Flokët Rehabilitimi me maska


 • Flokët Rehabilitimi me maska
 • Maska për flokët me vaj
 • Për flokët me ngjyrë
 • Për flokët e thatë
 • Maska për flokët me vaj në rrënjët dhe të thatë në këshilla
 • Maska për ndarje të flokëve
 • Për të gjitha llojet e flokëve
 • Llojet e ndryshme të flokëve


 • Flokët Rehabilitimi me maska

  Për fat të keq, dimër ndikon negativisht jo vetëm fytyrën dhe duart, por flokët tuaj. Me ardhjen e sezonit të ftohtë, unë jam i sigurt se shumë prej tyre kanë vënë re humbje ngjyra lodhje dobësi dhe probleme të tjera që lidhen me flokët.


  Mos e humbni shpresën, të gjitha këto manifestime - reagim Vacation që ka pllakosur shumë, veçanërisht kështu që nuk duhet të kenë frikë.

  Ne jemi të lumtur të ju jap këshilla se si të shpejt dhe në mënyrë efektive të rehabilituar flokët tuaj për festat e ardhshme.


  Natyrore maskë - një nga mënyrat më popullore dhe efektive për të rivendosur çdo lloj të flokëve. Duke pasur parasysh karakteristikat e strukturës dhe kushtet e flokëve tuaj, ne kap llojet më të mira të maska ​​mjekësore para se duke e ndarë ato në kategori specifike. Pra ...  Maska për flokët me vaj

  maskë mollë


  Përbërësit: 1 mollë, 2 lugë. lugë lëng limoni, 2 tbsp. lugë uthull molle.


  Si të gatuaj: Zhvishem mollë dhe mish i grirë (në qoftë se nuk ka kohë vetëm fshij në një rende vogël), përzierje me lëng limoni dhe uthull molle.


  Aplikoni maskë në flokë për 30 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe shampon.


  MASKA Mandarin


  Përbërësit: 2 mandarinë, 10 pika vaj balsam limoni, 1 tbsp. mustardë e thatë.

  Si të gatuaj: Së pari, ju duhet të zhvishem Mandarin dhe farat, pastaj shtrydh lëng duke përdorur një shtrydhëse frutash e perimesh ose porizavshy atë në copa të vogla, shtrydh përdorur garzë. Shtoni lëng të marra naftës Melissa dhe mustardë, llokoçis çdo gjë. Duke rezultuar në masë është vënë në të gjithë gjatësinë e flokëve, 20 minuta lani kokën me shampo.


  Orange Mask


  Përbërësit: 1 portokall, 1 tbsp. lugë çaji i vajit të detit buckthorn, 2 tbsp.

  lugë e niseshte.


  Si të gatuaj: Ju merrni një portokall dhe jo pastrimin kalojë atë nëpërmjet një mulli mishit, përzierje me vaj dhe niseshte. Të gjitha përzierje rezultuar ishte vënë në flokë gjatë gjithë gjatësinë e 30 minuta. Pastaj lani duke përdorur shampo.


  Banana Mask


  Përbërësit:
  1 banane, 2 tbsp. lugë bollgur, 1 tbsp. lugë vaj rodhe.


  Si të gatuaj: Banane pure për të marrë një slurry, shtoni miell dhe vaj rodhe, në masë rezulton të aplikuar në flokë, mbulojnë kokën tuaj me mbyllur plastike dhe një peshqir për 30-40 minuta, pastaj pije maskën duke përdorur shampo.  Për flokët me ngjyrë

  Maskë rrushit  Përbërësit: 1 rrush të vogla furçë (pafarë), 1 tbsp. lugë gjelle vaj flaxseed, 1 tbsp.
  lugë mjaltë.


  Si të gatuaj: Pure rrushit, shtrydh lëng, shtoni gjalpë dhe mjaltë, përzierje çdo gjë. Mask aplikoni në flokë për 20 minuta, pastaj pije duke përdorur shampo. Mbani në mend se mjalti nuk është aq e lehtë për të larë off, kështu që pas larjes disa herë shpëlarje flokët me ujë të ngrohtë.


