Si për të rritur gjoksin


 • Breast krem ​​zgjerimit
 • Metoda hardware e shtim të gjirit
 • Efektiviteti i mjeteve juridike popullore për zgjerimin e gjirit varet mbi trupin individual
 • Kirurgji plastike shtim të gjirit
 • Llojet e implanteve
 • Si është operacion
 • Periudha postoperative

 • Breast krem ​​zgjerimit

  Krem për shtim të gjirit
  BioBustCream efektive vetëm kur ju përdorni ato rregullisht
  Le të vendosë se çfarë duam. Pra, ne duam të kemi gjoksin
  vëllim, ngriti seksualisht (dhe jo "veshët Spaniel") dhe të harmonishëm
  elastike. Metoda e parë: ka krem ​​të veçanta
  kapsulirovannyye plotësuese ushqimore për shtim të gjirit.


  Për shembull, në vendet perëndimore kapsulë popullor pilula bust QUICK. Ato përmbajnë
  13 komponentet që ndikojnë në madhësinë e gjirit. Kjo është një droge jo-hormonal
  kështu që duke marrë kapsula nuk do të ndikojë në peshë. Prodhuesit
  argumentojnë se këto kapsula të shkaktojë rritjen e gjirit indeve gjëndrave
  kanceri. Një shishkë (90 kapsula) kushton $ 29 në të marrë kapsula mund të jetë i
  tre deri gjashtë muaj. Këto dhe të ngjashme kapsula të ketë efekt, por
  Disavantazhi është se ky efekt është shumë e shkurtër. Ajo duhet të ndalet
  marrin kapsula dhe gjoks përsëri reduktohet në madhësi të caktuar
  natyra.

  Për të konsoliduar dhe të rritur veprimin e kapsula
  prodhues rekomandon përdorimin e krem ​​BioBustCream (çmimi


  $ 29 - $ 33). Performanca e bazuar krem ​​ajo përmban phytoestrogens.
  Këto substanca të vërtetë të stimulojë zgjerimin e gjirit. Breast si
  shtohet, por mos harroni se krem ​​është efektive vetëm kur ju
  përdorimin e tyre vazhdimisht. Ajo duhet të ndalojë përdorimin dhe gjoks
  shpejt të kthehet në gjendjen e mëparshme. Kjo është vetëm një
  të përmendur, në fakt, ka shumë krem ​​dhe tableta.
  Cili është efektiviteti i tyre nuk mund të them për vetë nuk e provoni. Kështu që
  çdo do të veprojë në rrezik të tyre.

  Metoda hardware e shtim të gjirit

  Pajisje
  për shtim të gjirit mund të shkaktojë provisaniyuMozhno provoni

  të rrisë gjoksin mekanikisht. Ka pajisje të ndryshme, por parimi i
  punojnë për të njëjtën. Pajisja është një pompë dhe filxhan
  (Gyp) për kancerin e gjirit. Të arsyeshme të gjirit në filxhan dhe pompë
  krijon një filxhan të vogël me korrent. Vakum fuqi rregullon grua.
  Një prodhues shumë i dyshimtë pohimi se mekanik
  masazh vakum është në gjendje të fillojë rritjen e qelizave të reja të gjirit
  kanceri.

  Ndoshta disa gra të gëzojnë të tilla
  masazh, por jo më shumë. Nuk ka pajisje e tillë rreth $ 50. Personalisht unë
  në këtë mënyrë nuk ngjallin shumë besim. Miku im e përdorur një vakum
  pompë gjirit gjatë ushqyerjes me gji.

  Parimi i gjirit
  dhe shtim të gjirit njëjtën pajisje. Me gjinjtë e saj i gjirit krijuar
  diçka e tmerrshme, i mrekullueshëm i katërt në një madhësi të dy "bosh
  pillowcases. " Breast shtrirë rëndë dhe ra.

  Efektiviteti i mjeteve juridike popullore për zgjerimin e gjirit varet mbi trupin individual

  Kliko për ta zmadhuar
  gjoks sredstvamiEst popullore dhe folklorike mjetet juridike për ta zmadhuar
  gjoks. Së pari në mesin e tyre është lakër. Ndërsa në qoftë se të hahet
  lakër shkakton rritjen e gjirit. Kështu, shkencëtarët kanë konfirmuar se gjatë
  vajzat pubertetin lakër mund të ketë një katalitik
  Ndikimi në rritje i gjëndrës mammary.

  Por kjo do të japë të rriturit
  Metoda praktikisht të padobishme.
  Një tjetër ilaç popullor për
  shtim të gjirit - hani brumë të papërpunuara. Efektiviteti i kësaj metode nuk është
  konfirmuar nga asnjë dëshmi shkencore. Por unë mendoj në qoftë se ju
  hani shumë brumë ju të merrni më shumë vështirësi
  tretje se një bust të madh.
  Ju gjithashtu mund të përpiqen për të bërë jod
  rrjetë ose imponojë mustardë. Gëzuar dhe për të rritur fluksin e jodit
  gjak. Kjo mund të ndihmojë zgjerimin e gjirit. Por këto metoda janë të mbushur
  lëkurë djeg nëse lodh.

