Procedurat për fotoomlozhenie fytyrës përtëritje, peels, Mezoterapia


 • Photorejuvenation - përtëritje me dritë
 • Lëkurë
 • Shtresim fizik
 • Lëkurë Kimike
 • Mezoterapia
 • Photorejuvenation - përtëritje me dritë

  Photorejuvenation - një nga më të fundit dhe më të efektshme metodave për
  përtëritje të fytyrës, duarve, qafën, duke shkaktuar natyrore
  proces përtëritje.

  Photorejuvenation - një progresiv
  metodë jo-kirurgjikale. Me depërtimin e dritës në lëkurë, e cila i referohet
  lazer ndikojë shtresat e thella të lëkurës, pa e dëmtuar atë
  sipërfaqe, duke u lejuar atyre që të zhvillojnë kolagjenit dhe elastin, lëkurën
  fjalë për fjalë të mësuarit për të punuar, si dhe në rininë e tij. Kjo

  ju lejon të shpejt rinovimin lëkurën duke i hequr asaj rrudhave
  net kapilar, hyperpigmentation. Si rezultat i procedurave të përmirësuara
  microcirculation dhe funksion kullimit e dermis, rezistencë të rritur
  Infeksionet e lëkurës, reduktuar manifestimet e rosacea.

  Slides rreze lazer në sipërfaqe të lëkurës, pa e dëmtuar atë, duke eliminuar neto kapilar dhe hyperpigmentation.


  Ndikimi i anijes murit lazer rrinë së bashku, qarkullimin e gjakut nëpërmjet saj
  ndalesa, dhe pas një kohë kapilar zgjidhë. Procedurë
  do të ju lejojnë për të shtyrë përherë vizituar një kirurg plastik. Më shumë
  Për më tepër, në qoftë se metodat e tjera të mjekëve përtëritje të rekomandojë vetëm gratë


  mbi 45 vjet, mosha kur ndryshimet e lëkurës janë të qartë
  Photorejuvenation i theksuar është i përshtatshëm për të dy gratë pas 50 vjetësh,
  dhe tridhjetë. Kjo është për shkak, së pari, fuqia e butë
  lazer, së dyti, teknikat e saj të ndryshueshmërisë (settings lazer
  bëri që të përputhet me problemet individuale të lëkurës dhe mosha e pacientit).

  Photorejuvenation
  - Rrit Efekti i shumë trajtimet sallon, shkon mirë me
  Mezoterapia, peels kimike, dermabrasion mikrokristaline.
  Megjithatë dëshirueshme për të kryer procedurën në një shumë të errët dhe tanned
  lëkurës.

  Me teknikën e pyetjeve përtëritje të lëkurës lazer
  "Çfarë pasi që unë nuk mund të duket për njerëzit?" A ishte e parëndësishme

  - Procedura zgjat disa minuta, i ashtuquajturi proces
  praktikisht nuk ka shërim! Ju mund të kthehet në normale tuaj
  punët e përditshme - për punë, pishinë, palestër, 20
  minuta pas procedurës.

  Lëkurë

  Çfarë është e lëkurë?
  Kjo është se si për të hequr shtresa sipërfaqësore të epitelit të lëkurës duke përdorur
  të ndryshme mekanike, kimike apo metoda fizike.

  Atje
  nga anglishtja në zhvishem - zhvishem, të pastër. Si rezultat i procedurës
  nga e lëkurës pastruar fjalë për fjalë pabarazisë, linjat e bukura,
  qelizat e vdekura, pastruar poret, rrit elasticitetin e lëkurës. Lëkurë
  bëhet elastike dhe merr një edhe ngjyrë të bukur.  Nga
  Ndikimi mënyrë peels janë të ndarë në: mekanik
  (Microdermabrasion, dermabrasion klasik); kimike (acid dhe
  enzimë); fizik (ultratinguj, laser). Në thellësi:
  sipërfaqësore, të mesëm dhe të thellë.

  Lulëzim mekanike
  përfshin brossazh, peels vakum dhe microdermabrasion. Metoda e
  ku pas steaming lëkurën e fytyrës mund të qartë atë nga
  qelizat e vdekura - brossazh. Me anë të rradhës
  furçë me shpohet natyrore. Me këtë procedurë jo vetëm
  hequr epidermë pajetë, por edhe përmirëson metabolizmin dhe
  furnizimi me gjak. Ju mund të aplikoni në çdo person kozmetike pastrimi

  që shpesh.

