Të ngadalësuar procesin e plakjes biorevitalization


 • Contraindication
 • Rezultatet

 • Biorevitalization - një procedurë injektuar acid Hyaluronic rrjedh mënyrë e madhe bioteknologjike. Për injeksion përdorur kaluar apo ndër stitched molekula e acidit Hyaluronic (absorbohet shumë më ngadalë se acidit Hyaluronic përdorur në kokteje mezoterapevicheskih). Acid Hyaluronic është një përbërës natyral i lëkurës sonë dhe ka aftësinë për të bashkëvepruar me receptorët në procesin e rigjenerimit qelizore dhe të drejtuar (vetë) inde, kjo është vetëm një molekulë mund të jenë të tërhequr për njëqind molekulave të ujit.

  Procedura më e zakonshme është kryer në fytyrë, qafë, décolleté, duart.

  Përgatitja për biorevitalisation zgjedhur individualisht për çdo pacient. Para trajtimit lëkura trajtohet zgjidhje pa mikrobe.

  Acid hialuronik administrohet me injeksion ne zonen më në nevojë të lagështisë.

  Contraindication

 • Koagulimit të gjakut
 • Shtatzënia dhe laktacionit
 • Rëndim të sëmundjeve kronike, respirator akut
 • Inflamacion akut i faqes pretenduar injeksion.

 • Rezultatet

  Rezultatet e para janë të dukshme pas disa ditë pas biorevitalisation - përmirëson çehre, rrudhat janë të mbushura.
  Efekti kryesor vjen më vonë, acid Hyaluronic futur shkakton lëkurë të prodhojnë acid Hyaluronic e vet, duke stimuluar lëkurë të vetë-shëruese.  Kursi përbëhet nga katër procedurat ndërmjet tyre duhet të bëjë një pushim për rreth një muaj.

  Përfundimisht procedurë byorevytalyzatsyy mund të përsëritet.

  Metodat biorevitalisation ju lejon të rivendosur plotësisht ton, elasticitet dhe ngjyra, afatgjatë për të mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira. Për shkak të drogës është injektuar direkt në lëkurë, duke e lënë teknologji byorevytalyzatsyy unbeatable të gjitha llojet e kozmetikës që ndikojnë vetëm në sipërfaqe.

  Për më shumë informacion dhe këshilla në lidhje me kryerjen e procedurës biorevitalisation dispozicion nga cosmetology Qendra hardware specialist ELOSMED.