Këto qime të ndryshme


 • Shtëpi
 • Straightening

 • Në vitet e fundit, modës për të qetë me shkëlqim kaçurrel hairstyles flokët e problemit është bërë edhe më urgjente. Disa vjet më parë ishte i pazgjidhshëm; por tani parukeri Salons ofrojnë një gamë të gjerë të trajtimeve për straightening e flokëve. Conventionally, ato mund të ndahen në dy lloje: mekanik (duke përdorur "nxehtë" stacking) dhe kimike (duke përdorur kimikate të veçanta). Ju gjithashtu mund të rregulloj flokët tuaj vetë në shtëpi.  Shtëpi

  Përkohësisht të lehtë për të hequr qafe të curls përdorur pajisje të posaçme. Attachment për straightening e flokëve është e pajisur zakonisht me të gjitha modelet moderne të pincë.

  Mjaft popullore special hekuri straightening.

  Mundësisht hekur dhe nozzles me një shtresë qeramike në vend të metalit - kjo është shumë e rëndësishme për flokë të shëndetshëm. Fillesat qeramike përveç në mënyrë të barabartë të qetë. Duke përdorur pajisjen siguron një korrigjim të ngjashëm efekt vetëm në qoftë se flokët nuk është shumë e vështirë. Hairstyles Smooth i ruajtur, zakonisht larje tjetër e flokëve. Me përdorimi i shpeshtë i pajisjeve straightening termike duhet të braktiset ngjyrë e flokëve kimike, që të mos shkaktojë dëme shtesë. Por mjete të posaçme për të mbrojtur flokët nuk duhet të neglizhohet.

  Curls luftën gjithashtu mund të përdorni një shampo të veçantë dhe kondicioner për flokët kaçurrel. Pas larë flokët tuaj duhet të tejkalohen dhe duke filluar nga rrënjët do të thotë për të vënë flokët kaçurrel me glicerinë. Pengesë kryesore e kësaj metode - brishtësia e flokëve, ditën tjetër ai do të duhet të bëjë përsëri.


  Flokët Smooth, e krijuar nga duart, në nevojë për lagështi, shi, dhe ajo ka frikë të ngrohjes. Përveç kësaj, përdorimi i vazhdueshëm i mjeteve styling termike ndikim negativ në flokë. Nëse jeni të lodhur nga messing me pranga dhe panik çdo herë ai e pa një re në qiell, atëherë është koha për të shkuar në sallon e flokëve.


  Straightening

  Permanent (kimike) straightening flokët - e përkryer për ata që duan të heqin qafe e curls gjata. Kjo metodë në ndikimin e butë e kimikateve specialiteti në strukturën e flokëve në nivel molekular.

  Në procedurën tre faza: së pari do të thotë korrigjimi i përpunuar flokët, pastaj konvertim, dhe përfundimtar të ajrit të kondicionuar fazë. Procedura straightening kimike në thelb valë të ngjashme kimike, dhe natyrisht, nuk e tij edhe një shtrirje mund të klasifikohen si të dobishme. Megjithatë, pajisjet moderne, në të cilën përfshihen spitalet dhe përbërës të tillë si proteinat e grurit, vajra esenciale, vitamina Accessibility kujdeseni, të zvogëlojë ndikimin negativ të kimikateve në minimum.

  Flokët të butë dhe me shkëlqim, që rezulton drejtimi kimik kërkon korrigjim pas disa muajsh, kur rrënjët rriten përsëri flokët e re. Me procedurë të përhershëm straightening mund të shpëtoj nga curls natyrore, dhe i bezdisshëm "kimi".


  Straightening mund të kryhet duke përdorur një kujdes të veçantë lëkurës, dhe pa të. Nëse kokës është e ndjeshme ose duhet të përdorni shumë korrigjimi zgjidhje është veçanërisht e rëndësishme për të aplikuar sunscreen, për të shmangur djegiet.


  Straightening kimike e flokëve nuk është procedurë që ju mund të bëni vetë.

  Para së gjithash, jo të gjitha rezervat straightening cilësinë dhe fillesa të mira të qetë. Përveç kësaj, në varësi të trashësisë së flokëve dhe flokët dendësi të kostove kimike dhe kohën e veprimit mund të ndryshojnë. Është më mirë të gjesh strehë master, i cili do të marr formula individuale.


  Për të ruajtur të shëndetshme e flokëve në kërkim, rregullohet pas procedurës është e rëndësishme për t'i pajisur ata me fuqinë e nevojshme dhe sidomos lagështi. Ju mund të përdorni balms gatshme dhe maska ​​për flokët - një industri moderne bukuri ofron një gamë të madhe të objekteve rekreative. Dhe ju mund të përdorni metodat më pak efektive gjyshen.

  Për shembull, një maskë me yolks vezë, një lugë mjaltë dhe disa pika vaj rodhe - një mënyrë e mirë për të rikthyer shëndetin e dobësuar flokët. Flokët duhet të jenë të mbrojtur nga ekspozimi ndaj temperaturave të larta, rrezet UV, kripë deti dhe klorit. Kimike vijë i drejtë për t'u ngjyrosur flokët është bërë më e mirë jo më parë se tre deri në katër javë pas procedurës restyling.

  Informacion nga artikullin "flokëve kokëfortë"