  Vakum lëkurë - është e pjesshme
  detashment i shtresën e sipërme të epidermë, hap poret, promovon
  të rritur qarkullimin e gjakut. Shtresa e vdekur sipërfaqësore të epidermë
  zhvishem dhe veshje e guaskës desquamated thithur vakum. Procedurë
  jo traumatike dhe nuk kërkon periudhë të rimëkëmbjes.

  Mikroshlifovka
  kryer mbi ndikimin e hollë të lëkurës oksid alumini.
  Një hundë e veçantë që jep aluminit, ndikon kjo
  kështu që shtresat vdekur sipërfaqësore të epidermë exfoliated dhe
  veshje e guaskës desquamated thithur vakum. Njëherësh
  të stimulojë rritjen e qelizave të lëkurës të rinj dhe efekt është arritur

  limfodrenirovaniya.

  Si rezultat, kurs të trajtimit, lëkura bëhet e linjave të qetë dhe të qetë bukura dhe pabarazinë eliminuar.


  intensifikimin e procesit të rigjenerimit në zonat e prekura
  mund të përdoret për të forcuar krem ​​dhe serums që përmbajnë silic,
  vitaminë C, zink dhe xhinko biloba.

  Shtresim fizik

  Supersonik
  pilinhn - përdoret si një procedurë rinovimin.
  Procesi është i
  një gjenerator i valëve tejzanor. Qelizat hequr të vdekur,
  rejuvenates lëkura bëhet e butë dhe smoother. Recommended
  kryejnë procedurën, kur lëkura është e thatë, dhe pas procedurës
  nevojë hydration intensive.  Bluarje lazer - Metodat e
  përmes së cilës, nën ndikimin e rreze lazer, "djeg" në krye
  Shtresa e epidermë. Heq njollat, të vogla dhe të mesme
  rrudhat, efektet e puçrra fytyre. Megjithatë, procedura duhet të qëndrojë
  spital, anestezi dhe periudha shërim zgjat rreth
  muaj. Sot nuk ka metoda më efektive
  traumatike, dhe të kërkojë asnjë periudhë shërim në spital,
  të tilla si fotoomoolozhenie.

  Lëkurë Kimike

  Povehnostnyy
  Lëkurë kimike - heqja e qelizave të lëkurës shërbyer nëpërmjet
  acide frutash dhe enzimat. Acidet - agjentëve kimike
  peels, glikolik (emri kimik - alfa acidet hydroxy) -

  AHA; fruta, qumështit, malik, tartaric, limoni. Sipërfaqe
  lëkurë - një procedurë që mund të kryhet në punë e përditshme
  Jeta që nuk kërkon periudhë të rimëkëmbjes. Perberja është aplikuar tek
  pastruar më parë. Zgjidhjet e dobëta të acideve në mënyrë të barabartë
  zhvishem off shtresa të epidermë, duke shkaktuar sintezën e përshpejtuar e kolagjenit,
  rritjen e elasticitetit dhe ton lëkurës. Lëkura bëhet e butë oh, elastike,
  bëhet edhe ngjyrë janë linjat e bukura.

  Acidet që nuk janë të lidhura me fruta - peels mesme dhe të thellë: tryhloruksusnaya, acid salicilik, fenik (fenol).

  Mesatare
  TSA-lëkurë. Ata vijnë nga linjat e bukura, plagët dhe plagët.

  Nuk përdoret
  vetëm për rinovimin fytyrën, por edhe në qafë, décolleté,
  acid dorsum ruk.Trihloruksusnaya - një ulët
  peshë molekulare dhe thellësisht depërton thellë në epidermë. Ofron
  zbardhues shtesë dhe efektet baktericid. Mid-lëkurë
  kërkon një periudhë shërim dhe mbahen në spital. I nevojshëm
  1 në 3 seanca me nje interval prej 1-2 muaj.

