On burrë, grua, manikyr dhe të pranishëm


 • On vë Manikyr
 • Special-dhuratë SpA

 • On vë Manikyr

  Për të bërë thonjtë të përsosur, vendos manikyr pjesë duhet të përfshijnë pikat e mëposhtme:

  1. gërshërë cuticle për të prerë

  Kujdes cuticle
  kërkohet. Teprica Skin rreth thonjve kapur në gozhdë
  pjatë dhe pengon rritjen e shëndetshme. Shenjat që gjatë
  Puna cuticle kërkohet është pabarazia dhe grooves në
  polish sipërfaqe. Rritja në gozhdë cuticle mund jo vetëm
  ngadalësojë rritjen e thonjve, por edhe të çojë në gozhdë që do të
  plagosur. Megjithatë beauticians të dalluar "të jetojnë" dhe "pajetë" cuticle.


  Unë vetëm duhet të hiqni të fundit, si "live" cuticle - mbrojtje
  thonjtë ...

  2.Nozhnitsy për të prerë thonjtë

  Më thelbësor në grup
  - Ajo gërshërë. Ato ndihmojnë për të ulur butësisht gozhdë thyer rëndë
  ose në mënyrë të konsiderueshme të shkurtojë gjatësinë. Sidomos nevojshme këto gërshërë
  pedikyr.

  3. pranga lëkurës nduk

  Nga
  rreth anët e gozhdë janë quajtur ridges lëkurës. Në qoftë se lëkura
  fillon të thahet, ka papastërti. Shmangni kjo mund të ndihmojë
  pincë. Ata ngjajnë pincë vetëm shumë më të vogël
  madhësia. Nëse ju blini një grup të vogël për manikyr, pastaj gërshërë
  pranga cuticle është e mundur për të zëvendësuar, veçanërisht gratë


  shpesh përdorin vetëm ato.

  4. piskatore Vetulla

  Dhe, sikur kjo nuk ishte e
  Në mënyrë paradoksale, Manikyr përmban ky objekt nuk aplikohet
  kujdes gozhdë procedurë. Piskatore janë të drejtpërdrejta dhe tip
  Beveled, dhe zgjedhja e tyre - një çështje e zakonit. Parametri kryesor për piskatore -
  të kapur flokët dhe për të hequr atë nga rrënja.

  5. Orange shkop


  Përfshira
  jo të gjithë e përcakton, por objekt shumë i përshtatshëm. Rrinë butësisht
  ziskoblyuye lëkurë të vdekur dhe heq atë. Pra cuticle paktën
  plagosur.

  Ju pyesni, çfarë është portokalli? Është e thjeshtë - pemë është
  dendësia optimale dhe dendësia nuk është e ndarë, në mënyrë të përkryer ruajtjen

  formë.

  6. scraping

  Kjo teh plastike me këshilla metalike. Ato ndihmojnë për të pastruar në shenjë në këto rritje. Ka lloje të ndryshme.

  7. rrethore

  Zakonisht
  është vendosur në një pashë metalike. Megjithatë, ajo ka një të tillë
  disavantazh. Pas përpunimit thonjtë janë mikrotreschinki. Dhe kur
  Për shembull, ju lani duart tuaja, microcracks rritet, duke çuar në
  Lë thonjtë. Kjo lagështi vepron dëmshëm. E preferuar konsiderohet
  Glass pa që mbron gozhdë nga brishtësisë. I saj
  sipërfaqe nuk do të veshin jashtë, ajo nuk është e nevojshme të theksoj. Këtu janë vetëm rrahje
  Fotografi gozhdë Glass çdo kohë nëse bie në dysheme.


  Special-dhuratë SpA

  Para se ju jeni kryesore

  komponentet manikyr grupe. Nëse ju nuk duan të vuajnë nga
  zgjedhje, dërgoni lady në sallon - një procedurë të veçantë.
  Për shembull,
  pedikyr spa. Ky është një grup i veçantë i rimëkëmbjes ndaluar që
  siguron jo vetëm një manikyr bukur zonjë, por lodhjen
  këmbët, duke përfshirë një tonik dhe trajtimet qetësues. I dytë
  Opsioni - manikyr spa përfshin një brushat plotë të kujdesit të duarve:
  të ushqyerit, masazh, hidratues dhe exfoliating, dhe çdo lloj i manikyr.