Si te zgjidhni llojin e heqjen e flokëve


 • Photoepilation
 • Laser flokeve Shkarkimi
 • Elektrolizë
 • Baba Yaga, natyrisht, bëri flokët e saj në kokë, pa menduar për tjetrin
  pjesë të trupit, i mbuluar me flokë. Ndoshta ajo nuk ka qime
  (Koha për të nderosh kokën tullac), dhe ndoshta ajo nuk ishte duke shkuar për të treguar off
  Dru-Demon dhe KASHCHEI para.

  Por ne, vajzat moderne dua të ju lutem
  burra dhe veten, sigurisht. Pra, diçka duhet bërë me
  flokët e padëshiruar në vende të padëshiruar.

  Ju me siguri mund të shkojë një Shaggy jetës, por nuk është në modë sot. Dhe
  Ju mund të përdorni një brisk, pas të cilit shkojnë acarim, dhe në
  një çift i orëve të fillojnë përdorimin e drogës përsëri qime regrown.

  Ju mund të përdorni
  dylli - por kjo është tepër e dhimbshme! Jo, kjo nuk është për ne!

  Me zhvillimin e ri
  Teknologjia ka ndryshuar qasjen për të hequr flokët e padëshiruar në fytyrë dhe
  trup. Ne përshtaten foto, lazer dhe elektrolizë!

  Photoepilation

  Photoepilation - një metodë moderne të largimit afatgjatë
  flokët. Aplikuar në fije transparent lëkurës përmes të cilave shërbeu
  hov të shkurtër të dritës filtruar posaçërisht. Follicles flokët
  absorbojnë dritën dhe kthyer atë në nxehtësi, e cila dëmton ata.

  Energji
  impuls është zgjedhur në mënyrë që ajo është e mjaftueshme për të hequr flokët, por jo
  të mjaftueshme për të dëmtuar lëkurën.


  Në depilim vetëm herë pas here
  vuri në dukje një skuqje modest afatshkurtër. E pra nuk është kjo
  metodë për flokë të errët.

  Laser flokeve Shkarkimi

  Esenca e heqjen e flokëve lazer është
  ekspozimi në rreze lazer për një melaninës veçantë pigment, e cila
  të përfshira në gjëndër e flokëve dhe bosht e flokëve. Laser Burimi
  rrezatim gjeneron një impuls që mbart dritën infra të kuqe dhe ngrohjes.
  Flash merr një ndarje të dytë, por këtë herë është e mjaftueshme
  në strukturën e flokëve llambë shembur nga të nxehtit.

  Lazer
  Largimi vepron selektive në flokë, dhe nuk dëmton veshje e guaskës.
  Kjo procedurë lejon për fushat më të ndieshme

  - Zona bikini, fytyrë dhe sqetull.

  Elektrolizë

  Procedura elektrolizë është
  aplikimi qëllim elektricitet në zonën e rritjes së flokëve. Kjo
  energji shkatërron fushën e rritjes së flokëve dhe parandalon më tej
  regrowth. Elektroliza punon në flokët e çdo ngjyrë, në ndonjë
  lloj të lëkurës dhe siguron heqjen e flokëve përgjithmonë.

  Numri i ulët
  aktuale elektrike është dorëzuar të ndjeshme elektronike
  depilator pajisje. Për shkak se impulsi i formuar
  në fund të saj, nuk ka shkëndijë vogël të ngrohjes. Shkëndijë
  merr në fund e folikulit (pjesa më e rëndësishme, sepse ajo

  përgjegjës për rivendosjen e rritjen e flokëve) dhe të shkatërruar atë përgjithmonë.

  Qime
  mund të hiqet pothuajse çdo pjesë të trupit. Disa të përbashkët
  zonat për gratë përfshijnë vijën ballë, maja e hundës, faqet, e sipërme dhe
  më i ulët cik, mjekër, fyt, qafën, supet, prapa, gjoks,
  Zemrat, bark, armëve, këmbët, linjë bikini, dhe këpucë me majë.

  Pa marrë parasysh se cila prej këtyre metodave të hequr flokët e padëshiruar ne të zgjedhur,
  më e rëndësishmja, si një rezultat të marrim vetë i bukur, i mbajtur mirë dhe
  dëshiruar.