Surgical dhe cik kontur


 • Llojet e buzët plastike

  Çdo gjë kalon, çdo gjë ndryshon - mbetet një gratë të vazhdueshme dëshirë
  të duken tërheqës. Në shumë mënyra kjo ndihmon kozmetike, duke lejuar
  fshehur metat dhe të nxjerrë në pah meritat. Por në disa raste pa
  Kirurg plastik Ndihma është e nevojshme. Për shembull, kur
  grua dëshiron të jetë sexy, buzët shëndoshet, ishin përsëri
  Buzët populyarnymi.plastika

  Llojet e buzët plastike

  Plastike Gloss vjen në dy forma - kirurgjik dhe kontur. Kërkesë
  lloj specifik i plastikës të varet nga kushtet mjekësore dhe dëshiruar
  Rezultati përfundimtar.


  Kirurgji plastike
  përdoret kur është e nevojshme

  ndryshim radikal në formën e buzëve - fshirjes plagët ndryshme, cysts,
  Lythat dhe rritje të tjera në buzët e tij; formë korrigjim i gojës
  qoshet fuzuara; duke reduktuar madhësinë e buzëve. Ky operacion
  është nën anestezi, ajo është se rrip është prerë
  Skin kërkohet madhësia në pjesën e sipërme cik (më të ulët), në këtë mënyrë
  krijon një kontur të re dëshiruar. Mbivendosur mbi qepje mesatare shtrirje
  pas gjashtë javësh, gjurmë të lë mbresë është pothuajse i padukshëm,
  në qoftë se duhet të maskohen lehtësisht të kuq buzësh. Kjo metodë është e mirë,
  Rezultati është jeta, por duhet të marrë parasysh të mundshëm
  Ndryshimet e moshës lidhur.


  Kontur
  përdorur në qoftë se një grua dëshiron për të rritur volumin lip


  ose të shpëtoj prej moshës dhe rrudhave të fytyrës rreth gojës.
  Ka dy metoda popullore - duke përdorur biopolymer ndryshme
  xhel dhe indet e vet ngulitje pacientit.


  Procedura për përdorimin e gels bëhet nën anestezi lokale.
  Hala hollë, lë asnjë mbetje, lloj i zgjedhur i xhel injektuar në
  cik, të cilat pastaj kusht formën dëshiruar - ajo përdor
  masazh. Brenda dy javësh ënjtje të shkuar poshtë, dhe ju mund të gëzojnë
  të rezultojë në pasqyrë! Megjithatë, duhet theksuar se këtë metodë
  Lip shtim jetëshkurtër, kohëzgjatja maksimale e drogës -
  vit pas procedurës, ju duhet të plotësoni buzët përsëri.


  Është e rekomanduar për të përdorur të njëjtin lloj të xhel që herën e fundit,
  Rreziku ndryshe i lartë i efekteve anësore.
  Zgjedhja e drogës për contouring kirurg kryen nën
  informacion në lidhje me shëndetin e pacientit - lëkurën e saj, thellësi rrudhë,
  komponentët tolerancës individ xhel biopolymer.
  Kozmetike më popullor përdor acid Hyaluronic
  dhe kolagjenit. Vini re se uji tërhequr xhel i aftë
  të ndryshojë formën e buzëve pas xhel fillon të shpërndajë. Më parë
  në disa raste kanë të bëjnë ri-rregulluar formën e buzëve
  një muaj e gjysmë pas operacionit të parë.  Metoda e dytë e përmirësuar formën Lip - ngulitje vet
  ind yndyror - është përdorur nga aplikuar një anestezi të përgjithshme. Thelbi i saj
  është ajo e indeve peresadzhuyutsya yndyrë bark
  në buzë, asnjë gjurmë është lënë në stomak - i vogël
  bruises në marrjen e mostrave shpejt zhduket ose të bëjnë
  i padukshëm. Duhet të theksohet se në një operacion mund
  zë vend vetëm 30-40 për qind të qelizave, kështu që procedura duhet
  disa herë të përsëritura, që nuk ishte në gunga dhe parregullsive buzët.
  Komplikimet pas kontur plastike lip mund të shmanget nëse ju paguani
  vëmendje të contraindications për një operacion të tillë.

  Jo fort
  rekomandohet të përdorë për kirurgji mbi buzët e tij kur
  eshte akute ose kronike, individual
  intolerancë për komponentët e drogës, të çrregullimeve të sistemit imunitar,
  shtatzënisë.

  Nëse të gjitha rekomandimet e mjekut kontur të ju lejojnë për të
  gjata për të shijuar buzët sensual shëndoshet dhe të këndshme të tjerët
  burrat.
  Informacion nga artikullin "buzët plastike."