Sostra ngërdheshje Botox


 • Gravitetit Call
 • Veten Pygmalion
 • Gjeniu i komunikimit
 • Motra veprim!
 • feysforminh
 • Aerobics Face
 • Fitness fytyrës
 • Lobi - Botox, buzët dhe cheeks në - Filler,
  në periferi - bisedë e NN, i cili "bëri përsëri prej plastike, dhe kështu
  dështoi, duke fjetur me sy hapur ... "Shumë gra torturë të mbetet
  çon rinj të faktit se ata janë më shumë si pjesë të
  Madame Tussauds. Mos buzëqeshni, mos qaj, mos e hmuryatsya nuk qesh.

  Prandaj, është për t'u habitur në shikim të parë mënyrë paradoksale luftën për
  Rinia e përjetshme me ushtrime të veçanta. Disa emra që
  qëndrim - "pickim betejë", "gjë e mërzitshme luan", "ngërdheshje shëmtuar"!

  Por
  Audienca hrymasuye për fat të mirë të pretendojnë se të gjitha këto gjëra të egra
  ndihmuar ata jo vetëm që të ndjehen të rinj dhe energjik, por edhe
  shikoni në përputhje me rrethanat. Libra dhe CD-ve të këtyre komplekseve
  Ushtrime të ndryshojnë miliona kopje.


  Gravitetit Call

  Vetëm sa shpejt personin e plakjes
  varet nga disa parametra - pamja si (shirokoskulye
  duken më të rinj se sa bashkëmoshatarët e tyre uzkolitsy) kushtetutë (më shumë
  mbipeshë, personi më i vjetër duket) i trashëgim (në
  Para së gjithash, përmbajtja e kolagjenit në lëkurë). Treguesit ne jemi
  fuqia për të ndryshuar, përveç që ju mund të humbni peshë.


  Por një tjetër i rëndësishëm parametër - forca e muskujve - ekspozuar plotësisht


  korrigjim! Duket më e re se mosha e saj, ata të cilët kanë një të mirë-zhvilluar
  Muskujt imitator - mësuesit, announcers, aktorë, prezantuesit. Çfarë
  Muskujt e fytyrës më shumë ne të vendoset, elasticitet më i lartë dhe më të mirë të lëkurës
  konturet e fytyrës. Jo për të përmendur ashpërsinë e saj dhe gjallëri, pa
  të cilat askush nuk do të jetë kurrë tërheqës.
  Dhe njerëzit me shprehjet e ngadaltë të fytyrës të duken jo vetëm të freskëta, por edhe mbi
  mosha e tij. A nuk është kjo një arsye më në fund të shkojnë për të punuar në mënyrë aktive
  person?


  Veten Pygmalion

  Në fjalët e ekspertëve amerikanë në palestër për t'u përballur me të vjetër
  Cargo (. Eng shtrigë) e bukurive të rinj të bëjë tri gjëra: trashëgim
  (Eng -. Trashëgim), mosha (Eng.

  - Age) dhe gravitetit (Eng. -
  gravitacionit). Kjo është për të luftuar ata dhe i dërgoi gjimnastikë dhe joga për
  feysforminh personi, feysbildinh, Body përkul ... Ata ndryshojnë në detaje, dhe
  në terma globale, reduktohet në trajnimin muskujt e fytyrës dhe qafës (dhe ato
  Personi mbi 50) dhe të ndihmojë për të përballuar me moshën tipike
  ndryshime:

 • ngritni vetullat dhe qepallat,
 • refresh cheeks,
 • shkurtojë hundë,
 • bëj buzët më të plotë,
 • mjekër të pastër,
 • qetë dhe zgjat qafën.

 • Gjeniu i komunikimit

  Si një bonus bukur ushtrime të fytyrës ndihmojë të zgjidhur disa probleme shëndetësore.

