Lëkurë Silk heqja e flokëve


 • Metodat e heqjes së flokëve
 • Metodat e heqjes së flokëve

 • Ndryshe nga kohët e lashta, në ditët e sotme shumë mënyra për të hequr qafe e vegjetacionit të padëshiruar, do të fokusohet në disa nga këto detaje.

  Ka dy lloje të heqjes së flokëve:

 • depilim - hiqet pjesa e dukshme e rrënjës së flokëve mbetet e paprekur;
 • Flokeve Shkarkimi - flokët larguar nga rrënjët.
 • Të dy kanë pro dhe kundra. Sfida është për të zgjedhur më të përshtatshme për ju mënyrë për të hequr flokët.

  Metodat e heqjes së flokëve

  Foto dhe flokët lazer heqjen

  Photoepilation - gjëndër e flokëve është shkatërruar nën ndikimin e dritës dhe nxehtësisë.

  Ju mund të fshini flokët goxha të ashpër dhe të errët.

  Laser heqja e flokëve - të energjisë lazer penetron pigment të flokëve, gjëndër është e shkatërruar nga të nxehtit në gjëndër e flokëve. Procedura është mjaft e dhimbshme. Lëkura është skuqje që zhduket pas disa ditësh. On tanned pigmentim lëkurës mund të ndodhë dhe kujdes. Ngrohjes, të cilat ndikojnë foto dhe teknologji lazer stimulon rritjen gjëndër në gjumë, shpesh ata nuk kanë melaninës (pigment) dhe nuk është një objektiv për fotot infiltrimit dhe frekuencat lazer. Ato stimulojnë rritjen e flokëve vellus, por mos largimin e tyre, për shkak të kufizimeve të procesit.


  Largimi i flokëve në kohën e verës, është një contraindication.

  Elektrolizë

  Procedura bazohet në futjen e nje gjilpere në fshikëz flokëve, që është ushqyer nga një aktuale që shkaterron pjesë të llambë flokëve. Procedura është shumë e dhimbshme. Pas procedurë mund të shkaktojë dhëmbëza, ënjtje, pigmentim dhe mikroozhohov. Efektet anësore për shkak të faktit se aktuale ndikon jo vetëm rrënjë të flokëve, por lëkurën rreth saj.

  Tejzanor flokeve Shkarkimi

  Mbi sipërfaqe të punës është aplikuar një xhel të veçantë që nën ndikimin e ultrazërit në lëkurë. Ai ngadalëson procesin e ndarjes qelizore, duke shkatërruar gjëndër. Disavantazhi kryesor - Efektet e paparashikuara shëndetësore sepse ultratinguj ndikon jo vetëm gjëndër, por edhe qelizat përreth e efekteve tejzanor mbi qelizat nuk është kuptuar plotësisht.  Enzimë depilim

  Metoda bazohet në përdorimin e barnave, përfshirë enzimave - trypsin, kimotripsin, papain. Enzimat - substanca biologjikisht aktive e natyrës së proteinave. Gjëndër është shkatërruar nën ndikimin e enzimeve. Në zonat e trupit dhe të shkaktojë të drogës është ndezur nga mjetet termobandazhey dhe rrezet infra të kuqe. Enzimat thekshëm follicles shkelin zonën metabolizmin dal, po vdes qepë, lënë pa ushqim dhe oksigjen. Pas ngrohjes termobandazhi off dhe të shpenzojnë depilim. Hair hiqet në mënyrë të sigurtë. Pas procedurë është aplikuar në trajtuar qumësht zonë enzimosoderzhaschee, ajo hydrates lëkurën, redukton skuqje dhe ngadalëson rritjen e flokëve.

  Elos flokeve Shkarkimi

  Deri më sot, metoda më moderne të heqjes së flokëve - është Elos-teknologji. Heqja e flokëve Elos është i bazuar në një kombinim të energjisë të lehta me frekuencë të lartë. Emri teknologji Elos do të thotë "sinergji elektro-optik." Pajisje për heqjen e flokëve eLight DS siguron mbrojtje të dyfishtë të epidermë. Nozzles Active ftohje për heqjen e flokëve ndihmon për të shmangur mbinxehje veshje e guaskës, dhe efektet anësore janë ulur në një minimum absolut.

  Dritë shpërndan temperaturen ne drejtimin e boshtit flokëve, duke mbrojtur lëkurën nga temperatura - reduktimin e rrezikut të djegiet lëkurës dhe acarim.

  Ndikon aktual gjëndër e flokut, duke shkatërruar atë. Kështu, ne të arritur një efekt të dyfishtë - në thellësinë e ndikimit rritet me 20-30% me ngarkesë minimale të ngrohjes në indet ngjitur.

  Avantazhet e teknologjisë Elos mbi metodat e tjera të heqjes së flokëve:

 • Procedura është e shpejtë dhe pa dhimbje
 • lejohet të banjo dielli para dhe pas procedurave
 • Hair zhduken përgjithmonë, duke përfshirë edhe flokët e push të lehta
 • Kjo teknikë është e njohur në mbarë botën më të rehatshme, të sigurt dhe efektive.

  Metodat e heqjes së flokëve

  Dipilyatsionnye krem ​​dhe shtazore të hequr flokët për një kohë.


  NDRYSHME

  Heqja e flokëve duke përdorur dylli të ftohtë apo të nxehtë.

  Dallimi është vetëm në temperaturë prej dylli - më e lartë temperatura, heqja e flokëve më pak të dhimbshme.

  Teknikat Pro - pas heqjes së flokëve duke përdorur dylli ata më nuk rritet ose të bëhen më të holla dhe të butë. Procedura është shumë e dhimbshme kur ju hiqni një rrezik të infeksionit në të hapur mëngjes dhe zhvillimin e inflamacionit. Rreziku i rritur qime të reja në lëkurë.

  Krem dhe Krema

  Përkohësisht të hequr qimet. Në krem ​​moderne janë përbërësit tërësisht të sigurt të tilla si triohlikolyat kalcium - në mënyrë efektive shkrin proteina keratin në qimet pa shkaktuar acarim të lëkurës dhe nuk liruar erë.

  Para se të përdorni të drogës duhet të jetë i sigurt për të lexuar udhëzimet për përdorim. NDRYSHME, krem ​​dhe kremra nuk janë të rekomanduara për të hequr flokët në hundë, në Liceut në vende intime. Ata janë të mëdha për heqjen e flokëve mbi këmbët, armëve dhe underarms.

  Në çdo rast, zgjedhja është e juaja. Vetëm ju vendosni cila metodë është më e përshtatshme për marrjen shpëtoj e bimësisë padëshiruar në trup.