Kozmetike Mashkull ajo dhe pse


 • "Business Card" burra
 • Burrat Kozmetike vendosur

 • "Business Card" burra

  Por çfarë pastaj i
  Alexander maqedonas, lyubyvshem marrë banjot aromatike, ose
  Napoleon Bonaparte, mbledhja e të cilit i colognes kishte asnjë të barabartë në
  Evropa? Merrni buzëqeshje tuaj, duke parë mikun e tij në dush, përveç
  rroje, jar i moisturizer. Jo vetëm
  Napoleoni ose Aleksandri i Madh kishte arsye për t'u marrë me ta. Në
  Në thelb ajo është detyrë e çdo njeriu mesatar.

  "Scarlet
  lule "- një përrallë zanash e bukur, por e shihni, vetëm një përrallë mund
  të sjellë veten për të puthur Shaggy, i parruar, nemyte, erë e keqe

  përbindësh. Dhe çfarë më mirë shoku i tij për të gjithë dhe çdo subjekt në zanoshenyh
  xhinse me qime të ngjitet, të cilat reeks e birrës të përzier me
  vodka?

  Sigurisht, askush nuk kërkon që të dy burrë dhe jasemini tifoz
  zambakëve, por respekt për të tjerët, vetë-respekt, dhe
  Pastërtia e lehtë përfundimisht të detyruar të kujdesen për veten e tyre. Erë -
  një "thirrje kartë" burrat (si një buzëqeshje të hapur dhe të rruar pastër,
  nuk kandidon lëkurën). Për të dhënë vendin vakant, që vijnë me lehtësi në
  kontaktoni me partnerët? Ndoshta palme dhe të merrni më
  inteligjente, shumë e suksesshme. Por këto cilësi nuk e njohin


  menjëherë. Duke arsye përcjellje dhe përshëndet nga "veshje", dmth i parë
  Përshtypja - i paraqitjes së një personi.

  Mjerisht, në qoftë se në vend të biznesit
  punonjës të përmirësuar tip ambicioz shkon nga një departament aty pranë.
  Nuk do të jetë vetëm sepse gjithmonë rruhet impeccably dhe përdorime
  Kolonja i shkëlqyer gjerman. Por ajo që ju pengon si me kujdes
  të kujdeset për veten? Si me të drejtë vuri në klasik ", mund të jetë një biznes
  njeri dhe të mendojnë për bukurinë e thonjve "(flokët, dhëmbët, duart, etj etj).

  Një njeri duhet të dini se lëkura e tij është shumë e ndryshme nga gratë. Meshkujt:

 • top (dermal) Shtresa e lëkurës është shumë më e fortë;
 • Epidermë përbëhet nga qeliza të zgjatur, fort ngjitur me njëri tjetrin;
 • yndyrë nënlëkurës janë më pak të theksuara;
 • indet lidhës i fortë dhe i dendur.

 • Përmes
  e seksit të fortë nuk janë të njohur me "gëzim" si cellulitis,
  shtrihen dhe plakjen e parakohshme. Por njerëzit e tij, nuk është shumë e
  Problemet e bukur të lëkurës:

 • Dobësia e enëve të vogla, që i jep personit një të sëmurë, ngjyrë e kuqe-vjollcë;
 • Funksioni hypertrophied e gjëndra dhjamor që shkakton dermatit seborrheic;
 • djersitje e tepruar.
 • Këto
  Tiparet e lëkurës mashkullore dhe u bë bazë për krijimin e një të veçantë,
  kozmetike thjesht meshkuj. Kavanoza, shishe, shishe dhe kuti,
  tryezë tualeti cili premtoi gruan (të dashurën), një njeri krejtësisht
  për çdo gjë. Ai ka nevojë për një "beautician" e duhur, i cili përfshin:

 • Produkte të veçanta Man pastrimi: sapun, dush xhel, shampo dhe fshin flokët;
 • kujdesen produkte për lëkurën, Toning Lotion, hidratues ditor krem, krem ​​natë krem ​​ushqyes pastrim;
 • vendosur rroje kozmetike: xhel / shkumë / krem ​​rroje, locion dhe / ose xhel rroje;
 • deodorant, Eau de tualet / kolonja;
 • Mjetet për kujdesin këmbë: pastrim, hidratues krem ​​antibacterial, deodorant;
 • pajisje mbrojtëse, krem ​​për duart, sunscreen, lip balm.

 • Burrat Kozmetike vendosur

  Mashkull
  arsenal kozmetike do të ishte mirë për të mbushur deri kripë më shumë aromatike për

  banja, vajra esenciale për rritjen në dush, shkurreve dhe trupit locion,
  mashkull polish mbrojtës gozhdë, pluhur pudër talk për Ujë
  reduktuar këmbët djersitje.
  Por kjo është aerobatics. Filloni të vogla:
  Shpjegoni përmbajtjen mashkullore "kozmetike". Nga pastrues,
  të tilla si sapun, shampo dhe dush xhel, çdo gjë është e qartë. Ju duhet vetëm për të
  specifikojnë se ata duhet të jenë njerëzit e seri të veçantë (jo
  shkelin nivelin e pH e lëkurës). Napkins pastrues duhet të jetë
  me ju dhe gjithkund, veçanërisht në qoftë se keni shpenzuar shumë kohë në
  timon. Pluhur Road dhe blozë në shumën e depozituar në fytyrë dhe qafë,

  që duhet të mbajë dorën e tij mbi fytyrën e tij, duke hequr lodhje (dhe gjithashtu
  fërkim në lëkurë të rrugës poshtër), si mund të fillojë ndezjen.

  I zbatueshëm
  kjo nuk është vetëm njerëz të rinj me lëkurë të problemit, por burrat të ngurta.
  Për të shmangur këto problemet mund të jetë nëse disa herë në ditë për të fshirë fytyrën
  Pastrimit fshin. Me burrat make-rroje zakonisht
  të njohur. Recall vetëm që do të thotë solucion pas rrojes nuk rëndësishëm
  më pak. Kremra dhe xhel me dezinfektues,
  anti-inflamator, plagë-shërimit veti. Shkumë rroje
  të ndihmuar në rivendosjen e nivelit natyrore lagështi e lëkurës.