Procedura qerpik


 • Cila është procedura qerpik

 • Extensions qerpik lejon edhe më konservatore në të dhënat natyrore gjenden pamje magjepsës të vajzës së revistë të mbuluar. Në këtë rast disa javë plotësisht zhduket problemin e zgjedhjes dhe duke aplikuar bojë për vetulla, i cili është shumë i përshtatshëm për pushimet e verës joserioze. Një qaj dhe mund humidif notuar pa frikë e siklet. Më shumë qerpik i domosdoshëm për raste të veçanta.


  Cila është procedura qerpik

  Qerpikët - një proces mjaft i gjatë, i cili u shfaq në Hollywood në fillim të shekullit të njëzetë. Përdoret kur qerpikët artificiale - thekë ku qimet janë fikse në fije në një leckë, e kishte ekzagjeruar pamjen teatrale.

  Ata mbërthyer me zam të veçantë drejtpërdrejt mbi qepallat, dhe shërbeu për disa orë. Dallimi kryesor në mes mënyrë moderne - fërkimit në bazë të qerpikët qerpikët.

  Pra, qerpik tani është ngjitje bazën e qerpikët e saj me një rrëshirë bazuar ngjitës special tufa zoti e qerpikët artificial. Ju mund të zgjidhni gjatësinë e tyre - të shkurtër, të mesëm dhe të gjatë. Gjatësia mesatare është zakonisht të gjitha natyrale, duke i dhënë volum rëna mira dhe gjatësi.

  Ka udhëzime më specifike për përcaktimin e pranueshme në gjatësi qerpik. Nëse gjatësia e qerpikët afërmit gati 7 mm, përdorimi më i arsyeshëm qerpikët shkurtra.


  Nëse gjatësia e qerpikët varion nga 7 në 10 mm, gjatësia mesatare do të përshtaten saktësisht. Vetëm gjatësi qerpikët 10-12 mm, i përshtatshëm për shumë qerpikët artificial.

  Procedura fillon me extensions qerpik që janë të përjashtuar nga rëna të bojë për vetulla. Para qerpik duhet të shmangin përdorimin e naftës dhe lëngjeve për heqjen sy përbëjnë.

  Baza e çdo qerpik përveç kësaj degreased përgatitje të veçantë. Qerpik artificial u larguan nga kuti piskatore të veçanta me këshilla prirje për sigurinë. Ground qerpikët artificiale zhytur në zam dhe ngjitur në të rëna natyrore në bazën e saj. Extensions qerpik të fillojë nga qoshe e jashtme të syrit dhe ndërtuar gradualisht një bandë për rreze.  Që nga qerpik, ata janë të njëjtën gjatësi, mjeshtër i gërshërë profilizuar pak qerpikët përgjatë gjithë rritjen vijës së qerpikët për të korrigjuar gjatësinë dhe duke shtuar efekt natyror.

  Bunches e qerpikët mund të bëhet e flokëve natyrore dhe sintetike. Kjo ndodh se qerpikët artificiale përmban fibra najloni dhe alergji zam ndodh, edhe pse rrallë. Sepse natyror konsiderohet më mirë. Zam Aplikuar gjithashtu vjen në dy forma: të zezë dhe të bardhë. Maska pangjyrë vendos adhesions, duket e zezë si eyeliner.

  Qerpik bukuri që me punën e mirë që ata të duken krejtësisht të natyrshme. Nëse natyrisht, zelli i tepruar, nuk e teproj me densitetin dhe gjatësi, duke u bërë si një pesëdhjetat aktoret që do vetëm zonjat shumë të ndritshme.  Më praktike opsion qerpik - ngjit dy ose tri tufa e gjatësi të mesme në qoshe e jashtme të syrit dhe të mesme "trash" qime individuale. Pra qerpik të jetë krejtësisht i padukshëm. Dhe ju do të arrijë qëllimin tuaj - sytë do të duken të ndritshme dhe ekspresive, dhe përdorimi bojë për vetulla nuk është e nevojshme.

  Ekzistenca Term i qerpikët artificial me qerpik - jo më shumë se 2-3 javë, ata bie natyrisht me ata që janë të lidhur.
  Për të shmangur humbjen e qerpikët më herët, ata duhet të shikojmë me kujdes dhe sillen. Për të ruajtur ato për afat të plotë, nuk e fshij sytë tuaj, përdorni pasur mbartës krem ​​grim (yndyrë shkatërrimin zam).

  Kur e shërbimit të provës dhe hequr lentet - mbajtur saktësinë. Por kur vizituar pishinë me rrezik chlorinated ujë humbur qerpikët reja në kohën më të shpejtë, shumë i madh.

  Qerpikët përllogaritur mund të hiqet në mënyrë të pavarur, ajo është vetëm e nevojshme për të vënë ato në vaj të zakonshme gatim natën ose njomet një lëng të veçantë për të hequr qerpikët artificiale. Qerpikët përsëritet lehtë. Rregullimi është se vendi kishte ndërtuar edhe një qerpik.

  Informacion nga artikullin "qerpikët".