Flokët Silk shëndetshëm


 • Problemet me flokë të gjatë
 • Maska për skajet e flokëve
 • Shampo për flokë të gjatë

 • Se si të kujdeseni për flokët e gjatë, thotë klasë mjeshtër ndërkombëtar, drejtor artistik i shkollës në Moskë e profesionale të flokëve dhe bukuri shërbimeve, të zotëruar sallon Moskës "Phyto" Svetlana Tolchenova.


  Hit i sezonit - hairstyles me flokë të gjatë. Megjithatë, kushti kryesor i flokëve bukuri të gjatë është pamja e tyre të shëndetshme.  Problemet me flokë të gjatë

  Ka dy probleme më të zakonshme me flokë të gjatë.


  Së pari - trihoptiloz kur bronkial në skajet e flokëve, që është flogged. Flokët i tillë duhet të jetë prerë menjëherë të paktën disa centimetra, të prerë 'sëmurë' përfundon.

  Getting shpëtoj i ndarë mbaron gjithmonë bën të shëndetshme e flokëve, pamje të jetojnë.


  Me-anti janar proces i ri të flokëve djegur mund të quhet kur flokët përfundon gërshërë pidstryhayutsya nxehtë të mprehta. Kjo procedurë përdoret sot në të gjitha dyqanet e mëdha.


  Problemi i dytë flokë të gjatë - të kombinuara strukturën e tyre.
  Në flokët më të gjatë në bazë janë të yndyrshëm dhe të thatë në skajet. Kjo shpjegohet lehtësisht. Vaj dhënë kokës ushqen flokët dhe e mban të gjithë lagështi. Edhe me e kokës me vaj natyral shumë yndyrë të mjaftueshme vetëm 5-6 inç e flokëve.


  Kjo është arsyeja pse flokët e gjatë në nevojë për pushtet të zgjeruara.


  Ajo siguron balms, krem ​​dhe maskë rigjeneruese. Ushqim të mjaftueshëm për të efektshëm të gjatë balms flokëve maskë është përgatitur në shtëpi. Dhe në fund të flokëve dhe kokës maskë të përgatitur ndryshe.  Maska për skajet e flokëve

  Shumica maska ​​për skajet e flokëve të përfshijë në anëtarësimin e saj ndonjë vaj perimesh, rodhe, bajame, ulliri, pluhur. Imët pres bimeve: kamomil, Wort Shën Gjonit, hithër, gjethe thupër dhe derdh një gotë e gjysmë vaj perimesh. Mbyllni bankën dhe të lënë në një vend të errët të paktën një javë.

  Pastaj tendosje. Ju mund ta zëvendësojë këtë kompresë maskë e vaj ulliri të ngrohtë me një sasi të vogël me lëng limoni. Gjithashtu verdhë veze të përshtatshme, rrihej lugë ëmbëlsirë e naftës pluhur.


  Për bazat e lëkurës dhe të flokëve maska ​​të tilla janë të rekomanduara: aloe, lëng limoni dhe mjaltë - në proporcione të barabarta; ose e verdhë veze veze whipped me extruded një karafil karafil hudhër; apo manaferrat e malit hirit pure. Maskat janë aplikuar në flokë për 30 minuta para larjes, polietileni përforcuar, hat të lartë veshur për ngrohtësi.


  Për të tmyanily qime të gjata, ata duhet të pije pas shampooing bimeve: zierje e Wort, hithër, kamomil dhe urtë përzierje Shën Gjonit ose murrizat dhe rodhe.

  Optimale Proporcioni - dy lugë herbs copëtuar imët në një pintë ujë. Të sjellë një çiban përsëri dhe të lënë për të paktën një orë. Pastaj - kullimin dhe shtoni ujë të valë. Infusion derdh në një tas dhe shpëlarje flokët në të.


  Ju mund shpëlarje flokët me ujë me shtimin e vodka lugë gjelle per gallon e ujit - ose çaj jeshil. Shpëlarje jap flokë të djegur, lustër e tij të gjatë argjendtë.


  Për flokët e lagur duhet të shkëlqejë shall mëndafshi. A e dini pse? Bërthamë përbëhet nga keratin butë flokët. Në krye të saj përfundoi në cuticle si një mbulesë. Cuticle - është disa shtresa të peshore transparente.

  Në peshore të shëndetshme janë të shtrënguar me njëri-tjetrin - flokët me shkëlqim dhe të lehtë për krehër. Në shkallët relaksuar të flokëve të rritur kënde të ndryshme, në varësi të sëmundjes, dhe flokët është i hutuar dhe i zbehtë. Silk përkryer cuticle "qetë".  Shampo për flokë të gjatë

  Tani - rreth shampoos. Për flokët e gjatë duhet të ketë dy shampoos, flokët me vaj, si për të pastruar kokës dhe flokët në bazën, dhe e thatë - pastrimi për të gjithë gjatësinë e flokëve. Ju gjithashtu duhet të përdorin dy balms kondicioner. Një prej produkteve të reja - shampo për strukturën e flokëve të përzier, e cila përdoret për lëkurën dhe flokët.
  Siç e dini, ka më shumë se dhjetë mijë emra shampo dhe pije. Të zgjedhë për më të përshtatshme është flokët tuaj, flokët duhet të diagnostikuar një floktar profesionale.


  Dy herë në vit, duhet të marrë një kurs të vitaminave për forcimin e flokëve duke shënuar. Gjithashtu komplekset multivitamin të përshtatshme për të forcuar thonjtë.


  Flokët styling më të mirë gjatë - të përfundojë flokët gjysmë të butë mbi curlers padëmshme.


  Kurë dëmtuar flokët e gjatë është shumë e vështirë. Pra, flokët e gjatë kundërindikuar kimi dhe nxjerr në pah. Nuk rekomandohet për përdorim me ngjyra kimike rezistente Bojëra.

  Ngjyrë më mirë ngjyra perimesh të flokëve, këna, Basma ose zhvishem qepë. Le flokët lyer do të thotë hije të butë.


  Fashion Modern thekson të gjatë kaçurrel drejtë e flokëve dhe voluminoze. Nëse jeni të lodhur nga braids bishtit të duket banal dhe për të parandaluar flokë të gjatë - të mendojnë për një hairstyle ri. Baza e të shumtën e hairstyles me flokë të gjatë është një bisht i lartë. Fillesat mund të rehatohem dhe të formojnë si Boucle, të forcohet me një gjilpërë të vogël në një shifër arbitrare. Ju mund të mendoni shumë të ndërthurura. Mundohuni të krehër të ikje e flokëve dhe i lidhin dy bishtin e ulët të veshëve.

  Tails Kthejeni me njëri-tjetrin dhe të fshehur brenda këshilla, fiksimin bulonave. Get të sofistikuar "roll" mbi qafë.