Brushes dhe kombinezon për flokët whipped


 • Silikoni për flokeve
 • Shpohet natyrore
 • Secrets për curls
 • Krehër Brilliant

 • Ekspertët besojnë se zgjedhja duhet të merret në konsideratë krehër llojin e flokëve. Si te zgjidhni pajisje të drejtë e flokëve dhe si të kujdesen për ta? Këshillon berber-stilist flokët studio Moska "Sharm'El" Rima Shamilevna Kurbanov.  Silikoni për flokeve

  Gjëja e parë që të shikoni për kur zgjedh një krehër - kjo është material nga i cili është bërë. Combs janë bërë prej druri, hekuri, plastike, qeramike, i kockave. Dhe sot, një klasë e re e fiston. Ata janë quajtur shpesh silikoni, por në të vërtetë ata janë bërë prej një aliazh të plastike dhe silikoni.

  Zakonisht ata janë krem ​​me ngjyrë. Këto fiston nuk janë të elektrizuar flokët. Ata zakonisht kushton gdhendje "anti-statike".

  Përveç kësaj, ata janë shumë të lehtë për të pastruar. Në rastin ideal, natyrisht, të marrë krehër nga materiale natyrore - të tilla si dru. Ata janë kujdesur mirë për flokët. Ajo përdoret për të se jele thupër stimuluar efekt shërimi dhe ushqyesve, ekstrakte të ndryshme dhe maska. Dhe lisi - flokët e qetë, që nuk është elektryzuye tyre kur krehje. Por në qoftë se ju blej një krehër druri, varnished, "shërimi" efekti do të jetë.


  Nga çfarëdo materiali është bërë krehër, ajo nuk mund të jetë e skajeve të mprehta.


  Ata duhet të rrumbullakosen, i rafinuar dhe i lëmuar. Pas skajeve të mprehta lehtë mund të dëmtojë kokës dhe flokët për të thyer.  Shpohet natyrore

  Kur ju blini një furçë, shikoni për materialit nga i cili e bëri të trajtojë e saj. Ajo siguron lehtësinë e përdorimit të këtij accessory. Më të mira janë rubberized ose silikoni trajton. Ata ikin nga duart gjatë tharjen e flokëve.


  Shumë varet nga cilësia e shpohet. Në mënyrë ideale, do të ishte e natyrshme - për shembull, nga një derr i egër. Material naturalness lehtë për të njohur me ngrohje apo tharjen e flokëve. Shpohet egra derr i jep erë karakteristike të flokëve të djegur.
  Material natyral i mirë se ai nuk e dëmton flokët dhe nuk e vras ​​kokës. I tillë ngrihet flokët unravels mirë, nuk elektrizuya ato. Por ajo është më e shtrenjtë se sa homologët plastike.


  Nëse ju jeni duke qëndruar në një ngrihet plastike duhet të kalojnë para se të blesh një furçë në dorë. Kontrolloni shpohet gërvisht dorën. Nëse jo, ju mund të sigurtë të blerë këtë gjë. Por është e nevojshme të dinë se plastike shpohet mjaft crashes dhe bie.


  Sigurohuni që të kontrolloni "jastëk", të cilat janë të montuar shpohet. Çfarë materiali është bërë? Gome - jo alternativa më e mirë. Ky material rrëshqet mbi flokët e keqe. Një përdorues është konsideruar pëlhurë themeli.
  Blej kombinezon qëndron në dyqane të specializuara për hairdressers. Secila palë është certifikatë kombinezon tilla. Në të, që ra fjala, është gjithashtu me vlerë një sy.


  Për të marrë krehër treg nuk është shumë shrewdly. A nuk e pajis keq në këto pajisje, ju nuk mund të blejnë furçë të mirë të lirë me materiale të cilësisë.  Secrets për curls

  Shpesh, duke blerë një furçë apo krehër, ne nuk e konsiderojnë llojin e flokëve. Kjo - një pikë e rëndësishme. Për shembull, pronar i lumtur i curls për përdorim të përditshëm vetëm i nevojshëm një krehër me dhëmbë shumë të rralla.


  A nuk e lënduar ata dhe furçë masazh - ajo është ideal për përdorim në mbrëmje.

  Kërkesa themelore për këtë të fundit janë topat në skajet e shpohet. Ata nuk e heq kokës, por ai jep një masazh të mrekullueshme. Kjo procedurë rrit në rovoobraschenie kokës, përmirëson ushqyerit dhe nxit rritjen e flokëve. Ajo me të vërtetë e ndihmon për të përmirësuar gjendjen e flokëve. Por mos abuzojë me këtë masazh në qoftë se keni flokë me vaj.


  Për të ndarë qimet më mirë për të zgjedhur një furçë me shpohet natyrore. Ata nuk e lënduar kokës. Nuk është një finesë. Nëse keni flokë të gjatë dhe të dëmtuara, ju nuk duhet të krehër ata të lagësht. Pra, ata janë dëmtuar lehtë. Por në qoftë se ju duhet të vërtetë ata urgjentisht krehër dhe tharje në asnjë kohë, përdorni krehër me dhëmbë pak.
  Kostum Normal flokët pothuajse çdo krehër cilësi apo furçë. Për të përfunduar është e nevojshme të ketë disa fiston. Të jetë i sigurt për të marr një furçë flokësh të rrumbullakët të rehatshme. Më shumë flokët e keni, më e madhe furçë duhet të jetë. Kështu ajo do të jetë më e lehtë për të kreh dhe stilit flokët tuaj, duke parandaluar tangling.  Krehër Brilliant

  Ndoshta ju ka ndodhur të shikoni në modelet e mrekullueshëm të flokëve në shampon reklamat. Sekreti nuk është në mediat e reja-fangled, dhe produktet e duhur styling. Para së gjithash, është e nevojshme për të zgjedhur krehër të drejtë. Ndihmës besnik për ju që të lahen bazë hekuri ose qeramike dhe shpohet natyrore ose të përziera.

  Ky fondacion zbut peshore e flokëve dhe i drejton ato në drejtimin e duhur. Nga rruga, ekspertët tani gjithnjë e më shumë duke u larguar nga kombinezon hekuri dhe brushave, duke zëvendësuar ato me qeramike ose plastike.


  Nëse ju doni të arritur madhështi, si të rëndësishme si zgjedhjen e krehër, por edhe një mënyrë për të përdorur atë. Kreh flokët duhet të jenë nga rrënja deri te maja. Ajo është në këtë drejtim janë shkallët e flokëve. Ju mund pat dora e tij një furçë të vogël e flokëve pas çdo lëvizje. Dhe për të rritur efektin, përdorni mjete shtesë, të tilla si vendosjen e një krem ​​ose xhel.