Terapi Presioni në makinë pressor-03 excellens


 • Parimi i funksionimit
 • Stafi Fushëveprimi
 • Holding procedurave
 • Contraindication
 • Terapi presion - Metoda masazh ngjeshur ajër furnizuar nën presion.
  Procedura e ndihmon për të eleminuar lëngjeve të tepërta nga trupi shpëtoj prej toksinave dhe produkteve të zbërthimit yndyrë, të përmirësuar rrjedhën limfatike, të ulur trupin. Terapi presion aktivizon qelizat receptor përgjegjës për lipolysis. Aparatet për terapi presion ofron një lloj "squeezes masazh" kryhet jo me dorë dhe duke përdorur pajisje të posaçme që lejon për dozë e ndikimit të ndryshimit densitetin dhe pėrshkueshmėrisė e pëlhurave.


  Parimi i funksionimit

  Parimi i funksionimit ngjan punën e pranga aparat matës tensioni.

  Brenda një kostum të veçantë gome janë kamerat që alternuar fryj dhe bymehet, duke krijuar efektin e squeezes masazh, duke lehtësuar kështu largimin e lëngjeve të tepërta nga indet.


  Stafi Fushëveprimi

 • rekomandohet për të gjithë ata që të çojë një mënyrë jetese i ulur;
 • parandalimin e semundjeve, trombozë;
 • Edemë postoperative dhe edemë post-traumatik;
 • celuliti;
 • trashje;
 • shurdhim dhe lodhje në këmbë, ënjtje (parandalimi i venave me variçe në djep)
 • edemë venoz statike;
 • Stimulimi i venoz dhe qarkullimin limfatik;
 • përmirëson ushqyerit e lëkurës dhe e kthen atë elasticitet;
 • pas njësi kirurgji plastike është më e efektshme në rivendosjen e qarkullimit të gjakut;
 • detoxification gjithsej trup. • Holding procedurave

  Në pacientit është vënë në një kostum të veçantë, i cili përbëhet nga pantallona dhe xhaketë. Gjatë procedurës është e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje për të jo vetëm këmbët, por barkun, kështu kërthizë është një anije e madhe limfatik prokachavshy ne marrin përshpejtuar rrjedhjen e limfatike nga organi më të ulët. Pressor-03 ka ndërtuar një metër Excellens presionin e gjakut dhe, në varësi të madhësisë së pajisjes dispozicion presionit njerëzor vetë zgjedh sasinë e ajrit të injektuar gjatë procedurës. Ndërmarrë në këtë mënyrë masazh merr shpëtoj i edemë, reduktojnë ndjeshëm volumin e trupit, kullimit në mënyrë aktive limfatik, i cili është siguruar nga një stimulim të qëndrueshëm ritmike e indeve.

  Procedura nuk shkakton siklet dhe zgjat rreth 40 minuta.

  Vetëm një procedurë kryhet duke përdorur aparat për terapi presion zëvendëson 20-30 seanca të masazh manual. Pas trajtimit të parë mund të ulur sasinë e hips e gjysmë - dy centimetra, duke u shpëtoj e lëngjeve të tepërta indeve. Sigurisht zakonisht përfshin 8-12 trajtime.

  Terapi presioni është përdorur edhe gjatë përfundon në vend termoodeyalo (veçanërisht nëse ngrohja është i kundërindikuar).


  Contraindication

 • menstruacioneve;
 • shtatzënisë;
 • kohët e fundit u zhvendos trombozë, thrombophlebitis;
 • dështim kardiovaskular;
 • dështim renal, edema renal;
 • ënjtje e sëmundjeve të mëlçisë;
 • tumoret malinje dhe tumoret beninje kanë tendencë të rriten;
 • sëmundjet e lëkurës.

 • Këshilla individual në kryerjen e procedurave për terapi presion pajisje Pressor 03 Excellens dispozicion nga specialist Qendra cosmetology hardware ELOSMED.