Çfarë është Mezoterapia


 • Çfarë është një klasik
  Mezoterapia
 • Çfarë bezholkovi
  Mezoterapia

  Unë nuk jam i frikësuar e injeksioneve nëse ukolyus e nevojshme! Ndoshta kjo është nën
  skuadrës Motoja gratë moderne të marshuar në hap Mezoterapia.
  Mezoterapia është një procedurë unike përtëritje që është ofruar në shumë sallonet e bukurisë. Kjo është analoge me kirurgji plastike dhe premtimet
  Rezultati mahnitëse. Burrat kapur duket e sigurt.


  Çfarë është një klasik
  Mezoterapia

  Për të filluar, të përcaktuar nëse kështu që keni nevojë për këtë procedurë,
  Ju mund të too vetëkritik për ju. Kontrolloni në qoftë se ju keni të dyfishtë
  mjekër, linjat e bukura, puçrra fytyre, spote moshës, plagët, ju do të

  të hiqet, shënon shtrirje në trup apo celulitit keq. Ju mund të vendosë për të ngushtuar
  poret në fytyrën tuaj dhe të zgjidhë problemin e lëkurës me vaj. Nëse nuk ka probleme, atëherë më
  çdo gjë që ju vetëm doni të nuancë deri çehre tuaj, për të parandaluar plakjen e lëkurës,
  Çfarë gjithashtu ndihmon Mezoterapia.


  Kur qëllimi është i përcaktuar, të ndjehen të lirë për të shkuar në një sallon bukurie.
  Ndjehen të lirë për të pyetur rreth specialistit të edukimit i cili është duke shkuar
  të punuar me ju. Pas tij duhet domosdoshmërisht të jetë më i lartë mjekësor
  Arsimi në vend se të kurseve cosmetologists. Fakti se procedura është kryer
  microinjections të veçanta të cilat janë futur në zonën e problemit të lëkurës.


  Kjo microinjections
  e bëri veten një mjek, në varësi të problemit me të cilin ju
  adresuar. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur edhe një koktej. Kjo përfshin përzierjen e duhur
  disa ilaçe. Ata janë të ndarë në droga konvencionale
  ilaçe, homeopatik dhe biologjike. Në dy specie e para të ngjarë
  të gjithë e dinë, por ndoshta koktej njohur biologjik nuk është aq i mirë. Injeksion Biologjike
  produkt përbëhet nga terapi qelizore dhe
  lufton kundër plakjes së lëkurës. Koktej përfshin ekstrakte të indeve embrionale
  kafshët.

  Përsëri, të jetë i sigurt për të mësuar rreth arsimit "Bartender"
  koktej yzhotavlyvayuscheho terapeutik

  sepse pasi procedura e bërë
  Mjeku papërvojë ju mund të keni inflamacion në fushën e injeksioneve, ju i keni fituar
  Infeksionet e lëkurës ose sëmundje të tjera keqe.

  Droga simpatik veprojë si kjo, duke marrë nën
  lëkurës në doza të vogla ato mbeten atje për një kohë të gjatë ushqyes dhe hidratues lëkurën.
  Përveç kësaj, ka një trajtim gradual i butë. Kjo mezotirapiya fitimprurës
  ndryshon nga boteksa procedurës, i cili gjithashtu përdor injeksion. Me atë
  rrudhat bllokuar vetëm, por nuk zhduket

  Procedura është Mezoterapia pa dhimbje. Së pari, mjeku ju bën
  Massage Cream - mjet anastezik që do të mpirë zonë e problemeve.

  Pastaj nga
  duke përdorur një gjilpërë speciale shiringë hyn në një thellësi prej jo më shumë se 0, 6 mm. Pas procedurës, gjurmët e
  injeksione zhduken brenda disa orësh.

  Por, vetëm një mendje se nuk do të ndikojë Mezoterapia
  për një procedurë. Ju do të keni për të përsëritur ato të paktën gjashtë herë, me
  një interval prej 7 ditësh. Por pastaj ju do të gëzojnë efekt gjatë vitit.

  Procedura Mezoterapia mund të bëhet që prej 16 vjetësh. Si
  ndonjë trajtim, ajo ka contraindications. Ju nuk mund të mbajë mezotherapy
  në qoftë se ka një procedurë në zonën
  inflamacion ose pacienti është alergjik ndaj ndonjë drogë.
  Gratë shtatzëna Mezoterapia shumë i rreptë

  është e ndaluar.


  Çfarë bezholkovi
  Mezoterapia

  "bunnies frikacak gri" që dridhen përpara mendimit
  i Mezoterapia injeksion mund të përdorni bezholkovi që shfaq
  kohët e fundit. Ajo është quajtur gjithashtu oksimezoterapiya. Procedura kryhet në të njëjtën
  parim si Mezoterapia konvencionale, por në vend të gjilpërave, injeksione nën lëkurë
  administruar nga avionët e pastër
  oksigjen. Nën ndikimin e ilaçeve oksigjenit është grimcuar në grimca të vogla së bashku
  që nga ajo bie nën shtresa dermis. Bezholkovi Mezoterapia ndikon më
  shtresat më të thella të lëkurës. Kjo procedurë hardware është krejtësisht pa dhimbje.
  Ka një Mezoterapia i ngjashëm. Ju
  mund të hiqni difekte pamjen, kështu do të duken shumë

  më i ri!

  Informacion nga neni "Mezoterapia".