 • Në feysforminh, për shembull, përqendrohet në sjellje dhe ulje

  kokën mbrapa ushtrime për t'ju ndihmuar të heqin qafe e këtij sistemi
  shembur dhe dhimbje koke vasomotor.
 • Ushtrimet Eye (ata kanë ndonjë gjimnastikë fytyrës)
  duke vepruar në sy si një maskë freskuese dhe në disa raste
  të ndihmuar të përmirësuar shikimi për shkak të normalizimit të qarkullimit të gjakut në
  zonë. Rrudhë Kompleksi mbi ballin e tij relakson dhe ndihmon
  "Shkarkoj" kreu lodhje brainwork.
 • Trajnimi muskujt e fytyrës ndihmon për të ndjehen më të lirë në publik.
  Një shumë, ndërsa duke folur përfshijnë faqet dhe buzët mbaron - kush
  siklet, i cili për shkak të sekretit. Pas heqjes presionin e muskujve nga

  ushtrim, një person fillon të ndjehen shumë më të lirë dhe
  kështu kanë më shumë mundësi për të tërhequr shoqërues.
 • Heqin qoshet e gojës së saj në një buzëqeshje - edhe nëse ju nuk keni një shumë e fun.
  Ndjenja tuaja në mënyrë të pashmangshme të përmirësuar dhe ju do të fillojnë të buzëqeshje pa
  përpjekje shtesë.

 • Motra veprim!

  Infektues palestër për një person, ne duhet të kujtojmë edhe rregulla të thjeshta.

 • Në këtë rast, rregullsia është e rëndësishme - edhe 15 minuta, por çdo ditë.
  Prolenivshis javë, ju do të reduktojë në zero rezultatet e muajve të punës.
 • Të bësh një aktivitet të ri, të ndiqni të gjitha udhëzimet e autorëve nuk të ketë linja të reja dhe jo një dhimbje koke.


 • feysforminh

 • Themeluesi i saj ofron Benita Kantieni
  duke përdorur një qasje të integruar: meditim, të punojnë në sjellje dhe
  pikat acupressure në fakt ushtron "formën"
  personi. Asnjë lëvizje e papritur - çdo gjë është e butë dhe me kujdes.
 • Ushtrime tipike, lëvizjet veshët që shtrënguar fytyrë ovale; "Pearl Ridge", që shtrihet dhe drejton shpinën e tij.
 • Lëvizjet e muskujve të kontrolluara nga gishtat që për special
  skemë për të shtypni në pika të caktuara. Kursi fillestar - 3 javë.

 • Aerobics Face

 • Kjo teknikë shpiku beautician Carol Maddzhio
  pasi njerëzit i tha asaj se ajo ishte "shumë e vjetër është në 36 'e tij.


  Plastike ajo kishte frikë pasi ajo pa sukses e bëri atë
  mik, dhe kjo e bëri atë në një shpikje e sistemit të tyre.
 • Kryesore "mashtrim" Maddzhio - të punojnë me muskuj të caktuara të fytyrës.
  Për fusha të tjera ka mbetur i palëvizshëm gjatë ushtrimit, Maddzhio
  rekomandon që të aplikojnë për ballë dhe gishtat për të mbajtur lëkurën, ndërsa i ri
  Ushtrimi nuk do të zotërohen.
 • Kompleksi llogaritet për 4 javë.
 • Fitness fytyrës

 • Ky trajner palestër zhvillim Jack Lallana.
  Ai është 90, dhe ai do të japë një kokë të fillojë të rinj - dhe në aspektin e paraqitjes, dhe
  Kushtet e forcë fizike. Si fëmijë ai ishte i neveritshëm dhe do të mbajë në masë
  Mjekët sherr dhe prindërit. Por pastaj u bë i interesuar në palestër, hapi i parë

  dyqanet zinxhir palestër në SHBA dhe u bë një hero kombëtar i vendit.
 • Fytyres Ushtrimet - vetëm një pjesë e programit të tij. Lëvizja aktiv, me
  amplitudë të madhe. Ilustrues shembull - një ushtrim për të qafës: Jack
  dhëmbët duke mbajtur një libër të trashë, tund kokën e tij me dhunë nga ana e në
  drejtim.
 • Për disa ushtrime ajo duket barbare, por një energji të zemëruar festojnë të gjithë - të dy mbështetësit dhe kundërshtarët.
 • Më i lartë