  MASKA avokado maskë me avokado


  Përbërësit: 1 avokado, 1 tbsp. lëng limoni lugë gjelle, 1 veze, 2 tbsp. lugë vaj ulliri.


  Si të gatuaj: Zhvishem avokado dhe pure për të marrë një slurry (nëse fetusi është shumë e vështirë, përdorni një rende shumë të mirë), përzihen me vezë, lëng limoni dhe vaj ulliri.

  Duke rezultuar në masë të aplikoni në flokë për 30-40 minuta, të mbuluar qese plastike tuaj kokë. Del me të larë maskë duke përdorur shampo.


  Maska e kos


  Përbërësit: 1 tbsp. kos, 2 lugë. lugë vaj ulliri, 2 pikat e livando vaj esencial, 2 pika vaj rozmarinë thelbësore.


  Si të gatuaj: Në një tas të thellë pour kos dhe vaj ulliri, të gjitha përzierje mirë. Në përzierje që rezulton është shtuar dropwise vaj esencial dhe përzierje çdo gjë përsëri. Maskë do të rrallë, kështu që ishte i përshtatshëm për të aplikuar, anim kokën tuaj në banjo dhe një rrjedhë e hollë, derdh mjeshtërisht në kokë, shpërndarjen përzierje mbi gjithë gjatësinë.

  Pastaj fshij përzierje në rrënjët e flokëve, butësisht fërkoni kokën majë të gishtave dhe të kontrolloni se pesha ishte mbi të gjithë gjatësinë e flokëve. Cover kokën me një qese peshqir dhe të lënë për 30-40 minuta dhe pastaj lani flokët tuaj me shampo.  Për flokët e thatë

  Kefir Mask


  Përbërësit: ? filxhan kos, 150 gr. bukë e zezë, 1 tbsp. lugë e vaj pluhur


  Si të gatuaj: Bukë pour kos, shtoni vaj pluhur, përzierje çdo gjë, le të përzierje të qëndrojë deri 30 minuta për bukë bymyera. Mos harroni se kos yndyrë për flokët e thatë, flokët me vaj me yndyrë. Kefir të marrë një ndjenjë të ngrohtë e maskë është shumë nicer.

  Kjo maskë, të zbatohet mbi të gjithë gjatësinë e flokëve për 20 minuta para se të larë kokën.


  Maska e salcë kosi


  Përbërësit: 3. salcë kosi, 1 lugë. mjaltë lugë gjelle lëng, 2 h. vaj lugë rodhe, 1,5 Art. lugë balta blu.


  Si të gatuaj: Smetana duhet të trasha, dhe atë më të dobishme dhe më e lehtë për t'u përdorur. Në një tas të thellë Vendos krem ​​dhe fshij mirë me mjaltë, shtoni vaj rodhe dhe përzierje. Vetëm atëherë me kujdes Vendos balta. Të gjitha përzierje përsëri. Maskë duhet të merrni trashë (nëse ajo rezulton të lëngshme, shtoni disa balta më shumë).


  Maska e lakër


  Përbërësit: 2 lë lakër, 2 tbsp.

  niseshte lugë 1 tsp. vaj ulliri.


  Si të gatuaj:
  Boil lakër, pres për të formuar një slurry (përmes një mulli mishit ose blender), shtoni koll dhe vaj. Përzierje rezultuar ishte vënë në flokë për 30 minuta, pastaj pije maskën duke përdorur shampo.  Maska për flokët me vaj në rrënjët dhe të thatë në këshilla

  Domate Mask


  Përbërësit: 1 domate, 2 tbsp. niseshte lugë 1 tsp. vaj ulliri.


  Si të gatuaj: Domate zhvishem, zhytje atë në ujë të valë, pure për të marrë një slurry, të përzier me niseshte dhe vaj. Aplikoni maskë, ndajnë të gjithë gjatësinë, të mbuluar kokën tuaj me mbyllur plastike dhe një peshqir për 30 minuta.

