaries, e cila lejon që ai të jetë në kontakt me rrjedhjen e gjakut.


  Me një rritje në fijor ind lobules yndyrë të formojnë të ashtuquajturin "pako tsellyulitnyy", e cila është e përcaktuar me kontakt dhe të dukshme në sipërfaqe.


  Për shkak të reduktimit të fibrave elastike mes nodules ndryshme formuar një pamje karakteristike me sipërfaqe të lëkurës, të quajtur "lëvozhgë portokalli".


  Duke zhvilluar këtë sëmundje të çon në arsyet e mëposhtme:

 • I trashëguar përmban ind dhjamor
 • Microcirculation shkelje në indin nënlëkuror dhjamor
 • Jetese pasiv
 • Ushqyerit të pahijshme (dominimi dietë në yndyrna shtazore, kolesterol, kripëra inorganike).
 • Shkeljes të sistemit endokrin
 • shkeljet e bilancit me ujë të kripur.


 • Ozoni si një mënyrë për të luftuar celulitin

  Mënyrat e që kanë të bëjnë me këtë pengesë të pakëndshme kozmetike, deri kohët e fundit, nuk ishte aq shumë.

  "Cellulite" masazh në të mirë të sjellë përmirësim afat-shkurtër, dhe uria dhe të ulët-kalori dietë dhe nuk e provuar efektive, si edhe humbje të rëndësishme në peshë mund të çojë në asnjë reduktim në komplikimet e trashë "problemi" fusha.


  Sipas shifrave të fundit, pavarësisht diversitetit të shkaqeve të celulitit, lidhja kryesor në patogjenezën e kësaj sëmundjeje është shkelje e microcirculation. Prandaj injeksione nënlëkurës e përzierje oksigjen-së ozonit kohët e fundit që përdoren në mënyrë aktive për korrigjimin e celulitit është një trajtim efektiv.


  Përveç pronat e saj të njohura të oxidant të fortë natyrore që ofron efekt të fuqishëm baktericid, ozonit në nënlëkurës në gjendje të:

 • përmirësuar microcirculation në lëkurë dhe indin nënlëkuror dhjamor
 • të nxitur transformimin e qëndrueshëm të yndyrë në më pak të qëndrueshme, për të lehtësuar djegien e tyre
 • kysnezalezhnoho reagim hap dhe lirimin e oksigjenit në indet përreth.
 • promovuar rezorbimit e membranave fijor, okurzhayuschih qelizat yndyrë dhe të formojnë një "nodules celulitin", për shkak të pronave të fibrinolytic të ozonit.
 • I ashtuquajturi "italian metodë" trajtim celulitin - injeksione nënlëkurës e përzierje oksigjen-së ozonit në kombinim me masazh OZONIZED krem, xhel ose vajra të treguara në praktikë për të qenë shumë efektive në krahasim me metodat e tjera të njohura të përdorura në trajtimin e celulitit.

  Informacion nga Andrei Osipov neni "terapisë së ozonit në trajtimin e celulitit"