Ujë të pastër dhe të lëkurës grave


 • Ujë
 • Ujë


  Uji është bërë një pjesë integrale e jetës së miliona amerikanëve.

  Kjo ishte pjesërisht për shkak të faktit se në vitet e fundit ka qenë provuar lidhje të drejtpërdrejtë midis cilësisë së ujit dhe shëndetit të njeriut: plagosje katastrofike ka një ujë të papërpunuar të pijshëm i cili është përdorur brenda, ujë të pista dhe e nxehtë është përdorur për dush.

  Pothuajse të gjitha qytetet chlorinated bujarisht ujë. Kjo na shpëton nga bakteret patogjene, por klor vetë - një alergjen i fortë. Dhe se dezinfektimi i ujit me klor është shpesh shkaku i shumë sëmundjeve të organeve të brendshme, duke përfshirë kancerin e gjirit.

  Edhe në qoftë se ju kurrë nuk kam pirë ujë çezme të patrajtuar, ju ende kanë për të larë atë, e drejtë? Dhe ndërsa ju të marrë një dush ose banjë, me avull të nxehtë me ujë me klor në volumin e madh të depërtojnë në trupin tuaj përmes sistemit të lëkurës dhe frymëmarrjes, duke shkaktuar zhvillimin e astmës.

  Është e lehtë të konkludohet se uji duhet të jetë i pastër, jo vetëm për të pijshëm, por edhe për të hequr qafe të klorit të dëmshme në banjo.

  Deri kohët e fundit, filtra mund të shpejt dhe në mënyrë efektive ujë të pastër të dy të ftohtë dhe të nxehtë në banjo tuaj, pothuajse nuk ishte. Dhe çmimi i që mund të përdoren ishte shumë i lartë.


  Por në 2005 në mënyrë specifike për ujë (të ftohtë dhe të nxehtë) në banjo AQUAPHOR AQUAPHOR filtër zhvilluar vikingët.

  Filtri është vendosur të trungut ujë të ftohtë dhe / ose të nxehtë dhe të shpejt dhe sigurt mund të mbajë klorit dhe papastërtitë e tjera.

  Përveç kësaj, çmimi i këtij filtri më shumë se "humane".

  Filtër shpirti nuk është vetëm e mirë për shëndetin e grave, por edhe i domosdoshëm për lëkurën dhe flokët. Filtruar dush kujdeset për çdo lloj të flokëve dhe lëkurës shumë më të lehtë - ujë të pastër rrit sapun shkume dhe shampo bën flokët më i dëgjueshëm dhe i shëndetshëm, prej kadifeje cilësi ofron lëkurës.  Dallimi pasi duke marrë një dush me ujë të pastër menjëherë ju mendoni, harrojmë për lëkurë të thatë, të shpëtoj nga ndjenjat e këqija dhe torturuar subtending ju irritations, skuqjen dhe flaking.

  Filter për dush bukuri pazëvendësueshëm dhe shëndetin e flokëve. Uji i pastër mund të punojnë mrekulli, zgjidhjen e problemeve me thatësi, brishtësinë dhe humbjen e flokëve. Flokët bëhen të bindur, krehje pushimin e funksionit të torturës. Përveç kësaj, pas filtër të ujit qëndrim të ndjeshme për flokë me ngjyra të ndryshme, duke u dhënë atyre bukurinë, famë dhe të apelit.

  Flokët e bukur dhe lëkurë të shëndetshme janë të pamundura pa ujë të pastër.

  Dhe për të bërë ujë të pastër në dush mund filtër vetëm mirë, të tilla si AQUAPHOR.

  Duke marrë një dush me klor në mendje se për shkak të përmbajtjes së ujit të elementeve kimike toksike të tilla si klor, hekur, njerëz arsenit kanë probleme me lëkurën dhe flokët. Sidomos nevidfiltrovanyh ujë të dëmshme për pacientët me psoriasis, ekzemë, pezmatim i lëkurës, dhe jashtëzakonisht i rrezikshëm për lëkurën delikate të fëmijëve dhe grave.

  Ruani veten. Vendos filtër të ujit dhe në banjo shumë.

  Diskutoni komuniteteve:

 • Cosmetology: Të Ndryshme
 • Ekologjia dhe njerëz