  Pastaj lani flokët tuaj duke përdorur shampo.


  Deti buckthorn maskë


  Përbërësit: 2 tbsp. lugë e manave buckthorn detit, 2 lugë. prej argjile të bardhë, 2 tbsp. lugë qumësht.


  Si të gatuaj: Seabuckthorn butësisht pure në një tas të thellë, përzierje qumësht dhe ngadalë Vendos balta, e vënë përzierje në flokët tuaj. Pastaj del me të larë shampo maskë ju përdorni.  Maska për ndarje të flokëve

  Peach MASKA


  Përbërësit: Peach 2, 3. lugë qumësht 5-7 pika vaj e rigon.


  Si të gatuaj:
  Peach lëvozhgë, hiqni farat dhe pure deri në pulpë, shtoni qumësht dhe gjalpë dhe kjo peshë është aplikuar në flokë për 20-30 minuta, pastaj del me të larë maskë duke përdorur shampo.
  Krem MASKA


  Përbërësit: ? filxhan krem, 2 tbsp. lugë niseshte, 3-4 sprigs e nenexhik, butë lë 5-8, 5-8 gjethe rrush pa fara.


  Si të gatuaj: Gjethe nenexhik, currants dhe raspberries (gjethe të thata mund të merret në qoftë se ju ata të përgatiten për dimër, apo mbi counter janë razmelchennyye) fshij për të formuar një slurry, shtoni krem ​​dhe niseshte. Duke rezultuar në masë të aplikuar në flokë, mbulojnë kokën tuaj me mbyllur plastike dhe të lartë me një peshqir, të lënë për 30-40 minuta. Lahen me sapun.  Për të gjitha llojet e flokëve

  Maska e dogwood


  Përbërësit: 2 tbsp. lugë Berry Dogwood, 1 tbsp. prej argjile të bardhë, 2 tbsp. lugë vaj flaxseed.
  Si të gatuaj: Dogwood qartë e gurëve, me kujdes pure, përzierje me balte dhe vaj, fshij përzierje në rrënjët e flokëve, shpërndarjen e mbetur përzierje mbi të gjithë gjatësinë, të mbuluar me kokë plastike përfundojë me një peshqir dhe të lënë për 20-30 minuta, pastaj pije maskën duke përdorur shampo.


  Kastravec Mask


  Përbërësit: 1 kastravec, 1 veze, 2 tbsp. lugë kripë.


  Si të gatuaj: Fshij kastravec në rende të vogël, shtrydh lëng (ju mund të përdorni një shtrydhëse frutash e perimesh), përzierje vezë dhe kripë. Maskë aplikoni në flokë për 30 minuta, pastaj lani flokët tuaj me shampo.


  Kefir-Mustardë maskë


  Përbërësit: 1 tbsp.

  lugë mustardë 2-3 tbsp. lugë kos me pak yndyrë, 1 lugë. vaj lugë gjelle bajame, 1 verdhë veze veze, 3-5 pika vaj jojoba.


  Si të gatuaj: Merrni mustardë, të holluar atë në kos deri në pulpë, shtoni mjaltë, vaj bajame dhe vaj jojoba, përzierje çdo gjë. Përzierje të zbatohet mbi të gjithë gjatësinë, fërkoni butësisht fërkim rrënjët e flokëve. Shef Cover me mbyllur plastike, pastaj një peshqir. Del me të larë pas 20-30 minuta duke përdorur shampo. Maskë kungull


  MASKA kungull


  Përbërësit: 250-300 gram.
  kungull, 1 tbsp. vaj ulliri, 1 lugë. lugë gjelle borzilok vaj, 1 lugë. vaj lugë gjelle e ylang-ylang.