  Ju mund të provoni në këtë mënyrë
  për shtim të gjirit: blerë në farmaci të thata kone hop. Një
  lugë gjelle e HOPS brewed gotë e ujë të valë dhe të lënë në

  termos për 6-8 orë. Pije infuzion e nevojshme para se një vakt tri herë në ditë për
  një gjysmë filxhan. Unë kam dëgjuar të dy entuziast dhe skeptik në
  në këtë mënyrë. Ndoshta varet në trup, kështu që atje nuk do të avancojë
  mund të parashikojnë cila metodë do të ishte më mirë shtim të gjirit
  për ju.

  Kirurgji plastike shtim të gjirit

  Objektivisht
  provuar se deri tani mënyra më efektive për të rritur
  është kirurgji plastike të gjirit. Është kjo metodë Myrsovetov
  them më shumë sepse kirurgët vetëm mund garanci
  zgjerimit të gjirit gjatë. Pas operacionit, gjinjtë janë jo "spadetsya" dhe jo
  përsëri në madhësinë e mëparshme, siç do të instalohet brenda implantit.

  Duke arritur
  për konsultim, pacienti mund të shihni kompjuterin simuluar
  gjinjtë e tij të ardhshme. Nuk është një program kompjuterik
  përdor imazhin e bustit pacientit në profilin e lejon krahasimin
  Rezultatet e "para" dhe "pas" e operacionit. Për të kanë lindur
  Komplikime para grua kirurgji konsultohet në doktrinë për gjitare dhe merret
  analiza.

  Llojet e implanteve

  Implantet silikoni
  nuk rrjedhin, nuk formojnë folds, por është mjaft i shtrenjtë Në
  kirurgji në të gjirit implant është futur. Implants
  janë të dy llojeve: e mbushur me solucion fiziologjik dhe xhel.

  I kripur -
  Kjo i kripur, ai përdoret vazhdimisht në mjekësi dhe jo

  i rrezikshëm për trupin. Ta themi thjesht, kjo është një zgjidhje steril i klorur
  kripë natriumi. Implants me solucion fiziologjik disi të ngjashme
  çanta e ujit. Zgjidhje kripur rrjedh lirshëm në dhe mund ymplantante
  formë folds. Nëse ymplantante formuar fish më
  gjoks duket hulli shëmtuar. Ndër avantazhet e implanteve
  i kripur - cheapness tyre relative.

  Xhel silikoni është e ngjashme me
  pelte butë. Nuk rrodhi, nuk formojnë folds krejtësisht steril dhe ...
  është shumë më shtrenjtë se implantit fizrastvornyy. Proteza janë
  formë lot që mund të përmirësojë edhe gjoks krejtësisht e sheshtë.


  Nëse gjinjtë nuk janë plotësisht të sheshtë, por thjesht ka rënë, mjeku juaj mund
  këshillohet për përdorim implantin në formën e një hemisfera. Implants
  formë lot është më modern dhe i shtrenjtë.
  Implantet e mëparshme ishin të qetë, tani Speciale
  Implantet textured. Në paraqitjen ata duket pak i përafërt.
  Pas ekzaminim më të ngushta tregon se sipërfaqja e implantit të mbuluara
  shumë micropores. Falë këtij implant sipërfaqe në mënyrë të sigurtë
  indin e gjirit rritet në dhe bëhet si një me tuaj
  Zemrat e natyrore. Implant fikse në këtë mënyrë nuk
  rrotullohen rreth boshtit të saj dhe nuk do të zhvendoset nga pika në

  se ajo ka krijuar një kirurg.

  Vlera e transaksionit, së bashku me koston e implantit, duke qenë në spital dhe të gjitha ekzaminimet e nevojshme $ 4000 - $ 6000.

  Si është operacion

  Seksion
  i bërë në rrudhë nën gji, në sqetull ose rreth areola
  thithi kirurgji shtim të gjirit është kryer nën anestezi të përgjithshme.
  Protezë futur ose drejtpërdrejt nën gjëndër mammary ose nën
  muskujve gjoksit. Si pikërisht për të vendosur implant, kirurg vendos
  dhe pacienti në secilin rast. Implant është i sigurt
  "Fshehur" nën një shtresë e muskujve dhe yndyrë, kështu që askush kurrë
  "Promatsaye."

