Sekretet e manikyr duhur


 • Faza e parë
 • Thonjtë Sharp
 • Asgjë më shumë
 • Mbulimi i përsosur
 • Fixing efekt

 • Faza e parë

  Manikyr të bërë, zakonisht javore. Lani dorë tërësisht me gozhdë të hequr mbetjet e llak vjetër. Për këtë leshi pambuku me mjet polish mbartës (mundësisht pa aceton!) Compress gozhdë dhe të mbajë dy ose tre sekonda për të shpërndarë llak vjetër dhe pastaj të hequr atë në një lëvizje. Nëse gozhdë fërkim i gjatë, me kalimin e kohës sipërfaqen e saj mund të bëhet poroze dhe të përafërt.


  Thonjtë Sharp

  Pas heqjes thonjtë vjetra llak sigurojnë formën e dëshiruar duke përdorur fotografi gozhdë. Nevrikos është vetëm thonjtë e thatë, i lagësht mund të fillojnë të bie.

  Shumica Lëvizjet duhet të kryhet në një drejtim - nga maja e gozhdë në vrima e tij. Thonjtë shumë të gjatë më të mira për të shkurtojë me gërshërë dhe pastaj nevrikos.

  Më të mirë për të përdorur një sharrë me sipërfaqe gjobë. Për të kontrolluar Emery, shpenzojnë atë në planin e dore - ajo nuk duhet të dëmtojë të zeroja e lëkurës. Shmangni mjete hekuri - atë dje. Baza për pluhur të jenë gome ose kartoni.

  Formulari do të varet nga forma e gozhdë dhe gishtin. Thonjtë Sheshi i dekoruar dhe vetëm gishtat e gjatë e hollë. Në raste të tjera, të arsyeshme formë më të mirë klasik ovale. Ju nuk mund thellësisht të prerë larg qoshet e thonjve, sepse ajo mund të shkaktojë inflamacion dhe problemi i hyrë në mish gozhdë.  Asgjë më shumë

  Hapi i ardhshëm - duke hequr cuticle. Për ta bërë këtë, të aplikojnë cuticle lëngshme të veçantë për të zbutur cuticles dhe tre minuta mbajë duart në ujë të ngrohtë me disa pika e livando ose vaj bajame.
  Pastaj rrinë portokalli apo gishti tregues, mbështjellë me një peshqir, butësisht rrëshqitje lëkurë të hollë rreth gozhdë prapa.

  Pikoj në cuticle vogël të ndonjë vajrat ushqyese dhe masazh çdo gozhdë. Proces shumë ngadalëson rritjen e cuticle, por ju mund të përdorni mjete të posaçme dhe duke ndaluar rritjen e saj.


  Mbulimi i përsosur

  Së fundi - llak. Hiq nga thonjtë e mbetjeve të naftës zhytur në gozhdë polonisht shtupë pambuku mbartës.

  Pastaj përdorni llak-bazë, përmes të cilit ngjyra kryesor do të jetë në nivel më të thellë dhe do të qëndrojnë më gjatë. Pastaj bojë zgjedhur imponojë tsveta.Ne shkundur një shishe llak, dhe pokatayte atë në mes duarve tuaja - kështu që të bëjë të gjitha manikyrin manikyr, gozhdë që nuk shfaqet në flluska e ajrit që mund të rrënojat gozhdë përsosur.

  Teknologji profesional llak është fare e thjeshtë. Së pari, në lidhje me pjesën qëndrore të furçë thonjsh dhe pastaj butësisht shtyjnë atë për të kufizuar. Mbajtja dorën e tij në gozhdë, për të çuar atë deri në majë me një presion të lehtë. Jo të llak me kujdes bojë mbi anët e gozhdë.

  Përmendur në manicures në atë kohë, dhe nuk ka kohë të presë deri bojë është e thatë? Për të shpejtuar procesin, ju mund dip gishtat në ujë të ftohtë, pasi gozhdë shkaktuar shtresa e fundit. Kjo është më efikas se tharëse ajri të ngrohtë.


  Fixing efekt

  Në shtresën e konkluzionit të fixes pa ngjyrë lustër, kështu bojë do të thahen më shpejt dhe të jenë të mbajë më të fortë. Kjo procedurë duhet të përsëritet çdo dy apo tre ditë, të mbuluar tuaj - kështu që ju ruani manikyr të gjatë. Mos e përdorni këtë llak konvencionale sepse shtresë është shumë e trashë dhe derdhje Veshje vetëm të përshpejtuar, por gozhdë fiksimi i pangjyrë duhet të jetë në grupe tuaj manikyr kërkuara.  Nëse keni mbindjeshmëri për të pikturuar apo nuk duan shpesh mbuluar llak thonjsh, thonjtë glitter mund të rritet duke përdorur lëng limoni ose uthull rrushi, ose, thonjtë lëmuar në një fund pasqyrë duke përdorur një fotografi të veçanta gozhdë, polisher, e cila ka katër sipërfaqet punuese të veshura Shifrat tregojnë rend të lustrim.