  Si të gatuaj: Kungull dhe fara zhvishem nga zhvishem (merr pjekur, pumpkins me lëng, të cilat janë plot me vitamina), fshij në një rende vogël, shtrydh lëng, shtoni vaj. Rezulton fshij masiv në rrënjët e flokëve, të mbajë për 30 minuta. Shpëlaj shampon tuaj të preferuar.  Llojet e ndryshme të flokëve

  Maska e majonezë për flokë të hollë dhe të butë


  Përbërësit: 1 e verdhë veze veze, 3 lugë. lugë majonezë 1 tsp. vaj oriz lugë gjelle.


  Si të gatuaj: Në një tas, përzierje mirë të gjithë përbërësit. Ngrohjes në mikrovalë, që në masë ishte i vakët. Aplikoni në flokë për 01:00, Përfundojë kokën në një qese plastike dhe Cover lartë me një peshqir.

  Kjo maskë duhet të lahen off duke përdorur shampo.


  Lemon Maskë për llojin e flokëve të përziera
  »

  Përbërësit: 1 limon, 2 lugë. lugë lëng aloe, 1 tbsp. lugë mjaltë.


  Si të gatuaj: Shtrydh lëng limoni tërësi, shtoni mjaltin tuaj dhe lëng aloe. Shpërndarje në masë në flokët, kreu Mbuluar me mbyllur plastike, dhe pastaj fort përfundojë peshqir. Maskë, aplikoni 30 minuta para shampooing, pastaj lani flokët me shampon. Maska e hips u rrit


  Maska e hips u rrit. Tones


  Përbërësit: 2 tbsp. lugë manaferrat hips, 2 tbsp. lugë bollgur, 1 tbsp. lugë me lëng limoni.


  Si të gatuaj: Rosehip derdh një gotë me ujë të vluar, të vënë në një banjë me avull për 30 minuta, pastaj tendosje, të marrë 2 tbsp.

  lugë supë, përzierje me lëng limoni, shtoni miellin. Duke rezultuar në masë të aplikoni në flokë për 20 minuta para shampooing. Supë të mbetur nga ijet të pini. Përfitimi i saj është i madh.


  Maskë flokët boronicë. Lëndë ushqyese


  Përbërësit:
  3. boronicë lugë, 1 tbsp. vaj ulliri, sprigs majdanoz 7-10.


  Si të gatuaj: Pure boronicë dhe shtrydh lëng (të përdorur manaferrat të freskëta ose të ngrira - kjo nuk ka rëndësi), i copëtuar majdanoz për të marrë një slurry, shtrydh lëng, lëng boronicë, përzierje, shtoni vaj ulliri. Rezultuar fshij trashë të lëngshme në rrënjët e flokëve, të mbuluar kokën tuaj me mbyllur plastike.

  Pas 20-30 minuta, del me të larë maskë duke përdorur shampo.


  Maska e kulpër. Moisturizing  Përbërësit:
  2 tbsp. lugë kulpër, 1 tbsp. lugë verë të kuqe, 1 lugë. vaj oriz lugë gjelle.


  Si të gatuaj: Kalina pure (më mirë për të marrë manaferrat të freskëta), shtrydh lëng, përzierje me verë të kuqe (ju mund të përdorni ndonjë varietet) dhe vaj oriz, aplikoni në flokë, të lënë në për 30 minuta. Pastaj del me të larë maskë duke përdorur shampo.


  Maska e balta blu.


  Përbërësit: 2 tbsp. lugë balta blu, 1 tbsp. lugë çaji i vajit të detit buckthorn, 1 vezë, 1 lugë. e mjaltë.


  Si të gatuaj: Për të filluar vaj të përzier me vezë dhe mjaltë, gradualisht shtoni balta.

  Përzierje rezultuar ishte vënë në flokët, vënë një dush kapak, të lënë maskë në për 30-40 minuta. Pastaj lani me maskë shampo.


  Të gjitha maska ​​janë ndikojë pozitivisht flokët dhe jo proivopokazannymi vetëm në qoftë se ju nuk jeni alergjik ndaj ndonjë nga komponentët Kaki. Ju duhet të testojë maskë në një zonë të vogël të lëkurës.


  Fat i mirë dhe shërim të shpejtë!