Cellulite - një mënyrë e jetës


 • Ku e bën celulitit
 • Çfarë thonë ekspertët
 • Si celuliti është formuar
 • Si për të parandaluar këtë?

 • Ku e bën celulitit

  I yndyrshëm
  pëlhurë përbëhet nga miliarda qelizave - adipocytes që grumbullohen
  Rezervat në formën e yndyrë. Adipocytes mund të rritet në vlerë prej 60 herë. Në
  Ata janë sandwiched mes fibrave fijor. Po
  formuar yndyrë trudnoustranimymi.

  Venoz
  Rrjedha ia zunë frymën në enët e gjakut kryhet dobët.
  Ënjtje Formuar dhimbshme e indin nënlëkuror. Sipërfaqja e lëkurës humbet
  smoothness e saj dhe elasticitet, ka dimples dhe karakteristikë
  tuberosity. Ka efekt portokalli zhvishem.

  Celuliti formuar.


  Çfarë thonë ekspertët


  Gjatë studimeve të ndryshme kanë gjetur një lidhje midis celulitit
  dhe estrogjenit hormon, i cili numri në trup femëror me
  rritet mosha. Sepse celuliti është faza e parë - normë për
  gratë.

  Nivele më të larta Cellulite shpesh fillojnë të vuajnë
  gratë që marrin ilaçe hormonale kontraceptive,
  ... Edhe mbështetësit e dieta të ndryshme! Ata shpresojnë se duke kufizuar
  vetë në ushqim, të bëjë "djeg" yndyrë. Por në fund nuk ka humbje peshe
  jo në ato vende, faqet vjeshtë, sytë uvalyuyutsya dhe celulitin
  mbetet në vend. Dhe peshë shumë.

  Cellulite


  dhe ka një numër arsyesh, të tilla si pirja e duhanit, mungesa e ushtrimit
  mënyrën e jetesës, trashëgim, shkelje e imunitetit, etj


  Si celuliti është formuar

  Femrat
  trupi ka tendencë për të grumbulluar yndyrë trupit tepërt në sigurtë
  Zonat: hips dhe mollaqe. Ind dhjamor është i përbërë nga
  Qelizat adipocyte, të cilat janë të rrethuar nga ind i dendur lidhës
  fibrave bashkangjitur në sipërfaqe të lëkurës.
  Me akumulimin e yndyrës
  Rritja adipocytes në vëllim, duke bërë presion në lëkurë nga brenda. Në
  Në të njëjtën kohë, fibrat që lidhin qelizat yndyrë dhe sipërfaqe të lëkurës,
  i ngjeshur, duke tërhequr në thellësinë e lëkurës. Së bashku, këto gunga konvekse dhe vrima
  duke i dhënë lëkurës një lloj i "lëvozhgë portokalli".

  Madhësia më e madhe e adipocytes,
  edhe më shumë stres muret lidhës ind - dhe më shumë
  i theksuar është efekti i "lëvozhgë portokalli".


  Si për të parandaluar këtë?

  Plotësisht
  të hequr qafe celulitin nuk mund të formohet. Por pauzë dhe
  parandaluar zhvillimin e saj të jetë e mundur. Për të parandaluar celulitin
  duhet të sigurojë një efekt gjithëpërfshirës në trup - për të përmirësuar
  rrjedhjen e gjakut në indet nënlëkurore dhjamor dhe intensifikojnë shkëmbimit
  substanca.

  Në luftën kundër celulitit dhe ndihmë
  stërvitje, dietë të ekuilibruar, ndalohet pirja e duhanit. Nga
  rekomandim mjeku mund të aplikojnë përfundon profesionale,
  hirudotherapy, vajra aromatike dhe masazh i kombinuar me

  produktet mjekësore dhe kozmetike.