Si për të mbajtur tan në verën e ardhshme tuaj


 • Rregulla një të tillë. Prolonhatory
 • Rregulla e dytë. Fikje
 • Rregulla tre: ushqim i ndërlikuar
 • Rregulla Katër: pilula magjike
 • Rregulla pesë: rrezitje
 • Rregulla Gjashtë: jo çfarë mendoni


 • Rregulla një të tillë.
  Prolonhatory

  Kur të blesh sunscreen, mos harroni prolonhatora
  Tanning - do të thotë se fikse pigmentim svezhepoluchennuyu lëkurës. Për të dalluar këto
  do të thotë thjeshtë: secili prej tyre është shënuar pas diellit. Ruaj se
  ato ndihmojnë tan nuk "rrëshqiste" sa më shpejt që është marrë, prolonhatory
  përmbajnë substanca që të freskët vend djegien nga dielli, lehtësimin skuqje dhe
  Dielli overdried moisturize lëkurës.

  Nëse produkti është i përbërë nga resveratrol
  Idebenone dhe ekstrakte të çajit, shegë dhe kafe manave të gjelbër, kjo është çfarë
  ju duhet. Përdorimi prolonhatora mund jo vetëm drejtpërdrejt
  pas sunbathing, por çdo ditë gjatë gjithë dimrit të gjatë.


  Rregulla e dytë.
  Fikje

  Getting një djegien nga dielli - gjithmonë një kontratë me djallin, sepse
  ngjyrë tërheqëse kafe ne paguajnë dehidratim saj. Lëkurës, e cila
  mungesa e lëngjeve, tan nuk tenton të duket ngjyrë kafe të ngrohtë dhe
  për vdekje gri. Prandaj, duhet të ketë hidratues intensiv
  të dy jashtë dhe brenda. Moisturizer për fytyrën dhe trupin me aloe vera dhe


  Allantoin të përkryer të përballen me detyrën e parë, si dhe, megjithatë, si maska
  serum me glicerinë, acid Hyaluronic dhe humektantom. Një hidratues
  brenda jush të marrë në qoftë se ju pini çdo ditë për të paktën një litra e gjysmë
  ujë të pastër.


  Rregulla tre:
  ushqim i ndërlikuar

  Në ujë të pastër që kemi thënë. Ne shtoj disa fjalë në lidhje me ushqimin.
  Hani ushqime të pasura në lycopene, tyrosine dhe Retinol. Të gjitha këto substanca
  mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli, dhe tyrosine gjithashtu ndihmon prodhimin e melaninës,
  cila përcakton errësuar të lëkurës. Pra, në tavolinën tuaj duhet gjithmonë
  të jetë salmon dhe vaj ulliri, mëlçisë viçi dhe yolks vezë, kajsi,

  karrota, kungull dhe spinaq i freskët.


  Rregulla Katër:
  pilula magjike

  Pa përjashtuar të gjitha rregullat e mëparshme, ju mund të kujtojnë
  i katërt: Badakh. Sot djegien nga dielli mund të ruhen vetëm përmes
  kozmetikë, por me produkte farmakologjike
  industri. Pllakat të zgjedh të përgatitur lëkurën për përgjigje ndaj rrezitje
  ultravjollcë të zvogëlojë ndjeshmërinë e saj ndaj rrezatimit dhe të ndihmojë atë të rregulluar
  rezultat i shtrirë në plazh.


  Rregulla pesë:
  tanning

  Nëse ju nuk mund të merrni çokollatë dëshiruar gjatë
  pushime të kompensuar mungesën e diellit, ju mund të përdorni për rrezitje. Por
  rrezitje jo vetëm zëvendëson një cirk të vërtetë, por edhe ndihmon për të mbajtur në dispozicion.


  Vetëm objektet përdorimi rrezitje duhet të fillojë para se të zbehet
  ngjyra natyrale kafe.
  Themelor rregull - mjet vetëm vënë
  jo për të ngjajnë një leopard.


  Rregulla Gjashtë: nuk ka
  diçka për të cilën keni menduar

  Jo, ne nuk jemi duke folur për rrezitje shtretër. Pa marrë parasysh sa i dëshirueshëm
  bask nën diell artificial, të bëjë ajo nuk: mjekë rreth
  Bota ka lodhur na paralajmërojnë. Rritja në dy dekadat e fundit
  Incidenca e kancerit të lëkurës është i lidhur me rritjen e popullaritetit
  Solariums.

  Rregulli i gjashtë - të bëjë asnjë të vetë dëm. Kushdo që dëshiron të
  mbani muaj tan tuaj të dimrit të gjatë dush të kundërindikuar dhe sauna, si

  që e djerse nga lëkurës është hequr dhe melatonin. E njëjta gjë, çuditërisht, vlen
  disa lloje të heqjes së flokëve, nuk ka rëndësi se ku ju jeni duke bërë apo depilim dylli
  shuharinh - brenda apo shtëpi - rezultati do të jetë heqja e shpejtë e shtresë të errët
  lëkurës.

  Me sa duket, vetëm gjashtë rregulla themelore do të ju ofrojë
  tan deri në festën e ardhshme.