Këshilla për Duke përdorur Facial Cream


 • A bit e historisë
 • Si për të vënë krem ​​mbi fytyrën e
 • Face krem: zgjidhni me mençuri

 • A bit e historisë

  Krem i parë ndonjëherë përfshinte vetëm krem ​​dhe dylli. Funksioni i saj
  ishte për të furnizuar dhe zbutje të lëkurës. Por dylli shënoi poret, duke parandaluar lëkurën
  Bukuritë ngopur me oksigjen. Në ditët e sotme objektet e prodhimit në
  Kujdesi për lëkurën - një industri e tërë. Tani krem ​​ushqim cilësor
  dhe zbutur, moisturize, tonin e lëkurës, njom atë me vitamina, të bëjë
  më të zhdërvjellët, të eliminuar rrudhat, ata ndihmojnë luftën
  Efektet e faktorëve të mjedisit të bëra nga njeriu pa clogging poret.


  Pra, zgjidhni një krem ​​që është e drejtë për ju. Korrekt
  krem përzgjedhura të ju ndihmojë të shmangur probleme me lëkurë,
  duke rezultuar lodhje, ngarkesën e punës dhe moti
  Kushtet do të ndihmojë për të mbajtur fytyrën të lëkurës të freskët për ditë.


  Si për të vënë krem ​​mbi fytyrën e

  Këtu janë disa këshilla për përdorimin e krem.

 • Grease fytyrë krem ​​duhet menjëherë pas larjes, kur lëkura është pak i lagësht. Në këtë rast, lehtë absorbohet krem ​​dhe nuk ka ndjesi të pakëndshme të shtrëngimit të lëkurës. Fitim krem ​​në majë të gishtave dhe shpifjeve fytyrën me prek të lehta pads.


 • Në ballë krem ​​është aplikuar në mesin e saj drejt tempujve. Sy mbulesë krem ​​fillon nga këndet e tyre të brendshme përgjatë vetullat, nën sytë në drejtim të kundërt - në kënde të brendshme. Në hundë krem ​​është aplikuar në pjesën e prapme të hundës dhe anët.
 • Në fillim të imponojë cheeks krem ​​së bashku folds nasolabial, pastaj nga qoshet e gojës drejt tempujve dhe në mes të mjekrës tek veshët.
 • Rreth cik krem ​​vënë gishtin e mesëm të dorës së tij të djathtë, nga këndin e djathtë të gojës së tij.
 • Një sasi e vogël e krem ​​imponohet mjekër lyhet mbrapa e dorës tuaj. Imponojnë gishtat e tij të dy duart në drejtimin nga veshët në klavikul.

 • Krem, me përjashtim të veçanta nuk mund të aplikohet në qepallat e sipërme.
 • Pasi imponuar krem ​​në të gjithë fytyrën tuaj, ju butësisht mund të vrasin gishtave të të dy duart, gishtat e prekur.


  Face krem: zgjidhni me mençuri

  Për lëkurë të çdo lloji të Moisturizers të dobishme që ofrojnë kujdes të mrekullueshme. Mundohuni të zgjidhni ato që përmbajnë farë rrushi ekstrakt, asnjë yndyrë të kafshëve, vaj ulliri. Ushqyesve rrushit fara të mbrojtur lëkurën nga ndikimet e jashtme, komponentet vaj ulliri dhe yndyrë të kafshëve të stimulojë lëkurën, saturating atë me ushqyesve dhe vitaminat.

  Krem mbron lëkurën dhe dukshëm përmirëson çehre.
  Për lëkurë të çdo lloji të kostum detit buckthorn krem. Ajo dallohet nga përmbajtje të konsiderueshme të ekstrakt detit buckthorn, vajit të ullirit, yndyrë të kafshëve. Ky krem ​​i butë i jep hydration lëkurës, ushqimin dhe energjinë. Deti buckthorn naftës në mënyrë të përkryer mbron nga ndikimet negative të jashtme përmirëson ndjeshëm çehre.

