Shuharinh në shtëpi


 • Çfarë depilim mirë sheqer
 • Si të gatuaj përzierje për shuharinha
 • Si për të ruajtur makarona per shuharinha
 • Si mund shuharinh
 • Si do të përgatisë përzierje të sheqerit me procedurat e përsëritura • Hair ka qenë gjithmonë dhe do të jetë i bizhuteri më të mirat grave. Por atë
  vlen vetëm për hairstyles. Gratë moderne preferojnë të heqin qafe e ndonjë
  bimësia në trup, duke lejuar flokët të rriten vetëm në kokë. Në
  për të thënë lamtumirë flokëve padëshiruar, ne përdorim një shumëllojshmëri të
  mënyra, më pak ose më shumë të dhimbshme, konsumon kohë dhe i shtrenjtë. Një
  përbashkët - shuharinh.
  Sure, ju mund të kaloni shuharinh
  në kabinën. Ose, i vendosur për të hequr flokët veten, blej të gatshme paste sheqer.


  Ata që preferojnë të kursejnë mbi procedurat më të zakonshme
  propozojnë rregullat e shtëpisë procedurë shuharinha.

  Çfarë depilim mirë sheqer

  Shuharinh
  - Kjo është një mënyrë të natyrshme dhe hypoallergenic për të hequr flokët e padëshiruar. Procedura është e ngjashme me shuharinha
  dylli procedurë heqja e flokëve, por pas shuharinha lëkura duket më mirë. Gjatë shuharinha lëkurës nuk është e saktë
  të plagosur, dhe qimet nuk e thyejnë si në heqjen e flokëve dylli. Veç kësaj
  Avantazhet sheqer përzierje - në përbërësit të freskëta dhe kujdesin në efektin e saj, e cila është pjesë e acid limoni ushqen lëkurën, duke e bërë atë


  kadifeje në të prekur.

  Si të gatuaj përzierje për shuharinha

  Për të përgatitur përzierje të sheqerit për 3-4 muaj ju
  duhet 1 kg
  sheqer 7 lugë lëng limoni dhe 8 lugë ujë. Sheqer për shuharinha nevojë
  të marrin më i thjeshtë, i rafinuar.

  Tërësisht përzierje përbërësit në një tigan dhe vendin e saj
  një zjarr i madh për disa minuta, duke u siguruar se sheqeri i shkrirë, por jo
  pidhorav. Kur sheqeri është shkrirë plotësisht, të marrë afër minimale zjarri
  pan me një kapak dhe të lënë përzierje për 10 minuta për të shkrihet. Në procesin
  përgatitja është e nevojshme çdo 10 minuta dhe me kujdes llokoçis valë
  gurgullimë karamel.

  Kur përzierje fillon të nxjerr shkumë nga goja, llokoçis tërësisht përsëri
  Përbërja dhe të lejojë që të flluskoj për 5 minuta pa kapak. I fundit
  Llokoçis dhe hiqni pan nga të nxehtit.

  Si për të ruajtur makarona per shuharinha

  Gati për përzierje të nxehtë shuharinha derdh në një enë plastike me kapak. Në
  ato ditë kur ju nuk jeni duke përdorur një përzierje të, ajo do të mbetet e mbyllur.

  Si të bëni
  shuharinh

  Pajisje
  shuharinha shumë e thjeshtë. Dërgo përzierje përfunduar për të ftohur për 2-3 orë.
  Kur ju mund të merrni atë me duart e zhveshur (ajo duhet të jetë e nxehtë, por jo
  përcëlluese), ju jeni gati për të hequr flokët. Tërësisht të pastër lëkurën

  zgjidhje dezinfektues (antiseptik apo alkool). Draw lugë gjelle
  karamel ngrohtë dhe të fillojnë të gatuaj me dorë. Mix së pari vullneti
  nxehet keq, por gradualisht ajo fillon të bëhet i zhdërvjellët dhe
  në përputhje, dhe ngjyra e saj nga karamel transparente për të ndryshuar
  perla dhe të verdhë. Kur ndalesa topin rrinë në dorë, gati për përzierje
  i depilim.

  Roll topin kundër rritjes së flokëve, fort shtrëngon
  lëkurë karamel. Pastaj pidchepyte buzë të lartë të gozhdë dhe në mënyrë dramatike smyknit: në linjë
  rritjen e flokëve paralele në lëkurë (në çdo rast jo up!). Ju lutemi vini re:
  kur ju shuharinh
  nuk tërheq rrip kundër rritjes së flokëve dhe së bashku për të parandaluar

  thyerja e qimeve dhe në rritje e tyre në lëkurë.

  Më shumë ju tërheq ashpër rrip sheqerit të lëkurës,
  të jetë procedurë pa dhimbje.

  Si do të përgatisë përzierje të sheqerit me procedurat e përsëritura

  Për karamel ishte përsëri e butë dhe të ngrohtë, është e nevojshme për të vënë
  e saj në ujë të nxehtë apo dush me ujë të ngrohtë.