Çfarë është ozoni


 • Ozon

 • Ozon

  Ky agjent pastrim natyror që është formuar gjatë
  Ndërveprimi i oksigjenit të lirë dhe rrezet ultravjollcë
  është oksidant fortë në natyrë, e cila është lehtësisht
  përdorni.

  Ozoni është një mjet i veçantë që ruan dhe rikthen bukurinë dhe shëndetin e lëkurës natyrore. Terapi oksigjeni ozonit (ozon) - një nga nelekarstvennyh
  trajtim, e përdorur gjerësisht në vitet e fundit në dermatologji
  (Trajtimi i dermatoses të ndryshme) dhe cosmetology. Në cosmetology ozonit
  përdoret për të saktë një numër meta siç celulitit dhe
  formësimin e trupit, trajtim shënon shtrirje (shtrihen e lëkurës), puçrra fytyre,

  heqjen e rrudhave të fytyrës dhe venat merimangë fytyrës.
  Dallimi themelor i terapisë së ozonit nga produktet e tjera kozmetike dhe
  Procedurat është veprimi i saj i dyfishtë, të dy sipërfaqe dhe
  brenda trupit, duke çuar në ormalizatsii ushqyerit, oxygenation,
  hydration, mbrojtjen dhe metabolizmi shërim në lëkurë.

  Ozoni është tolerohet mirë dhe praktikisht
  efekte anësore. Për shkak të pronave të saj baktericid të ozonit
  gjeti aplikim në trajtimin e puçrra fytyre. Elementet fytyre nën
  që pin një përzierje ozon-oksigjen gjatë ripening
  orë dhe ia plas, duke lënë pas plagët.  Infiltrimi Pretty hiqet shpejt inflamator (vulë)
  ind në bashkimin e disa puçrra fytyre. Kushtet e trajtim fytyre
  reduktohet në 2 - 3 herë në krahasim me trajtimet tradicionale.
  Komplikimet dhe efektet anësore janë zbuluar. Një total prej trajtimit
  mbajtur 5 - 6 trajtime me një frekuencë prej 1 në çdo 5 ditë.


  Hulumtim
  tregoi se terapi ozoni, si rezultat i një normalizimit të
  gjëndra dhjamor dhe djerse, alergji kontakt zvogëluar, përmirëson
  Muskujt Ushqim fytyrës, rrit elasticitet, TURGOR dhe tonin e lëkurës.
  Lëkurë në përputhje me rrethanat, procesi përditësim është përshpejtuar dhe

  vonoj plakjes, dhe e tërë efekt është arritur heqjen
  (Formatimin e teksteve).

  Ozon
  ka gjetur zbatimin e saj në heqjen venat merimangë
  (Teleanhioektaziy). Ozoni përqendrim i lartë është futur microneedles
  direkt në lumenin e anijes dhe shkaqet e saj të lidhjes. Nga
  disa procedura mund të arrijnë zhdukjen zgjatet
  enët. Përparësia e kësaj metode mbi electrocoagulation konvencionale -
  mungesa absolute e çdo plagët.

  Obkalyvanie
  Scars Ozoni me origjinë të ndryshme lehtëson i shpejtë i tyre
  pjekuria. Kjo është scars itchy rozë që janë të ngritura lart
  lëkurës, i përafërt dhe të rëndësishme të tjerët, ata

  të bëhet një delikate ngjyra zbehtë plagët celular.

  Rreth njëjtin efekt në mënyrë ozonit mbi shënon shtrirje (striae) dhe sidomos
  i domosdoshëm për pamjen e tyre të parë. Në këto raste, i futur në
  zonë problemi ozonit jo vetëm që do të bëjë shënon shtrirje më pak
  dukshme, por për të parandaluar arsimimin e tyre të mëtejshëm, duke përmirësuar
  elasticiteti i lëkurës.

  Vetëm
  Ozoni ka provuar efektive në trajtimin e celulitit, e cila
  është një nga çështjet më të ngutshme në estetike bashkëkohore
  mjekësi. Kujtojnë se shkaqet kryesore të këtij problemi janë
  Përkeqësimi i ofrimit të oksigjenit në inde, abuzimi dhe daljeve deje
  lëngun limfatik.

  Rezultati i këtyre proceseve të njëjta dhe kthehet
  famëkeq "lëvozhgë portokalli", e cila, megjithatë, nuk mund të jetë
  vetëm në gratë që janë të trashë. Për shkak të pronave të saj
  përmirësuar microcirculation, të rritur dhe të shkatërrojë kislorodosnabzhenie
  fibrave i fibrinës, ozonit ishte në gjendje për të ndikuar në shprehje
  celuliti në çdo fazë. Sistematike zonat obkalyvanie problemeve
  ozonit në kombinim me hardware ose me masazh manual
  vaj OZONIZED është në gjendje për të lidhur në lëkurë dhe pjesërisht
  reduktuar shtresë yndyrore në këtë fushë. Për ozonin, përmirësimin
  Furnizimi me gjak në fushën e shqetësimit, krijon kushtet për përdorim

  Rezervat yndyrë organ nga këto depo.

  I zbatueshëm
  Sigurisht terapi ozoni në fushat problematike, e përbërë nga një mesatare prej 10
  Procedurat e kryera në një ose dy ditë, dhe mund të zgjasë deri në
  40 minuta. Technique është problem lokal ozonit obkalyvanie
  Zonat në çdo pjesë të trupit dhe të përballen si. Kjo procedurë i jep
  Fast efekt, i qëndrueshëm për qëllim uniformë pa deformim
  lëkurës, reduktimin shtresë nënlëkurës yndyrë. Një faktor pozitiv në
  Aplikimi i kësaj teknike është pa dhimbje, nuk ka
  komplikime, shpenzimet e vogla kohore dhe contraindications minimale.

  Ndryshe nga metodat e tjera për të luftuar celulitin, metodë nuk kërkon

  kirurgji e madhe, dietat rraskapitës, i gjatë
  sportive.

  Përdorimi i terapisë ozonit në dermatologji dhe cosmetology:

 • trajtim celulitin (trupi formësimin)
 • zbutjen e rrudhave të fytyrës dhe plagët
 • Trajtimi i problemeve të lëkurës (fytyre)
 • hiqni venat merimangë (teleanhioektaziy)
 • trajtimi i lëkurës shtrihen (shënon shtrirje)
 • pezmatim i lëkurës itchy, pezmatim i lëkurës atopic, ekzemë, urtikarie, etj
 • psoriasis, Lichen planus
 • sëmundje fungale, Onihomikoza, versicolor pityriasis, microspores, trichophytosis, candidiasis
 • Sëmundjet virale, lëkurës dhe mucous membranes herpetike, lythat gjenitale, lytha
 • pyoderma, furunculosis
 • Alopecia
 • lezione të lëkurës ulcerative e etiologies ndryshme (ulcerat trofike, ulcerative lëkurë formë anhiyit, etj)
 • në trajtimin e sëmundjeve ShTI si agjentë imunomodulues
 • Kundërindikimet gjatë terapisë së ozonit:

 • Periudha e hershme pas të ndryshme, duke përfshirë Gjakderdhje të brendshme
 • goditje hemorragjike
 • Hyperthyroidism
 • sensibilitet për konfiskimet
 • dehje akute alkool
 • trombocitopenia
 • reduktuar koagulimit të gjakut
 • alergji të ozonit
 • Informacion nga neni "ozonit".