  Për thellë
  peels kimike përdoret acid fenik ose fenol.
  Ajo ka depërtimin më të thellë, ka efekt edhe më të mirë
  me rrudha të thella në moshën e vjetër. Fenolet është jashtëzakonisht
  toksike dhe të rrezikshme për trupin.

  Një procedurë në aspektin e
  spital. Periudha shërim i rreth një muaj. Procedura e kërkon
  anestezi për shkak të sëmundshmërisë, si rrezik të lartë
  scars.

  Lëkurë kimike rekomandohet në rastet e mëposhtme: për të
  20 vjet: vulgaris puçrra fytyre, lëkurë puçrra fytyre të tjera jashtë mase me vaj, 20-30
  vjet: postvuhrovyh eleminuar spote dhe plagët, trajtim të yndyrë të tepërt dhe
  overdried heqjen pigmentim lëkurës dhe tatuazh 30-50 vjet:
  luftimin linjat e bukura, heqjen pigmentim, përmirësimin e tonin dhe
  elasticitet lëkurës pas 40-50 vitesh: lufta kundër moshës lidhur me ndryshimet
  lëkurës.

  Lëkurë kimike është kundërindikuar në: inflamator

  Sëmundjet e lëkurës, lezione të dukshme të lëkurës, çdo tumoret,
  "Lythat", hirsutism (rritja e tepruar e flokëve), sensibilitet të
  scars keloid, mbindjeshmëri të lëkurës,
  alergji të barnave të përdorura për lulëzim, gjatë acarimit
  puçrra gjatë dielli aktiv.

  Komplikimet e mundshme të zhvishem:
  djegie dhe dhimbje, hyperpigmentation, dhëmbëza në
  duke përfshirë edhe nivelin mikroskopik, trashje e dermis dhe epidermë,
  shkelje strukturë papilare shtresë, reaksionet alergjike ndaj automjeteve
  Peels kimike, sëmundje serioze të zemrës, mëlçisë dhe të veshkave
  nëse fenol keqpërdoret.  Bukuri zhvillim
  shumë shpejt, është e lehtë për të marrë hutuar në zgjedhjen e metodave ose procedurat
  duke u përpjekur për të zgjidhur një problem. Në çdo sallon cosmetology
  për përtëritje të lëkurës ofron një shumë të teknikave dhe procedurave, por
  zgjidhni atë që i përshtatet ju keni, së bashku me një beautician.
  Sigurisht, kriteri kryesor në procedurën e përzgjedhjes do të jetë
  padëmshme, rehabilitimi i shpejtë postprotsedurnaya ose mungesa e tij dhe
  efektiviteti.

  Mezoterapia

  Mezoterapia -
  teknikë injeksion copes me efikasitet me plakjen e lëkurës fytyrës
  dhe trup, heq rrudhat, fytyre, postacne, humbje e flokëve,

  Shënon celuliti, yndyrë, shtrirje.

  Me microinjections në
  zonë problemi i fytyrës ose trupit administrohet doza të vogla të përgatitjeve,
  të cilat përfshijnë kokteje vitaminë, minerale, amino acidet,
  enzimat, antioksidantë, përgatitjet embrionale. Pasi në lëkurë, ata
  duke filluar për të prodhuar kolagjenit dhe elastin, rivendosjen ton,
  elasticitet lëkurës dhe rindërtimin e strukturës brenda.

  Program
  me Mezoterapia është individualisht në varësi të grup
  para se të punës beautician, shpesh në kombinim me procedurat e tjera.
  Për shembull, një koktej "Mezolift" ka për qëllim për të rritur elasticitetin e lëkurës dhe

  madje ashensor i saj modest. Cocktails "yndyrë lokal" dhe "jo-kirurgjikale
  Liposuction "të shkojnë mirë, dhe mund të arrijë një efekt të bukur,
  Procedura endermology ose LPG. Me "fytyre-koktej" mund
  eleminuar shkeljet cilësi, ajo blends mirë dhe me sukses
  përdorur me lëkurë kimike.

  Mezoterapia është e rekomanduar
  njerëzit mbi 25 vjet. Kundërindikimet: alergjike
  tendencë, origjinalitet e një
  komponente, inflamacion pustular e fytyrës, rëndim të përhapjes së herpesit, dhe
  si shtatzënisë.