Cellulite se si për të luftuar celulitin


 • Çfarë ka celuliti?
 • Mënyra të padobishme për të luftuar celulitin
 • Liposuction
 • Anti-celulitin pantyhose
 • Metodat efektive për të luftuar celulitin

 • Çfarë ka celuliti?

  Cellulite - një problem femër.
  Dhe vetëm për shkak
  fibrave lidhës indeve që ata lirshme më shumë se meshkujt. Dhe
  kur toksina trupit të ngecë në vend, prodhimit të ngadalshme -
  ind lidhës zgjeron dhe formon celulitit. Cellulite
  fillon me çekuilibër në proceset nënlëkurës. Akumulon yndyrë
  pabarabartë në disa zona. Dhe për ta bërë atë më të qartë -
  të kthehet në të djathtë të quajtur celulitin. Ajo është quajtur
  "Lipodystrophy", që do të thotë metabolizmin e lipideve.

  Pak gra imune ndaj kësaj dukurie,
  pavarësisht nga mosha. Këtu janë vetëm një listë e vogël e faktorëve
  që ndikojnë në formimin e celulitit.

 • Mbipeshë
 • Hedhur peshë (dietë e gabuar).
 • Problemet në zorrë.
 • Qëndrimi i gabuar.
 • Mënyrë jetese i ulur.
 • Slim, formë-montim rroba.
 • OK pritjes.
 • Shtatzënia.

 • Mënyra të padobishme për të luftuar celulitin

  Ju nuk mund
  shpëtoj e celulitit duke përdorur krem ​​ose gels. Këto substanca
  në gjendje për të mbajtur të lëkurës sipërfaqe të përkulshëm vetëm. Një celulitin -
  fenomen i proceseve të brendshme të trupit. Ju gjithashtu vijnë në mendje
  trajtohen, për shembull, dhimbje brendshme përdorur krem.


  Pra, në rast të
  celuliti.

  Ju nuk mund të shpëtoj e celulitit, por
  duke bërë në palestër dhe pas gjatë masazh. Këto metoda japin vetëm
  Efekti afatshkurtër.


  Liposuction

  Kjo procedurë kirurgjike me të cilën
  pjesërisht të eliminuar yndyrë, por celulitin. Liposuction nuk është
  siguron që celuliti nuk do të zhvillojnë dhe progres në
  zonat fqinje ku qelizat yndyrë nuk janë të shkatërruara.


  Anti-celulitin pantyhose

  Ata
  mund t'ju shpëtojë nga celulitit në një fazë shumë të hershme, kur celulitit
  pothuajse padukshme për syrin. Një Waist zgjatur veshur
  thua mund të ndodhë efektin e kundërt. Që të sistemit të qarkullimit të gjakut

  mund të thyer dhe ky proces do të çojë vetëm në zhvillimin e celulitit.

  Magic shpëtoj e celulitit nuk ekzistojnë fare. Ju nuk mund të shpëtoj prej tij si me magji.


  Metodat efektive për të luftuar celulitin

  Luftuar celulitin duhet tërësisht. Online
  kjo metodë, një i vetëm që do të ju ndihmojë. Dhe atë
  Durim i përgjithshëm. Lufta kundër celulitit duhet të jetë e njëjtë
  i detyrueshëm si larja në mëngjes.

 • Sport. Përhershme "hënave"
  nuk do të të ndihmojë. Cellulite nuk ka frikë nga ata që janë nisur,
  hedhur nesër, pastaj filloi përsëri, etj Klasat më të dobishme - running,

  not, akvaerobika.
 • Lavazheve vagjinore. Çdo ditë. Kjo është jeta pas kjo do të jetë e dobishme për të fshij krem ​​të ndryshme anti-celulitit.
 • Masazh. Detyra juaj - për të rritur elasticitetin e rrobave. Shitjet janë doreza të veçanta dhe massager masazh.
 • Akupunkturë. Kjo metodë është e përshtatshme për ata që janë mbipeshë. Por ajo nuk mund të përdoret për venat me variçe.
 • Këto metoda mund të ju ndihmojë vetëm në fillim
  fazë e formimit të celulitit. Për fat të keq, në raste të përparuara, ju
  vetëm nuk mund të përballojnë. Ne do të duhet të kthehet për të profesionistëve. Dhe
  pastaj më në fund mundi celulitin dështojnë. Ne do të duhet të vazhdimisht
  të mbajtur të arsyeshme.

  Ndihmë trupi juaj gjithashtu i veçantë
  të ushqyerit. Dietë juaj duhet të jetë mjaft vitamina
  dhe minerale, sidomos vitaminë E. Kjo ndihmon normalizimin
  qarkullimi i gjakut (asnjë femër nuk është çudi e quajti atë vitaminë magji).
  Të jetë i sigurt për të përfshirë në laminaria tuaj menu dhe peshk. Ata do të ndihmojnë
  ngadalësojë zhvillimin e celulitit, si forcuar fibra lidhës
  pëlhura. Të jetë i sigurt për të përdorur perime dhe zarzavate të freskëta. Dhe kjo është e dobishme
  të kujtojnë se alkoolit dhe duhanit - miqtë kryesore
  celuliti. Të hequr qafe të këtyre "miqve". Nëse ju merrni veten në dorë
  dhe bëni të paktën një pjesë e rekomandimeve në verë nuk është turp

  duket në plazh në gjithë lavdinë e saj.