  Për të thatë dhe normale moisturizer lëkurës përshtatshme rivendosjen krem ​​që përmban vaj e ullinjve, asnjë yndyrë të kafshëve, beeswax, gjalpë kakao. Kompleksi i këtyre përbërësve mrekullueshme natyrore në mënyrë të efektshme zbut linjat e bukura dhe parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës.

  Krem ushqyes për llojin e lëkurës duhet të përmbajnë përbërësit e kërkuara: vitamina A, E, C, beta-carotene, vaj ulliri, lanolinë, vajra bimore dhe yndyrna shtazore. Ky gjithë siguron hydration, ushqimin dhe energjinë. Ky krem ​​zbut lëkurën, duke rritur elasticitetin e tij. Vitamina C forcon muret e enëve të gjakut. Kur shuma të mjaftueshme të vitaminës K në lëkurën e trupit duket të shëndetshme dhe rrezatues, dhe vitaminë C neutralizon faktorët negative mjedisore. Elasticitet dhe qëndrueshmëri të lëkurës vajra rritjet e thatë dhe normale, të cilat janë gjithashtu të siguruar ushqyesve të saj të vlefshme dhe vitamina.  Për krem ​​me vaj dhe kostum lëkurë kombinim përmban ekstrakte natyrore (rrush pa fara i zi, i tretë, vaj). Një numër i madh i vitaminave C, D, B, A, dhe acideve frutore dhe ushqyesve të tjera, të vlefshme për trupin e njeriut që gjendet në çdo lëng rrush pa fara dhe gooseberries. Krem përmban përbërësit bimore natyrore që do të bëjë lëkurën tuaj të zhdërvjellët dhe të fortë pas një jave të aplikimit. Përdorimi i rregullt ndihmon të barazuar krem ​​çehre dhe të rritur mbrojtjen e lëkurës natyrore. Ajo ka një efekt hasër. Krem duhet të zbatohet 2 herë në ditë me një shtresë të hollë pas pastrimit të plotë dhe toning lëkurën.  Emulsioni, e cila është pothuajse çdo krem ​​të lëkurës me vaj dhe kombinim, butësisht moisturizes dhe në mënyrë efektive mat atë gjatë gjithë ditës. Nëpërmjet emulsione zhduket shndrit, lëkura bëhet prej kadifeje. Para se të vënë krem, është e rëndësishme për të pastruar lëkurën e mirë. Është e rekomanduar që të aplikoni krem ​​në mëngjes si një bazë për kozmetikë.

  Për krem ​​me vaj dhe kombinim të lëkurës gjithashtu i përshtatshëm xhel me bazë rrushi, u rrit, aloe, arre, pishë, RUSKUS. Ujit Silver përmbajtura në to, ndihmon për të pastruar dhe tonin e lëkurës. Ata janë zhytur me shpejtësi, barazoj tonin e lëkurës, eliminimin e inflamacion dhe të sigurojë jashtëzakonisht të freskët lëkurën kërkim.

  Gjurmë elementet që përbëjnë ujin e argjendtë, e bëjnë lëkurën të zhdërvjellët.


  Lëkurë e ndjeshme është krem ​​më efektive Firming përmban vitaminë E, gjalpë kakao, ullinj, embrion gruri. Ky krem ​​zbut dhe soothes lëkurën.

  Krem Night duhet të jetë kalori dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës.

  Krem mund të shërbejë si një shërbim të mirë në mbrojtjen e lëkurës nga tharje.

  Ndoshta shumica prej jush kalojnë ditën në shtëpi me ndriçim artificial, ngrohje qendrore ose ajër të kondicionuar. Kjo është një nga faktorët që ndikon negativisht në lëkurë, ajo bëhet më pak elastike dhe të bukur, fillon të mungesës së lagështisë.

  Arsyet që përshpejtojnë plakjen e lëkurës, çdo ditë bëhet gjithnjë e më shumë.

  Informacion nga neni "krem dhe aplikimet."