Kiss celulitin tim


 • Masazh
 • Mbështjellëse
 • Thalassotherapy
 • Balneotherapy
 • Vakum masazh
 • Terapi me ultratinguj
 • Mezoterapia
 • Limfë
 • Endermology
 • Terapia Hormone
 • Krem anti-celulitin dhe gels
 • Supplements ushqyese

 • Përveç mbrojtjes së tij herë pas here dëgjojmë të rralla (të mbështetura, megjithatë, shekuj përvoje) britmat mjekët dhe njerëzit e prirur schytat b "portokalli" roundness forma femra normë. Armëve, e themeluar mbi tridhjetë vjet dhe tre vjet për të luftuar "depozita nënlëkurës yndyrë" komandat respekt. Kjo do të ishte e energjisë - dhe i qetë! Pra, e konsiderojnë arsenal të luftëtarëve të celulitit.


  Masazh

  Masazh - mënyra më e lehtë zhirovyzhimaniya. Nëse gjatë dhe i fuqishëm nenexhik "problem" e trupit me duart e tij, atëherë ajo do të rrisë qarkullimin, përmirësojnë metabolizmin dhe lëkura bëhet më elastike dhe të zhdërvjellët. Disa Salons madje pretendojnë se masazh mund të "thyejnë" kapsulën yndyrë dhe të ndikojë në ind lidhës, duke hequr lëngjeve të tepërta dhe toksinave.


  Mbështjellëse

  Masazh është përdorur rrallë në formën e saj të pastër. Zakonisht Bashkangjitur përfundojë, të cilat mund të përmirësojnë endokrin dhe të sistemit nervor, të pastruar e metabolizmit dhe të shpëtoj të lëngjeve të tepërta dhe yndyra.


  Ju mund të përfundojë: a kokosit në çokollatë dhe çaj jeshil, por më i mirë efekti anti-celulitit kanë ngjyrë kafe alga deti.


  Thalassotherapy

  Thalassotherapy - Trajtimi i ujit të detit, rërë, baltë dhe algave. Turistik është i organizuar pothuajse në punë: çdo gjë që ju nevojitet në një formë të koncentruar dhe të përpunuara do të thoshte në Salons. Komponenti kryesor i celulitit këtu, si në përfundon, alga deti, leshterik dhe virsoides. Ato përmbajnë proteina, yndyrna, karbohidrate, vitamina (A, B, C, D, K), minerale (zink, hekur, kalcium, kalium, jod, squfur, etj).

  Produkte nga leshterik të përmirësuar gjendjen e lëkurës për shkak të faktit se normalizuar metabolizmin, stimuluar microcirculation dhe eliminimin e toksinave.


  Balneotherapy

  Për të luftuar "lëvozhgë portokalli", mund të lidheni ujë mineral, në vend Balneotherapy. Çdo person në një çast ju mund të provojë se celulitit është e shqetësuar ekuilibrin mineral në nënlëkurës dhjamor indeve, muskujve dhe të lëkurës. Prandaj, nuk ka asgjë që kujdeset për harmoninë e këmbët tona si duke shtuar kripëra minerale në ujë.

  Balneotherapy - një dush, pishinë, dush të veçantë në ujë mineral dhe pijet, zorrët larje dhe mbytje. Mineral efekti i tij mbi temperaturën e trupit, përbërjen kimike, hidrostatike e avleniem dhe gazeve të tretur (CO2, H2S, NO2) dhe substancave radioaktive (radonit).


  Vakum masazh

  Kur fusha të problemeve të lëkurës masazh vakum është tërhequr në mes dy hundë rul me një vakum. Si rezultat i kolaps ind lidhës (kapsulë), në të cilën yndyrë të ngurta. Dhe që këto kapsula bëjë lëkurës celulitit me gunga, pasi të gjithë ata rentabilitet.