  Prerje është bërë në një nga vendet e preferuara për këtë: në

  rrudhë nën gji, në sqetull, rreth areola dalë ose më lart
  kërthizë. Prerje është bërë mbi kërthizë rrallë dhe vetëm për instalim
  implantet me solucion fiziologjik. Pritini buzë e jashtme të dalë areola pothuajse
  i padukshëm, sepse ajo është në indet pigment. Në
  ky lloj prerje, kirurg duhet të veprojnë me shumë kujdes për të shmangur
  dëmtojnë gjëndër mammary. Prerje në dalë areola mund të ketë një të tillë
  rezultat i keq - biberon mund të humbasin pjesërisht ose tërësisht
  ndjeshmëri.

  Më i përshtatshëm për të prerë mjeku në rrudhë nën
  ushqyerit. Në mënyrë tipike, këto shkurtime janë përdorur kur në të njëjtën kohë me operacion

  shtim të gjirit është kryer dhe të heqë gjoksin tuaj. Prerje të shëruar
  vend prerje mira janë praktikisht i pangjyrë pas
  gjashtë muaj pas operacionit. Implants nuk do të ndërhyjë me dhënien e gjirit dhe
  nuk bien në qumështin e nënës.
  Për instalimin e implanteve
  i kripur nevojë prerje të vogla se për instalim
  proteza silikoni. Kjo është për shkak fizrastvornyy
  gjirit implant është vendosur në bosh. Plotësimi fiziologjike e tij
  Zgjidhja është përmes një ymplantante veçantë valvulave dhe është
  ajo është në periudhën postoperative.

  Periudha postoperative

  Pas
  Operacionet duhet të veshin sytjena të veçantë compression që

  pengon gjirit nuk otvisatEsli kanë asnjë grua të komplikimeve
  shpenzon në spital deri në tre ditë pas operacionit. Më i vështirë -
  dita e parë postoperative. Edhe pse ajo ka marrë anestezi të përgjithshme dhe
  anestezi lokale, dhimbja pas përfundimit të anestezi mund të jetë
  vetëm ferr. C çdo ditë dhimbje do të ulet deri
  zhduken tërësisht. Sigurisht, shumica e grave ka tendencë më të shpejtë
  lënë spitalin dhe të kthehet në jetën e tij normale, kështu që mjekët
  ndoshta ju do të takohet dhe të shkoj në shtëpi sa më shpejt që të jetë e mundur.
  Sigurisht, në qoftë se ata nuk e vënë në dyshim rezultatet
  operacion.

  Për të shpejt të të hequr qafe dhimbje të veshin
  sytjena compression të veçantë që parandalon gjoksin
  vidvysaty dhe të sigurt e mbështet atë.

  Plastikë
  zhvilluar me shpejtësi teknologjinë dhe përvojën në rritje, si një përqindje
  komplikime pas operacionit për shtim të gjirit është vazhdimisht në rënie.
  Megjithatë, probabiliteti i komplikimeve ekziston në çdo operacion.

  Më të zakonshme komplikacion - uljen ndjeshmërinë e dalë, dhe ndonjëherë më shumë
  zonë gjoks. Më pas, ndjeshmëri është restauruar, dhe vetëm
  në një përqindje të vogël të grave është ende i ulët.

  Pas pa sukses
  kryer kirurgji shtim të gjirit mund të përjetojnë bruising,

  dhëmbëza të rënda. Ajo mund gjithashtu të jetë e cipë e vështirë lidhës
  rreth implantit përmes gji do të bëhet sferike çuditshme
  formë. Kjo kërkon një ndërlikim të ri të kirurgjisë.

  Përsëritje
  se norma komplikacion është e ulët, dhe mos kini frikë. Është e mundshme,
  ju gjeni veten në mes të pronarëve me fat e një pjesë të madhe të re dhe të bukur
  gjoks.

  Ju vendosni se si për të zmadhuar gjinjtë
  provoni. Ne mund të themi se pilula dhe krem ​​të sigurojë të përkohshme dhe
  Efekti i diskutueshëm. Mjetet juridike popullore vjen era mesjetar
  torturë, por nuk mund të jetë një mënyrë e përshtatshme për ju. Çdo
  grua dëshiron të jetë tërheqëse dhe e dëshirueshme.

  Dhe më besoni, banesë
  gjoks - jo gjëja më e keqe në jetë. Para se të bëni ndonjë gjë
  radikal për shtim të gjirit, të përpiqen për të marrë trupin tuaj të tilla
  të cilën ai e krijoi natyrën.
  Një nga i madh ka thënë: "Çdo grua
  të jetë i bukur në trupin fizik, që ai zotëron.
  Vetëm duhet të duash trupin tuaj. " Kjo është e vërtetë. Mësoj
  dua veten dhe njerëzit rreth jush shumë do të duan. Dhe zemrat tuaja të vogla
  dhe do të nxjerrë në pah tërheqjen tuaj të vërtetë për burrat.