Kujdesi i duhur i cuticle për duart e bukuraQeliza të reja gozhdë janë të krijuara në indet nën cuticle, e cila shërben si një pengesë për depërtimin e baktereve, kërpudhave dhe dëme të tjera. Në cuticle fakt - pjesë e lëkurës, mbron thonjtë për sigurinë maksimale ajo kërkon cilësinë e kujdesit të rregullt. Sepse cuticle është shumë e hollë dhe e ndjeshme, nuk është një rend i rreptë i metodave të përpunimit.

 • Cuticles masazh vaj. Çdo ditë pas marrjes së një dush ose dush masazh të butë cuticles përzierje pak të ngrohtë e vaj ulliri ose vaj jojoba dhe eukalipt. Masazh vaj është i nevojshëm në mënyrë që të cuticle nuk thatë.
 • Hapi i ardhshëm - trajtim cuticle me emollients veçanta.


  Për këtë qëllim, ju mund të përdorni vaj portokalli apo mjet industrial për të hequr cuticles për të zbutur cuticles. Nuk ka vaj tjetër, locion ose krem ​​nuk mund të përballen me këtë detyrë.
 • Për të lëvizur cuticle e gozhdë dhe gozhdë shtrat të pastër, përdorni shkopinj me pemë portokalli. Ndërrime cuticle lëvizjet e shkurtra, duke përsëritur këtë procedurë tri herë në çdo gozhdë.
 • Pasi ju merrni off cuticle dhe hequr të vdekurit qelizat e lëkurës nga gozhdë, aplikoni një moisturizer për cuticles në një makinë pambuku me kujdes dhe trajtimin e çdo gozhdë. Dërgo një fustan krem.
 • A nuk abuzojnë manikyr. Nëse ju bëni atë shumë shpesh, cuticle lëkurës do të rritet më shpejt se ju dëshironi.


  E njëjta vlen edhe manikyr që kërkon rregullim të vazhdueshëm.
 • Mos përdorni metalike mjete heqjen cuticle. Thonjtë metalike kruarje dhe të dëmtojë cuticle, duke shkaktuar shfaqjen e burrs.
 • Të gjitha fazat e kujdesit cuticle duhet të jetë një pjesë integrale e kujdesin tuaj. Të gjitha sendet që lidhen me burrat, si dhe gratë.

  Nëse rregullisht (rreth një herë në javë) me kujdes të kujdeset cuticle, thonjtë tuaj do të kënaqet me një fortesë dhe pamje të shëndetshme.