  Terapi me ultratinguj

  Ultratingull në të vërtetë - mikrovibratsiya që depërton në indeve dhjamore dhe shkatërron atë. Thellësia e depërtimit të varet nga luhatjet e frekuencave dhe intensitet. Ndikimi tejzanor butësisht crushes yndyrë, përshpejton metabolizmin, rrit aktivitetin e enzimeve. Kur e ekspozuar ndaj ultrazërit në rritet temperatura ind me rreth shkallë - kjo përmirëson elasticitetin dhe forcon strukturën lidhor.

  Megjithatë, disa ekspertë terapi me ultratinguj është qëndrim i kujdesshëm: përpunimi i celulitit në bark, ekspozimet ultratinguj janë të gjitha organet e legenit, e cila është e padëshirueshme.


  Mezoterapia

  Mezoterapia sot nuk është trendi më popullor në cosmetology. Qëllimi - për të ofruar substancë thelbësore në fushat me probleme të lëkurës. Hala finer në doza të vogla të administruara drogë për gjoksin, ekstrakte embrionale, hormonet dhe hormonet bimore. Ato ndihmojnë për të përmirësuar metabolizmin në nivel qelizor dhe nivel "lëvozhgë portokalli".


  Limfë

  Për ata që nuk e kanë outlived frikën fëmijëve të saj dobinë s e mjekut me një gjilpërë të dizajnuara "karrige elektrike" - kullimit limfatik.

  Ky efekt në muskujt e trupit të ulët të frekuencave rryma alternuara polarizimit që shkaktojnë tensionin e muskujve tonik. Pra mjekët stimulojë rrjedhjen e vnutrityhoryetskoyi fluide, për të përmirësuar furnizimin me gjak të indeve dhe të normalizojë kullimit limfatik.


  Endermology

  Ka një pamje sipas të cilit problemi i celulitit - është plotësisht e lëkurës problem, kështu që ju duhet për të ndikuar atë. Kjo pyetje dhe të bëjë endermology. Shërbimet e një endermolohicheskih - GLN-masazh.

  Kjo metodë bazohet në stimulimin aktiv mekanike e indeve duke përdorur rollers sinkrone rradhës. Ndërveprimet e indeve, LPG-masazh redukton fenomenet fibrozë, heq ënjtje, stimulon gjakut dhe rrjedhën e limfatike, përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe stimulon kolagjenit dhe elastin.


  Terapia Hormone

  Një nga ndërhyrjet më të rënda në aktivitetet e trupit me qëllim për të hequr qafe celulitin - terapi hormonale. Besohet se shfaqja e "apels ins zhvishem" mund të shkaktojë probleme në aktivitetin hormonal - një tepricë e estrogjenit. Ky tejkalim të fillojnë të "fikur" hormonet mashkullore, duke shtuar në një problem të vërtetë duzinë i sforcuar.


  celuliti ata krem ​​dhe gels

  Efekti i tillë ilaç anti-celulitit bazuar në lëkurën banale konfirmohen - lëkurë të shtrirë me yndyrë do të bëhet më pak i dukshëm. Përveç alga deti ngjyrë kafe lartpërmendur, baltë dhe kripërat e mjeteve të jashtme të celulitit përfshijnë ekstrakte të bimëve të ndryshme - të dy të provuar "efektin" dhe pa të.

  Për shembull, Rhodiola Rhodiola normalizes metabolizmin, liron acidet yndyrore nga dyqane yndyrë. Një carangth qumësht përmirëson mëlçisë dhe - për këtë arsye - e sistemit imunitar. Ashe përmirëson microcirculation dhe blloqe limfatike thithjen e substancave yndyrore në zorrë.

  Si pjesë e fondeve të jashtme anti-celulitit janë përdorur edhe perime (jojoba, embrion gruri, aguliçe mbrëmje, vaj bajame i ëmbël) dhe vajra esenciale (limon, grejpfrut, rigon, nenexhik, rozmarinë). Së bashku, ata përmirësuar metabolizmin.


  Supplements ushqyese

  Shtojcave ushqyese për gji - në qoftë se ajo nuk është një koleksion i thjeshtë diuretik, e cila kalon për sekretet e lashtë kineze - përbërja është gati i njëjtë përfundojë: Kjo alga deti ngjyrë kafe Laminaria dhe Fucus.