Kjo është depilim ndryshme


 • Depilim pa dhimbje dhe acarim
 • Çdo gjë që ju duhet të dini në lidhje me heqjen e flokëve dylli
 • Xhel dhe krem
 • Epilators dhe kositëset
 • Vogëlsira kërkohet dhe këshilla

 • Depilim pa dhimbje dhe të inatosur?
  ? Unë kam


  Në rastin e gjetjes shpëtoj e flokëve padëshiruar që ju doni të shpenzojnë atë në një program të tillë, mos harroni depilim 7 rregulla pa dhimbje:

 • Gjithmonë aty me vëmendje në këtë temë, i cili po shkon për të hequr flokët. Pavarësisht zgjedhjes suaj ra mbi heqjen e flokëve Depilator ose berber dezinfektoj teh konvencionale. Gjithashtu Sigurohuni që lëkura është krejtësisht i pastër.
 • Përdorni azulenovyy dylli ose depilator në zonat ku lëkura është e thatë apo tepër i ndjeshëm.

  Sipër nesh dhe lloj dylli i projektuar posaçërisht për llojin e lëkurës tuaj. Minus një - procedurë nuk është pa dhimbje.
 • Nuk Staraysya përdorin dylli ose depilatory në periudha para menstruacioneve dhe gjatë menstruacioneve. Pengesë dhimbje në këtë kohë në rritje dhe për këtë arsye më mirë përdorimi depilator mbartës flokët.
 • Eliminon acarim në fazën fillestare dhe dëshmon të inflamacionit. Për të ndihmuar në këtë situatë mund të jetë mjeti për të kujdesen për të porsalindurit ose në mënyrë specifike të dedikuara për këtë balms dhe kremra.
 • Në rastin e të gjitha varietet ju zgjodhi makinë rroje zakonshëm, mos harroni se ajo duhet të jetë vetëm nën buzë e qimeve udhëzues.


  Përndryshe ju nuk do të jetë në gjendje për të hequr ato plotësisht.
 • Vështirësitë pas pimples depilim duhet patjetër të shihni një dermatolog apo yndyrat me vaj erëkëndshëm antibiotik.
 • Rregullisht e lëkurë ato fusha të cilat prodhohen heqjen e flokëve. Shumica peels përmbajnë acide frutash, dhe përdorimi i tyre do të ndihmojë në parandalimin e qime që rritet përbrenda do të lehtësojë lulëzim e qelizave të lëkurës vdekur dhe liroj në bazën e bosht e flokëve.

 • Çdo gjë që ju duhet të dini në lidhje me heqjen e flokëve dylli

  Kjo procedurë është efektiv dhe më afatgjatë se metodat e tjera të heqja e flokëve flasin, ju ndoshta nuk duhet, por këtu janë disa rregulla për përdorimin e dylli duhet të dini.  Kjo rrallë është shkruar udhëzimet, kështu që para se të përpiqet të parë të dini se çfarë është depilim më i mirë dhe që është kryer në gjatësinë e flokëve jo më pak se një centimetër. Para procedurës së rekomanduar nga lëkurë. Në rast se lëkura është e ndjeshme, të pastër atë nga exfoliated qoftë një ditë më parë përdorimin e dylli.

  Llaçi ngrohet parë dylli në duarve dhe vetëm pas ngjit në drejtimin e rritjes së flokëve në lëkurë. Këto patches janë thyer befas, dhe më shumë lëkura është shtrirë, më i dobët do të jetë dhimbje.

  Qimet e mbetura mund të hiqet me patch përdorura.

  Dhe për të hequr mbetjet e dylli projektuar posaçërisht për vaj ulliri. Zgjidh vlerë dylli me aplikues të përshtatshëm, duke u shpëtoj e flokëve padëshiruar me ajo do të ketë asnjë problem dhe e ve pothuajse olstviem.

  Xhel dhe krem

  Çfarë sekretet janë fshehur prapa përdorimit të fletëpalosjeve reklamave dhe paketave me ngjyrë? Si të përdorni dhe çfarë të ketë frikë?

  Xhel dhe krem ​​janë sigurisht të përshtatshme, pa dhimbje dhe më efektive se rroje konvencionale. Megjithatë, duke zgjedhur një droge të caktuar udalyayuschyy nevojën e flokëve që të jetë i sigurt se ajo është e përshtatshme për llojin e lëkurës tuaj dhe për këtë arsye nuk duhet të harrojmë për testet.

  Më shpesh këshilluar për të kryer kontrolle mbi pajtueshmërinë me lëkurë në zonën e parakrah dhe këmbë viç në zonë.

  Aplikoni ilaçe është e rekomanduar për lëkurë të thatë me një shtresë të trashë që mbulon të gjithë depiliruemuyu sipërfaqe.

  Mbani aplikuar në krem ​​të lëkurës apo xhel duhet të jetë për aq kohë sa është specifikuar. Një lopatë xhiruar bashkangjitur drogës. Kur heqjen depylyatora shpatullën nuk duhet të jetë vështirë për të trupit, si ajo mund të dëmtojë lëkurën.

  Mbetjet e një krem ​​ose xhel larë me ujë të ftohtë apo të valë. Lëkura nuk është fshihen dhe të thata.

  Është gjithashtu e rekomanduar për të përdorur mjete të posaçme pas depilim. Në dispozicion si një dush xhel dhe kremra e kaluar pas dush, dhe të rehatshme se përveç funksioneve bazë të higjienës që kanë për qëllim pezullimin e përkohshëm të rritjes së flokëve.

  Epilators dhe kositëset

  Pra, shpesh të referuara si makinat elektrike për heqjen e flokëve. Konsideroni llojet dhe funksionet e tyre për të cilat ata kanë për qëllim:

 • Makinë prerëse. Projektuar posaçërisht për heqjen e flokëve zonat intime. Përdorin atë për të bërë flokët seksi origjinale. Ajo është gjithashtu i përshtatshëm për heqjen e qimeve më të gjata se një centimetër.
 • Depilator. Ju ndoshta shpesh menduar për blerjen e këtë mrekulli - makina, por nuk e di se cilat karakteristika të rëndësishme. Zgjedhja më e mirë do të bëjë dhe model që të jetë e pajisur me shpejtësi të shumta depilim dhe të sistemit të lëkurës masazh. Këto procedurë heqjen karakteristika flokët do të jetë pa dhimbje.

  Ajo nuk duhet të harrojmë se ajo është e mirë për të mbajtur heqjen e flokëve menjëherë pas daljes nga banjo

 • Vogëlsira kërkohet dhe këshilla

 • D-Panthenol ose Alantan Plus i madh acarim të ndihmojë në heqjen pas depilim. Fondet janë të destinuara për lëkurën e porsalindur dhe për këtë arsye shumë e përshtatshme për çdo lëkurë delikate të një të rrituri.
 • Mos menjëherë pas depilim veshin rroba të bëra nga pëlhura sintetike. Lëkura e nevojshme Pjesa tjetër, kështu që të përpiqet disa ditë për të shmangur kontakt të drejtpërdrejtë me diell.
 • Depilim është e mirë për të caktojë në mbrëmje. Gjatë natës mëposhtme lëkurë mund të relaksoheni dhe të pushoni.

 • Për të nevojshme para se të çdo lloj të heqjes së flokëve masazh nevojë furçë, fiks apo sfungjer përafërt. Kjo procedurë jo vetëm të çon warms lëkurën dhe flokët, por edhe heq dhimbjen gjatë depilim.