Artizanat


 • A nuk e prerë thonjtë zotat tuaj
 • Pjesa kryesore e gozhdë
 • Llojet manikyr

 • Megjithatë, zgjedhja e manikyr - ajo i dytë. Së pari ju duhet të gjeni një të mirë
  mjeshtrave. Highly specialist shumë i parë
  të shqyrtojë me kujdes thonjtë tuaj dhe pastaj të ofrojnë një grup të veçantë të
  Procedurat. Sigurisht, të jetë i sigurt për të dëgjuar dëshirat tuaja: për shembull,
  që do formë dhe kohëzgjatjen e thonjve, ju vendosni. Në këtë ndarje
  punës domosdo të rezultojë do të bëjnë të lumtur.


  A nuk e prerë thonjtë zotat tuaj

  Ju keni zgjedhur manikyr që i përshtatet duart tuaja. Por pastaj doli,
  Procedura është e dhimbshme, por pasi duart e saj dhemb nga abrasions dhe burrs.
  Çfarë është çështje? Kjo rezulton, më punonjësit e salloneve të bukurisë

  lejojnë një numër të mete shumë e keqe.

 • Para së gjithash, ju nuk mund thonjtë obpylyuvaty pas njomje në dush - si kjo procedurë e bën thonjtë e butë dhe i brishtë.
 • Nuk mund të përdoret për thonjtë natyrore dhe saws vështirë metalike - thonjtë pasi ata të fillojnë të bie dhe të thyer.
 • Për këtë arsye, gërshërë gozhdë e thatë nuk mund të trajtojë.

 • Pjesa kryesore e gozhdë

  Zakonisht manikyr zgjedhin metodën e heqjes cuticle. Kujtojnë se
  cuticle - një dele e lëkurës që mbulon dal e gozhdë,
  i quajtur, nga rruga, matricë. Specialistët manikyr di se më shumë
  prerë cuticles qelizat e shëndetshme, dhe më shpejt ajo rritet me bollëk.  Të tillë një përgjigje mbrojtjes. Përveç kësaj, shkurtuar i përafërt cuticle
  çon në ndarjen e thonjve, ngadalësuar rritjen e tyre, shfaqjen e
  burrs dhe brazdat e gjatësisë në pjatë gozhdë. Nail privuar
  cuticle më tepër bie në një kërpudhat apo zemërim.

  Manikyr Modern përfshin heqjen butë e qelizave të vdekur
  cuticles, gishtat hidratues, burrs trajtimit. I ri
  Krem evropiane përdorimit unedged manikyr të veçanta dhe të lëngjeve
  mbartës cuticle.

  Mjetet e tilla janë të dy llojeve: alkaline dhe acid. Alkaline i projektuar për të shpërndarë brirë lëkurën të thatë. Alfaoksikislotnye komplekset (acidet e frutave)

  kanë afërsisht të njëjtën efekt pastron, por ata janë më të
  dashamirës sepse ajo nuk bën cuticles thatë. Ata janë të duhet të zgjedhin nëse
  ju keni lëkurë të ndjeshme në duar. Në mes të sesioneve në sallon bukurie mund
  moisturize cuticles shtëpinë e vet - me një të veçantë
  laps.

  Një mjeshtër i mirë gjithmonë pas zvogëlimin cuticles kauzën
  antiseptik. Vetëm atëherë mund të vazhdojë për dezinfektim hidratues
  Procedurat. Nga rruga, përgatitjet për cuticles hidratues janë të lirë
  vaj, absorbohet lehtë dhe nuk kërkon thonjtë degreasing para
  aplikoni llak.


  Llojet manikyr

  Duke marrë me cuticle, ju mund të zgjidhni manikyr të përshtatshme.

  Klasik rekomanduar për ata që shpesh
  burrs dhe cuticle ose ngjitur nga afër në gozhdë, ose e larta
  ngritur ose shumë të thatë. Avantazhi kryesor i klasike
  manikyr - kjo përkryer aligns cuticle. Por ka të meta:
  procedura është gjithmonë mundësia e lëndimit në cuticle, gozhdë
  ndërsa njomje absorbon ujë dhe ajo bëhet e vështirë
  proces. Përveç kësaj, llak në gozhdë bie lirshëm, dhe
  Dita e dytë ose të tretë mund të jetë një pengesë.

  Evropian (shirit) manikyr i mirë në normal
  cuticle pa burrs shprehura. Kjo është absolutisht traumatik shpejt
  dhe me saktësi aligns cuticle. Mangësitë nuk kishte.

  PS-manikyr - Një koleksion të llojeve të ndryshme të PS-procedurat për
  duart, dhe secili kabinës sekretet e saj. Përveç manikyr
  Trajtimi përfshin lulëzim dhe hydrating maskë për lëkurën dhe thonjtë.
  I përshtatshëm për çdo cuticle dhe çdo thonjtë. Cuticle nuk është shkurtohet, dhe
  hiqen me një përbërje të veçantë. Ofertat e PS-manikyr
  Efekti terapeutik, promovon hydration thellë të lëkurës dhe relaksim.

  Hot manikyr të bëjë në çdo thonjve dhe cuticles.
  Gishtat janë të ngjyhet për 5 minuta në një banjë të nxehtë locion.
  Gjatë procedurës, masazhet dhe locion nxehtë ngjyhet në
  ujë të ngrohtë dhe shtuf. Veçanërisht i mirë për manikyr të thatë të nxehtë,

  plagosur, cuticle i përflakur, ajo zbut dhe shëron të saj, dhe
  ushqen lëkurën dhe gozhdë minerale.

  Manikyr hardware të përshtatshme për cuticles shumë të thatë.
  Kjo është kryer duke përdorur një mjet të veçantë që është dhënë
  lloje të ndryshme të nozzles - për prerjes dhe pidpylyuvannya thonjtë,
  hequr cuticle dhe burrs dhe kujdes artificiale
  thonjtë. Hardware manikyr përkryer aligns sipërfaqen anësore
  rreth gozhdë dhe vetë cuticle. Vetmja pengesë: shpeshtë
  Përdorin njësi në thonjtë mund të formohet grooves gjatësore.

  Nëse ndonjë procedurë ju duket e pakëndshme, atëherë flasim për

  Ky mjeshtër. Për shembull, thonjtë natyrore trajtohen me Emery
  ngurtësi e 240 njësive, por ata të ofruar disa siklet -
  pastaj të ndryshojë mjeshtër i panë më të butë.

  Nëse forma e gozhdë obpylyuyut lëvizjet multi-drejtuar, i
  mjeshtër duhet zashlifovyvaetsya buzë e gozhdë butë Buffy - special
  Cut-lustrim të parandaluar shtresimit.

  Pas aplikimit gozhdë manikyrin e thonjve duhet të jenë tharë mirë. Më efektive -
  ashtuquajtura shtresa e thatë e shtresë përfundimtare
  fiksues. Secila shtresë duhet të thatë prej të paktën 2 minuta. Dhe për të polish
  më mbajtur, thonjtë mund të jenë të veshura me një shtresë e fiksuesit çdo ditë.


  Edhe ndritshme llaqet proderzhutsya për shtatë ditë.

  Më i lartë